Як відключити підключених до wi-fi

Технології

Домашній інтернет став високошвидкісним та безлімітним. Якщо хтось несанкціоновано підключився до вашої мережі та користується інтернетом на халяву, на перший погляд, начебто нічого страшного. Але це доти, доки халявщик сидить у соцмережах та читає свою пошту. А ось коли він починає качати файли з торрента або майнути криптовалюту за ваш рахунок, починаються проблеми. Як у роутері заблокувати пристрій користувача, підключений до мережі Wi-Fi, розбираємося в цій статті.

Ознаки крадіжки трафіку

Вірна ознака того, що хтось несанкціоновано підключився до вашої мережі – миготіння індикатора Wi-Fi на роутері, коли ви не користуєтеся інтернетом.

Одночасно зменшується швидкість завантаження. Саме собою це може бути викликано різними причинами. Але у поєднанні з першим пунктом це вказує на те, що вище канал вантажить чуже підключення.

У разі появи зазначених ознак відключіть усі програми, які використовують інтернет, та перевірте швидкість. Якщо вона помітно нижче, ніж заявлена ​​провайдером, можливо, що до вашої мережі підключився сусід.

Перегляд підключення чужих пристроїв

Щоб дізнатися, хто підключений до WI-FI роутера , не потрібно спеціальних програм або складних дій. Достатньо увійти до веб-інтерфейсу вашого роутера і подивитися, хто до нього підключений в даний момент.

Залежно від моделі маршрутизатора, пункти меню можуть відрізнятися, але загальний принцип: потрібно знайти список підключених Wi-Fi клієнтів.

На роутерах D-Link відкриваємо розширені налаштування, у розділі «Статус» натискаємо посилання «Клієнти».

dlink

статистика

У маршрутизаторах TP-Link у розділі «Бездротовий режим» потрібно вибрати «Статистика бездротового режиму».

Для старих версій прошивки “Стан станцій”.

стан

У роутерах Asus потрібна інформація знаходиться в розділі “Карта мережі” – “Клієнти”.

мапа

Ви побачите список МАС-адрес підключених користувачів.

У деяких маршрутизаторах кількість підключених пристроїв відображається на головній сторінці веб-інтерфейсу. Як у Keenetic:

головна

Або у Tenda:

tenda

Найпростіший спосіб виявити чужинця – порівняти кількість підключених до мережі пристроїв з кількістю використовуваних вами. Наприклад, у вас по Wi-Fi працюють смартфон і ноутбук, а на роутері відображаються три клієнти.

Щоб чистити експеримент, відключіть по черзі від мережі свої пристрої. Вони зникатимуть зі списку. У процесі ви виявите підключення, яке завжди буде активним. Це і є сторонній.

Можна в цій ситуації просто змінити паролі доступу до Wi-Fi. Але не факт, що це гарантовано вирішить проблему. Надійніше заблокувати сторонні пристрої за МАС-адресою. Це не дозволить їм підключитися до вашої мережі, навіть якщо вони знатимуть актуальний пароль.

Відключення та блокування халявників через веб-інтерфейс

Заблокувати доступ до Wi-Fi можна із веб-інтерфейсу вашого роутера. Залежно від того, яку модель ви використовуєте, пункти меню можуть бути різними, але порядок дій схожий. Подивимося, як з ПК відключити від вайфай інші пристрої на прикладі найпопулярніших маршрутизаторів.

Asus

Щоб через веб-інтерфейс роутера Asus відключити користувачів від мережі Wi-Fi, потрібно:

 1. Відкриваємо розділ «Картка мережі» та натискаємо значок «Клієнти».
 2. Копіюємо МАС-адресу пристрою, який блокуватимемо. Після цього вирушаємо в розділ «Бездротова мережа» та шукаємо угорі вікна вкладку «Фільтрація МАС-адрес бездротової мережі».
 3. На цій сторінці дозволяємо фільтрацію – ставимо галочку в пункті “Так”. З списку нижче вибираємо пункт «Відхиляти». Тиснемо «плюс» для додавання потрібної МАС-адреси.
 4. Зберігаємо внесені зміни. Тепер заблокований пристрій не зможе підключитися до мережі.

При необхідності можна відновити можливість підключення, просто видаливши МАС-адресу зі списку.

Щоб на роутері TP-Link вимкнути пристрій користувача від Wi-Fi, відкриваємо вкладку «Базове налаштування» та потрапляємо у вікно «Схема мережі». На ній бачимо список підключених до комп’ютера пристроїв та їх МАС-адрес. Виявляємо та запам’ятовуємо адресу порушника.

клієнти

Тепер відкриваємо вкладку “Додаткові налаштування”, переходимо в розділ “Захист” – “Контроль доступу”.

контроль

Перемикач зверху переводимо в положення “Увімкнено”. Для блокування пристроїв ставимо галочку в пункт Чорний список. У списку підключених пристроїв вибираємо те, яке потрібно відключити, і тиснемо “Блокувати”.

блокування

Пристрій буде додано до чорного списку. Зберігаємо зміни.

Алгоритм для інших версій прошивки зеленого та синього кольорів.

 1. Заходимо в розділ “Бездротовий режим”, далі “Статистика бездротового режиму”. У списку знаходимо чужі пристрої та копіюємо їх адреси.
 2. У цьому розділі переходимо до пункту «Фільтрація Mac-адрес». Включаємо фільтрацію, додаємо пристрій до списку та вибираємо пункт «Заборонити доступ».

Відкриваємо розділ Wi-Fi та знаходимо там розділ «Список Wi-Fi клієнтів». Тут виявляємо клієнта, що нелегально приконнектився. Копіюємо його МАС-адресу.

пристрої

Після цього переходимо до розділу «МАС-фільтр». Встановлюємо значення режиму обмеження «Заборонити». Тиснемо кнопку «Додати» внизу сторінки і вказуємо МАС-адресу, яку потрібно заблокувати. Зазвичай відключення відбувається одразу. Але, можливо, доведеться перезавантажити ваш роутер.

Якщо у вас старий інтерфейс, всі операції виконуються так само в таких же розділах. Клацніть на «Розширені налаштування» внизу сторінки, перейдіть до розділу Wi-Fi – МАС-фільтр та налаштуйте блокування.

Zyxel

Блокування сусідів-халявників від вайфа виконується так. Увійдіть у меню та відкрийте розділ Wi-Fi. Спочатку вибираємо підрозділ «Клієнти». Тут буде відображено активне підключення до бездротової мережі. Шукаємо халявщика і копіюємо його МАС-адресу.

перелік

На наступному етапі в цьому розділі відкриваємо пункт «Блокування». З меню вибираємо «Чорний список». У полі МАС-адреси вписуємо адресу клієнта, якій хочете заборонити доступ. Натискаємо кнопку “Додати”. Зберігаємо налаштування за допомогою кнопки “Застосувати”.

Keenetic

У розділі “Мої мережі та Wi-Fi” у розділі “Список пристроїв” шукаємо сторонні підключення.

пристрої

Потім переходимо в розділ “Мережеві правила”, вибираємо “Контроль доступу Wi-Fi”. На вкладці “Домашня мережа” вибираємо режим блокування “Чорний список”. Відзначаємо галочкою той пристрій, який необхідно заблокувати.

чс

Після цього зберігаємо налаштування, натиснувши кнопку внизу сторінки.

Huawei

Список підключених пристроїв дивимося на вкладці Status – WLAN. Для створення чорного списку йдемо у розділ Basic – WLAN. Відкриваємо вкладку WLAN Filtering.

хуавей

Тут дозволяємо фільтрацію адрес (галочка в пункті Enable) та вибираємо чорний список (Blacklist). Додаємо в нього пристрій, який потрібно вимкнути.

Спеціальні програми

Для блокування доступу до домашньої мережі можна скористатися спеціальними програмами. Вони дозволяють виявити та відключити любителів халяви. Розглянемо, як відключити користувача від Wi-Fi роутера через комп’ютер за допомогою програми.

SoftPerfect WiFi Guard

За допомогою цієї програми можна знайти та вимкнути стороннього користувача від Wi-Fi. Вона працює на комп’ютерах під керуванням Windows , Linux та MacOS. Являє собою сканер мережі, який показує список пристроїв з IP та МАС адресами, які зараз підключені до Wi-Fi.

WiFi Guard

Ось тільки боротися зі зловмисниками програма не вміє. Щоб вимкнути сторонні пристрої та заборонити підключення до Wi-Fi, доведеться скористатися веб-інтерфейсом маршрутизатора.

Wireless network watcher

Ще один сканер мережі. Можна настроїти програму для роботи у фоновому режимі та повідомляти користувача про нові підключення.

network watcher

Про появу в мережі нового пристрою програма повідомляє звуковий сигнал.

Власних інструментів для блокування сторонніх користувачів Wireless network watcher немає. Щоб відключити від вай-фаю інших користувачів з комп’ютера або телефону, потрібно попрацювати з роутером.

Netcut

Ця програма використовується для повного контролю за підключеннями. Ця програма не тільки сканує мережу, але й дозволяє відразу ж вимкнути будь-який пристрій в один клік.

Netcut

Щоб заблокувати користувача, потрібно натиснути на значок Cut (вирізати) поряд з його адресою у списку.

Програма не працює із деякими моделями роутерів.

Підвищуємо рівень безпеки

Щоб убезпечити свою мережу від несанкціонованих підключень, дотримуйтесь цих рекомендацій:

 1. Придумайте складний пароль для Wi-Fi та панелі керування роутером. Вони повинні складатися з букв, символів та цифр. Паролі періодично змінюйте. Не встановлюйте однакові паролі для входу до веб-інтерфейсу та для підключення до домашньої мережі. Якщо настройки роутера дозволяють, використовуйте ім’я користувача, відмінне від admin.
 2. Налаштуйте окрему мережу з обмеженим доступом для гостей. Більшість сучасних роутерів дозволяють це зробити.
 3. Встановіть розклад роботи Wi-Fi так, щоб мовлення вимикалося вночі та коли ви на роботі.
 4. Зменште потужність сигналу вашого маршрутизатора так, щоб бездротова мережа була доступна лише у вашій квартирі. Також можете приховати SSID вашої мережі. Так сторонні люди взагалі її не побачать.
 5. Поміняйте стандартну IP-адресу роутера. Замість 192.168.0.1 використовуйте, наприклад, 190.168.1.1.
 6. Без необхідності не вмикайте функцію віддаленого керування роутером через інтернет.
Оцініть статтю
Додати коментар