Створення таблиці Excel не викликає труднощів у користувачів зі статусом «профі». Але що робити тим, хто тільки вперше відкрив електронну книгу і планує внести до неї числові та літерні дані. Звичайно, в першу чергу потрібно створити таблицю. Саме для новачків у цьому питанні ми розповімо усі деталі цього процесу.
Створення таблиці в Excel та основи процесу
Вміння обробляти таблиці різного формату — одне з головних завдань, які виконуються у програмі Microsoft Excel. Ця навичка і є основою, без якої процес навчання роботі з електронним документом зайде в глухий кут. Таблиця в документі є великою збіркою діапазону даних (множина осередків та листів). Якщо ця інформація має обрамлення, то вона укладена в таблицю. Саме такий об’єкт і необхідно навчитися створювати, використовувати для цього раціонально кілька способів.
Спосіб перший: встановлення меж ручним способом
Спочатку розберемо найпростіший варіант створення таблиці в Excel. Складається він із таких покрокових дій:
- Відкриваємо файл Excel із таблицею. Потім вносимо до осередків необхідні дані. Потім обрамляємо отриманий діапазон межами. Для цього виділимо фрагмент інформації за допомогою миші, а потім у вкладці «Головна» знайдемо блок «Шрифт». І в ньому інструмент “Кордони”. Клацаємо по прапорцю, а потім вибираємо ті межі, які мають бути встановлені. Щоб перетворити на таблицю діапазон даних, необхідно вибрати «Всі кордони».
- Після виконаних дій кордони чітко відображатимуться на аркуші однаковими лініями. Так само їх буде видно під час друку документа.
- Якщо необхідно застосувати обрамлення не до всіх осередків, тоді обмеження полів виконують вручну. Для цього необхідно скористатися тим самим інструментом, тільки самостійно вибрати, де необхідні межі. При цьому не забудьте заздалегідь виділити діапазон даних.
На замітку! У цьому ж контекстному меню присутня маса різних за дизайном меж, які можна міняти місцями, робити жирнішими або кольоровими.
Спосіб другий: малювання таблиці
Другим способом є створення таблички за допомогою електронного олівця та гумки. Розглянемо його детальніше в наведеному нижче алгоритмі:
- Вибравши діапазон осередків, переходимо до розділу «Шрифт», у вкладці «Головна» клацаємо інструментом «Кордони», спускаємося вниз по списку контекстного меню, потім знаходимо пункт «Намалювати кордон».
- З’явиться інструмент «Олівець», за допомогою якого можна легко намалювати будь-які необхідні межі.
Кордони осередкам можна ставити незалежно від того, є в них дані або вони порожні. Після обрамлення табличку так само легко заповнювати текстом та цифрами. Після чого можна підрівняти параметри кожного осередку за вмістом.
Спосіб третій: вставка таблиці
Вставка таблиці не потребує спеціальних навичок. Досить просто скористатися потрібним інструментом, після чого заповнити об’єкт, що вийшов, даними. Давайте наочно подивимося, як усе це робиться:
- Відкриваємо Excel, відразу переміщуємося у вкладку «Вставити», потім тиснемо «Таблиця» в першому блоці, незалежно від того чи підготовлені дані для заповнення чи ні, тому що їх можна внести в будь-який момент.
- У вікні, що з’явилося, нам потрібно вказати розташування таблиці, а точніше прописати адреси цілого діапазону осередків. Вручну це тривала процедура, щоб її прискорити, достатньо за допомогою миші виділити потрібний фрагмент на аркуші та у вікні натиснути кнопку «ОК».
- Ось такий варіант сформованої за допомогою інструмента таблиці вийшов.
Важливо! Кожен стовпець, який з’явився в таблиці, можна перейменувати на власний розсуд, щоб зробити індивідуальну шапку для створення впізнаваної таблиці.
Спосіб четвертий: застосування готових шаблонів
Цей варіант створення таблиць в Excel вважається найпопулярнішим та найшвидшим. Робиться він за наступною інструкцією:
- Відкриваємо документ Excel і одразу переміщуємось у вкладку «Файл», розташовану у лівому верхньому кутку.
- У списку зліва тиснемо розділ «Створити».
- Перед нами з’являється перелік різних шаблонів таблиць, в якому залишається лише вибрати відповідний варіант і натиснути ЛКМ.
В результаті готові шаблони можна заповнити своїми даними, перейменувати стовпці та рядки, а також вигадати шапку таблиці.
Підведемо підсумки
Завдяки великій кількості варіантів створення таблиць Ексель кожен користувач зможе підібрати оптимальний для себе варіант, виходячи з рівня своїх навичок і поставлених завдань.