Як правильно перепрошити смартфон на Android

Android

Давайте почнемо з того, що має на увазі прошивка телефону. Під цим поняттям мається на увазі операційна система мобільного девайсу. Пакет програмного забезпечення складається з ядра операційної системи та драйверів, відомих також як “залізо”. Вони відповідають за функціонування елементів девайсу. Під словосполученням “прошити телефон” розуміють процес інсталяції софту. Установка ПО може викликати проблеми у початківців користувачів. У деяких випадках пакет програмного забезпечення створюється індивідуально під конкретну модель приладу. Перепрошивка може закінчитися невдало через відсутність знань про алгоритми процедури та нестачу інформації.

Прошивка android

Платформа має величезну популярність. Вона відкрита для вільного доступу, тому її використовують багато виробників мобільних гаджетів. Існує кілька причин, з яких потрібно перепрошувати Андроїд:

 • Збої у роботі. Жоден, навіть найдорожчий пристрій не застрахований від помилок. Нова установка платформи позбавить будь-яких збоїв, не пов’язаних з поломками внутрішніх та зовнішніх елементів самого приладу.
 • Апгрейд. Розробники платформи часто випускають нові версії програмного забезпечення. Система отримує нові функції та оновлення інтерфейсу. Оновлення дозволить краще використати апаратні можливості девайсу.
 • Незручне програмне забезпечення від виробника гаджета. Деякі бренди встановлюють у агрегати власні розробки. Вони можуть виявитися незручними. Чиста прошивка Андроїд не переповнена функціями та маркетинговими фішками. Користувачеві гарантовано безперебійність, продуктивність та автоматичне оновлення програм.

Підготовчі заходи

Переустановка платформи потребує уважності та чіткого дотримання технології. Якщо буде допущена помилка, Ви отримаєте в своє розпорядження шматок мікросхем у пластиковому корпусі.

Перед прошивкою потрібно підготуватись. Обов’язково зарядіть гаджет до 100%.

Перш ніж перепрошувати телефон, потрібно взяти до уваги поточну версію Android, обсяг оперативної пам’яті (можливо нова версія Android гальмуватиме, якщо оперативної пам’яті буде мало) і модель телефону. У меню налаштувань потрібно знайти повну назву приладу та модифікацію поточного програмного забезпечення. Бажано виписати їх до останнього символу.

Перед початком процедури необхідно виконати Backup. Під цим терміном мається на увазі резервне копіювання даних для можливості відкату до початкового стану, якщо під час прошивки пішло щось не так. Це неважко зробити.

Перед форматуванням та резервним копіюванням пристрій потрібно вимкнути. Після переформатування на SD-карту почнуть завантажуватися файли. Після завершення завантаження на екрані з’явиться напис.

Сервіси, якими можна скористатися перед тим, як перепрошувати Андроїд через комп’ютер без залучення спеціаліста:

 • Super Backup. Сервіс відрізняється зручністю та швидкою роботою. За допомогою утиліти можна резервувати та відновлювати дані. У сервісі пропонується придбати преміум-версію. У разі її використання вимикається реклама. Можна використовувати безкоштовний варіант.
 • Helium App Sync Backup. Цей додаток також доступний у платній та безкоштовній варіаціях. Базові опції такі, як резервування SMS та журналу викликів, безкоштовні. Якщо хочете отримати в своє розпорядження хмару, щоб було зручніше перевстановити Андроїд, і позбавитися рекламних банерів, доведеться розщедритися.
 • Ultimate Backup. Є платні функції, наприклад, відновлення файлів з хмари. У безкоштовній версії є опція резервування та task killer, що дозволяє завершити процес прошивки у примусовому порядку. Корисний бонус – очищення агрегату від кешу.

Існують і інші програми, які допомагають зробити Backup. Ми розглянули найзручніші.

Як переінсталювати Андроїд самостійно

Перед переустановкою необхідно завантажити прошивку. Краще це зробити з офіційного сайту девайсу. В іншому випадку після переустановки він може перестати працювати. Прошивка підбирається залежно від моделі мобільного пристрою. На сайті виробника девайсу можуть вимагати права розробника. Для цього потрібно скористатися будь-якою програмою з Google Play. Після цього Вам потрібно завантажити CWN-recovery для Вашої моделі мобільного пристрою. Завантажений архів потрібно помістити на картку SD. Для розміщення завантаженого програмного забезпечення прошивки для Андроїд не варто використовувати вбудовану пам’ять девайса. В даному випадку її складно назвати надійним сховищем, оскільки всі дані телефону будуть стерті.

Щоб перепрошувати прилад за допомогою Recovery, потрібно вимкнути апарат. Для цього необхідно одночасно натиснути на кнопки Power (увімк./вимкн.) + Volume Up (збільшення гучності). В окремих моделей може бути передбачена інша комбінація кнопок. Перш ніж перепрошувати смартфон, потрібно дочекатися, коли прилад завібрує. З’явиться вікно. У ньому потрібно вибрати клавішу Recovery Mode. Далі вкажіть apply update from external storage. Почнеться процес встановлення. Після завершення пристрою потрібно перезавантажити.

Щоб прошити гаджет, краще скористатися ПК чи ноутбуком. Windows, починаючи з сьомої версії, не потребує драйверів для роботи з девайсом. Або вона пропонує знайти їх в інтернеті. Перед тим, як прошити Андроїд з комп’ютера, потрібно повністю зарядити прилад. Далі Вам потрібно зробити наступні маніпуляції:

 1. Перенесіть на жорсткий диск програму Software Update Tool та драйвера.
 2. Вимкніть девайс.
 3. Натисніть Power (увімк./вимкн.) + Volume Up (Збільшення гучності). Прилад має деякий час вібрувати.
 4. Після того, як на екрані з’явиться напис Fastboot USB, приєднайте апарат до комп’ютера.
 5. Відкрийте програму встановлення софта.
 6. Вкажіть розташування збереженого програмного забезпечення.
 7. Вкажіть вид ОС.
 8. Натисніть Erase user data.
 9. Клацніть “Старт”.

Після цих маніпуляцій почнеться завантаження пристрою прошивки на Андроїд. На це знадобиться якийсь час. Нова система буде встановлена. Потім потрібно перезавантажити прилад. На перше включення піде більше часу, ніж зазвичай. Не варто турбуватися з цього приводу.

Під час роботи з ПК слід враховувати кілька важливих нюансів. ПК, на якому відбуватиметься операція, повинен мати мінімум двоядерний процесор. Слід вибирати пристрої з останніми версіями Windows або Linux.

Софт можна встановити і без ПК за допомогою однієї SD-карти. Перед тим, як прошити Андроїд цим способом, зарядіть батарею до 100%. Під час завантаження не вимикайте блок живлення. Запустіть ROM Manager. Натисніть кнопку “Встановити ROM з SD-карти”. Вкажіть розташування архіву з програмним забезпеченням. Натисніть Ок. Дочекайтеся закінчення установки.

Ще один варіант установки ПЗ у мобільний гаджет – оновити його до наступної версії. Перш за все, користувачеві потрібно дізнатися, яка версія софту стоїть у його пристрої. Для цього Вам потрібно заглянути у розділі “Про телефон” у налаштуваннях. Зазвичай надходить системне повідомлення про те, що оновлення доступні. Однак повідомлення не завжди надходить вчасно. До того ж, існує ймовірність, що Ви його випадково зітрете.

Перед тим, як оновити Андроїд до 6 або іншої доступної версії, потрібно підтвердити дію. Завантаження розпочнеться автоматично у фоновому режимі.

Щоб оновити програмне забезпечення, знайдіть у системних налаштуваннях кнопку “Оновлення системи”, натисніть “ОК”. Софт завантажиться у фоновому режимі. Після встановлення всіх компонентів необхідно перезавантажити апарат. У деяких випадках не вдалося завантажити нову версію ОС. Це з тим, що під цю модель де вони випускаються. Або вже встановлено останню версію. Зазвичай виробники перестають випускати новий софт для агрегатів старше 3 років.

Прошивка android

Які бувають програми для прошивки Андроїд з комп’ютера

Найуспішніші послуги:

 • ROM Manager. Ця утиліта встановлюється для завантаження ОС з карти SD без використання комп’ютера.
 • SP FLASH TOOL. Сервіс призначений для роботи із ПК. Потрібне підключення гаджета USB-кабелем. Головна перевага цієї утиліти – універсальність. Вона підходить для багатьох моделей девайсів. Сервіс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, з яким розбереться навіть початківець.

Існують послуги, розроблені під конкретного виробника. Так, для пристроїв Samsung розроблено утиліту ODIN. Це обслуговування власного виробництва відомої південнокорейської корпорації. Він відрізняється простим принципом дії та зрозумілим інтерфейсом. Перед тим, як перепрошувати Samsung, обов’язково скачайте ODIN.

Як прошити Android

Що робити, якщо девайс не вмикається?

Перевстановити програмне забезпечення вийде, якщо не пошкоджено завантажувач. Щоб перевірити це, натисніть кнопку “Увімк./Вимк.”. Якщо з’явиться зображення робота або знак, наприклад, “!”, можна зробити припущення, що стався збій у роботі ПЗ. Після цього підключіть USB-кабель до ПК. Натисніть кнопку “Увімк./Вимк.” та Volume Plus. ПК знайде девайс. У 95% випадків можна успішно встановити ОС за допомогою однієї з перерахованих вище програм для прошивки телефону через комп’ютер.

Прилад може не запуститись після встановлення софту. Не варто прощатися із агрегатом. Його можна реанімувати. Перш за все, спробуйте знову перезавантажити пристрій. Якщо гаджет знову не запустився, можна спробувати повернути його у вихідний стан за допомогою попередньо завантажених резервних даних або спробувати повторно встановити софт. Тоді процедуру доведеться повторити спочатку.

Ми розглянули різні сервіси та способи перепрошивки мобільних пристроїв. Тепер Ви знаєте, як перепрошувати Андроїд самому через ПК та без нього.

Оцініть статтю
Додати коментар