Як відформатувати флешку захищену від запису

Технології

Раніше я писав пару статей про те, як відформатувати флешку у FAT32 або NTFS , але не врахував одного варіанту. Іноді під час спроби форматування Windows пише, що диск захищений від запису. Що робити у цьому випадку? Із цим питанням і розберемося у цій статті. 

Насамперед, зазначу, що на деяких флешках, а також на картах пам’яті є перемикач, одне положення якого встановлює захист від запису, а інше знімає його. Ця інструкція призначена для тих випадків, коли флешка відмовляється форматуватись незважаючи на те, що ніяких перемикачів немає. І останній момент: якщо все нижчеописане не допоможе, то цілком можливо, що ваш USB накопичувач просто пошкоджений і єдине рішення – покупка нового. Варто, щоправда, спробувати і ще два варіанти: Програми для ремонту флешок (Silicon Power, Kingston, Sandisk та інших), низькорівневе форматування флешки .

 • В окремій статті є інші способи виправити проблему.
 • Якщо у вас не форматуються всі флешки на одному комп’ютері, справа може бути в тому, що встановлені обмеження на запис. 

Видалення захисту від запису за допомогою Diskpart

Для початку запустіть командний рядок від імені адміністратора:

 • У Windows 7 знайдіть її в меню пуск, клацніть по ній правою кнопкою миші та виберіть пункт “Запуск від імені адміністратора”.
 • У Windows 8.1 натисніть на клавіатурі клавіші Win (з емблемою) + X і в меню виберіть командний рядок (адміністратор).
 • У Windows 10 почніть набирати командний рядок у пошуку на панелі завдань, а коли потрібний результат буде знайдено, натисніть по ньому правою кнопкою миші та виберіть запуск від імені адміністратора.

У командному рядку введіть наступні команди по порядку (всі дані будуть видалені):

 1. diskpart
 2. list disk
 3. select disk N (де N — число, яке відповідає номеру вашої флешки, буде показано після виконання попередньої команди)
 4. attributes disk clear readonly
 5. clean
 6. create partition primary
 7. format fs= fat32 (або format fs= ntfs, якщо потрібно форматувати в NTFS)
 8. assign letter=Z (де Z – літера, яку потрібно присвоїти флешці)
 9. exit

Після цього закрийте командний рядок: флешка буде відформатована в потрібній файловій системі і надалі форматуватиметься без проблем.

Якщо ж це не допомогло, то пробуємо наступний варіант.

Забираємо захист флешки від запису в редакторі локальної групової політики Windows

Можливий варіант, що флешка захищена від запису дещо іншим чином і тому не форматується. Варто спробувати користуватися редактором локальної групової політики. Щоб запустити його, у будь-якій версії операційної системи натисніть клавіші Win+R і введіть gpedit. msc після чого натисніть Ок або Enter.

Запуск редактора локальної групової політики Windows

У редакторі локальної групової політики відкрийте гілку «Конфігурація комп’ютера» — «Адміністративні шаблони» — «Система» — «Доступ до знімних пристроїв».

Забираємо захист від запису з флешки

Після цього зверніть увагу на пункт Знімні диски: заборонити запис. Якщо для цієї властивості встановлено «Увімкнено», то клацніть двічі по ньому та встановіть «Вимкнено», після чого натисніть кнопку «Ок». Потім подивіться на значення цього ж параметра, але вже в розділі “Конфігурація користувача” – “Адміністративні шаблони” – і так далі, як у попередньому варіанті. Зробіть необхідні зміни.

Після цього можна знову відформатувати флешку, швидше за все Windows не напише, що диск захищений від запису. Нагадаю, можливий варіант, що ваш USB-накопичувач несправний.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Stran

  Повна хрінь! Нічого воно не робить. Що командний рядок, що disk low lewel format tool.
  Diskpart пише :Нос?й захищений в?д записування.
  Формат тул пише Format Error occured at offset____ the media is write protector.
  Все!

  Відповіcти