9 безкоштовних програм для перегляду ТБ на ПК

Програми

Вже набридло вибирати фільми для вечірнього перегляду чи просто хочеться переглянути телевізійну програму в реальному часі? Відразу на думку спадає телевізор, але його може не бути під рукою або дисплей останнього сильно застарів, що робити тоді? Відповідь є дивитися телевізійні канали на комп’ютері. Для цього є спеціальні програми, в яких вже є канали ефірного TV та окремі плеєри (торрент, IPTV). Наше завдання – знайти відповідні програми та підібрати найкращі програми для перегляду TV на комп’ютері. Їх плануємо оцінювати за кількістю каналів, продуктивністю та додатковими функціями. 

Список безкоштовних програм для перегляду ТБ на ПК

Час перейти безпосередньо до розгляду особливостей програм. Ще наприкінці статті ми порівняно всі характеристики додатків у вигляді таблиці.

ProgDVB

Програма має безкоштовну версію та пропонує купити платну підписку. Звичайно, слід вибирати безкоштовний варіант. Після завантаження програми, його потрібно встановити. Процедура інсталяції є банальною, крім одного пункту «Налаштування джерел ТБ». Якщо немає уявлення, що якийсь пункт означає, можна вибрати все.

Весь процес установки пройшов не надто швидко. Процедура довга через те, що програми надає величезну кількість каналів набагато більше, ніж у аналогів. Тут усі канали розбили на групи країнами, що дуже зручно. Часом кумедно подивитися, що ж кажуть якісь японські телеканали.

У додатку багато різних налаштувань та функцій, а це ми ще не купували платну версію.

Відразу після запуску основного меню помічено недолік, незважаючи на вибір російського інтерфейсу програми при установці, він все одно англійською. Другий суттєвий мінус – велика вага програми, від чого можуть спостерігатися затримки між перемиканням каналів. Само собою, така програма витрачає багато системних ресурсів.

Підсумуємо: програма має масу каналів, але через них створює навантаження. Рекомендуємо використовувати на продуктивних комп’ютерах.

IP-TV Player

Після переходу на офіційний сайт одразу трохи зникає бажання використати програму. На щастя, зовнішній вигляд оманливий. Програма встановилася і дуже швидко. Щоправда, під час встановлення програма пропонує встановити різні продукти Яндекса.

Як тільки вдалося встановити програму, залишається задати відповідний UDP-канал. Вибір досить широкий, швидше за все знайти потрібний варіант вдасться. Програма швидко запустилася, легко перемикається між каналами і загалом добре працює.

Доступні функції:

 • Є доступ до 32 каналів та 4 радіо;
 • Підтримує встановлення мовлення на паузу;
 • Вміє записувати ефір у файл (можна встановити шлях для збереження файлів);
 • Є телепрограма;
 • Дозволяє створювати скріншоти.

З недоліків можна відзначити низьку якість картинки, яку не можна змінити близько 480p.

Резюме: чудова та швидка програма з невеликим набором телеканалів.

Crystal TV

Наявність російської мови та підтримка практично всіх мобільних платформ – це явні переваги програми. Її можна використовувати для перегляду телеканалів під час поїздок у транспорті, потім прийти додому і продовжити перегляд.

Це ще одна невелика утиліта, вага якої на Windows недотягує до 4 Мб. Під час інсталяції може відображатися попередження, що програма не має цифрового підпису. Прийде з цим упокоритися. Під час установки потрібно вказати мову інтерфейсу, решту можна залишити у попередньому вигляді.

Після запуску програми відображається список доступних телеканалів. Більшість із них можна дивитися, але не всі. Є тут і платні канали, заблоковані в безкоштовній версії. На жаль, багато хто з них дуже цікавий. І без платних телеканалів тут є що подивитися. Сама програма працює швидко і без гальм. Щоправда, багато хто може помітити, що по краях зображення обрізане.

Особливих функцій настроювання мовлення помітити не вдалося. Є можливість вибору якості картинки, для цього потрібно вибрати одну з тварин. На найбільшій якості, позначеній як орла, все працює без проблем. Ще одна базова функція – повноекранний режим.

Загалом зі своїми можливостями програма справляється, а ще вміє показувати телепередачі з архіву. Щоправда, за останню функцію доведеться сплачувати передплату. 

RUSTV Player

Знайомство з програмою починається добре завдяки непоганому сайту. Прямо через веб-ресурс можна дивитися ТВ-канали. Нас найбільше цікавить програма, яка важить 30 Мб. Знову ж таки цифрового підпису немає. Як завжди, при встановленні пропонують додати різні послуги Яндекс, з них потрібно зняти галочки.

Швидкість роботи – це очевидний плюс програми. Відкривається і запускає канали дуже швидко, а інтерфейс гранично простий. Ще сподобалася хороша вибірка каналів, позалипати є над чим. Розробники поставили акцент на простоті використання програми на шкоду функціональності. Єдиною додатковою функцією є радіо.

Combo Player

При інсталяції плеєра пропонують встановити не тільки програмне забезпечення від Яндекс, та ще й Avast. Вся процедура установки займає менше однієї хвилини, а ще програма радує наявністю російської мови. При цьому навіть після видалення галочок з пунктів біля Яндекса браузер цього розробника все одно встановився. Програма дійсно безкоштовна, але її функціонал у такому стані обмежений. Навіть цих функцій досить звичайному користувачеві.

В цілому програма непогана і пристойний сайт. 

За більшістю характеристик додаток непоганий і цілком гідний.

Readon TV Movie Radio Player

Єдиний додаток з огляду, який ризикнув встановити не з офіційного сайту, тому що його немає. Довелося встановлювати на власний страх та ризик. Інсталятор поставляється англійською мовою і без Яндекс браузера або подібного.

Програма або не має встановлених списків каналів, фільмів, або вони не завантажилися. Щоб нормально використовувати програму, доведеться завантажувати канали вручну.Readon TV Movie Radio Player

Ace Stream

Дуже велика програма із постійною підтримкою. На сьогоднішній день вже випущена версія 3.1, вага якої становить трохи більше ніж 82 Мб. Нарешті програма, яка має електронний підпис. Поставляється в російській та англійській версії. Під час встановлення пропонується вибір із безлічі функцій. Розбиратися в функціях немає бажання, можна встановити стандартний набір, але прибрати асоціацію з усіма файлами.

Після встановлення з’являється програвач із трохи застарілим, але приємним дизайном. За замовчуванням програма відмовляється відтворювати телеканали, але добре справляється з торрент-відео та стримами. Вирішили спробувати завантажити стриму футболу. Він заробив, але багато посилань виявилися битими, вдалося знайти з третього разу. Після кожного запуску відео у браузері відкривається різна набридлива реклама.

TV Player Classic

Ця програма з IPTV-плеєром. Завантажити програму не важко, але інсталяційний файл важить понад 80 Мб. Знову ж таки у розробника немає цифрового підпису. Забавний момент, що в процесі встановлення можна вибрати 2 мови: Russkij та English, так і написано. Після встановлення програма знову щось почала завантажувати з інтернету та встановлювати.

Як тільки запустили програму, стало зрозуміло, що вона неслабо вантажить процесор і має недоробки. Банально, але під час перемикання між програмами Windows не відображається робочий стіл. Вікно TV Player Classic продовжує відображатись на весь екран.

Недоліки (незручності):

 • Шукати у додатку потрібно на трансліті латиницею. Це дуже дивно. Таким чином, знайти фільм “black mirror” можна лише за запитом “chernoe zerkalo”;
 • Під час перегляду або перед ним показується реклама з нашим улюбленим «вулканом»;
 • Досить довго завантажується фільм.

З переваг:

 • Дозволяє переглянути фільм з торентами сайтів без його завантаження на комп’ютер;
 • Підтримує торрент-тв та торрент-відео;
 • Працює з радіо;
 • Є вбудований перелік фільмів.

Додаток має досить багато суттєвих недоліків, через що користуватися ним не став би рекомендувати. Хіба що у випадку, якщо решта програм не підходять з якихось причин.TV Player Classic

SopCast

Завантажити плеєр можна з оф. сайту запакованим у ZIP-архів. Має невелику вагу, всього 5,7 Мб. Невідомо, навіщо exe файл додатково поміщений в архів, але нехай так. Знову ж таки тут невідомий видавець, що дещо відштовхує від того, щоб встановлювати програму на комп’ютері з цінними даними.

Через проблеми з ліцензією брандмауер починає показувати попередження про безпеку файлу. А може, проблема і не в підписі, хто знає, що саме намагається зробити програма, що виходить за рамки стандартного доступу.

Після запуску програми можна авторизуватися або користуватися інкогніто. Для спроби підійде режим “Анонімно”. У головному меню доступ до пари вкладок. На основній сторінці з каналами немає 30 пунктів, але мають сортування.

Мінуси програми:

 • Ще під час встановлення трапляється перший недолік, можна вибрати лише англійську або китайську мову;
 • Головний недолік програми – доступні лише англомовні телеканали. Ще програма не завжди працює навіть після надання потрібних привілеїв у брандмауері. Можливо, програма запрацює тільки після додавання у виключення брандмауера;
 • Незрозумілі канали, немає відомих назв у списку;
 • Спостерігаються лаги.

Встановлювати можна лише у крайньому випадку.

Порівняння всіх програм

Пропонуємо наочно порівняти всі програми у вигляді таблиці.

ProgDVBIP-TV PlayerCrystal TVTV Player ClassicRUSTV PlayerSopCast
Якість відеоДо 1080p480pдо 1080pдо 1080p480p
Продуктивністьсереднявисокависоканизькависоканизька
Torrent-TV програвач++
IPTV-програвач+++
Перегляд телепередач з архівівСтворені самостійно+
Робота з UDP-протоколу++
Число каналівтисячі32, але можна підключати свій списокбіля 30порядку 50Постійно змінюється кількість (приватні канали)
Наявність платної версії++
Фільтр за категоріямиза країнами, за джерелом++
Мовний фільтр
Швидкість перемикання каналівповільносередньошвидкоповільношвидкоповільно
Доступ до програми мовлення++На найближчий період
РадіоТа й дуже різноманітне+++
Режим на весь екран++++++
Закріплення зверху всіх вікон++++
Зміна якості зображення++
Збереження ефіру++
Запис за планом++
Кнопка пауза+++++

В огляді могли бути

Не всі знайдені програми для перегляду телебачення на комп’ютері потрапили до огляду. Тому були причини:

 • Через відсутність оф. сайту, що не стали розглядати: Playbox tv online, Super Internet TV, Online Video Taker, BooTV, AnyTV;
 • Через присутність тільки платної версії не потрапив до огляду ChrisTV.

Загалом за наявності щодо сучасного комп’ютера всі програми мають працювати без проблем. Щоправда, деякі з них забезпечують доступ тільки до другосортних каналів або мають інші незручності. Перші 5 програм зі списку найкраще підходять для перегляду ТВ-каналів на ПК.

Знаєте інші хороші програми для перегляду телебачення на комп’ютері? Напишіть у коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар