Як завантажувати файли через торрент?

Програми

На початку 2000-х років мережеві протоколи для кооперативного обміну файлами через інтернет почали активно розвиватися. Спочатку вони були доступні у вузьких колах, але потім технологія набула масового поширення. З’явилися BitTorrent-клієнти. Сьогодні ними користується практично кожний користувач. Тим не менш, є і такі користувачі, яким тільки доведеться познайомитися з цією програмою.

Що таке торрент і для чого він потрібний?

Це технологія, призначена обмінюватись файлами. У її основі лежить протокол, що дозволяє клієнтам (що викачує і роздає) обмінюватися інформацією безпосередньо друг з одним. Сервер при цьому практично не потрібен, тому що він виконує лише одну функцію: координує усі взаємодії між клієнтами. Ця технологія має дві вагомі переваги в порівнянні з класичною взаємодією з сервером.

Це швидкість та незалежність від сервера. Завантаження даних може відбуватися з кількох джерел (з комп’ютерів різних користувачів). Це дозволяє програмі не тільки вибирати найшвидші з’єднання з усіх доступних, але й робить процес завантаження незалежним від пропускної здатності каналу (як зазвичай буває у випадку з точковим серверним зберіганням даних: чим більше користувачів завантажує файли, що зберігаються в одному джерелі, тим нижча швидкість у всіх). 

Багато користувачів помилково вважають, що торрент-трекери (сайти, на яких лунають файли з використанням BitTorrent-клієнтів), потрібні тільки для завантаження піратського контенту. Проте це зовсім так. Звичайно, подібні ресурси на 90% заповнені нелегальними копіями ігор і фільмів, але нічого не заважає знайти роздачу ліцензійної версії потрібного продукту. Так що якщо ви є сумлінним користувачем, то можна скористатися торрентами, щоб завантажити необхідний контент швидше, ніж з офіційних серверів.

Як користуватись торрентом? 

Для того, щоб завантажувати з торентів, знадобиться клієнт пірінгових мереж p2p. Простіше кажучи, спеціальна програма — наприклад, µTorrent, безкоштовна та найпопулярніша. Є і її аналоги: BitTorrent, BotComet, FlashGet та ін. 

Насамперед традиційно йдемо на офіційний сайт програми . Реєстрація не потрібна та повністю підтримується російською мовою. Розробники пропонують нам два варіанти: веб-версію та класичну. Перший говорить сам за себе, а другий, як не важко здогадатися, є окремим додатком, що вимагає установки. Ми вибираємо класичний тип програми, оскільки має більший функціонал. 

Завантажуємо та встановлюємо, нічого складного. Після запуску софту ви побачите наступне вікно:

Інтерфейс програми є інструментами з управління торентами. Але керувати спочатку нічим. Прийде пройти на будь-який торрент-трекер і завантажити торрент-файл. Він має вигляд Ім’яФайла.torrent  і, як правило, важить пару десятків кілобайт. 

Після інсталяції торрент-клієнта всі файли з розширенням .torrent автоматично відкриватимуться за допомогою цієї програми. Тож їх залишається лише запустити. Після запуску ви побачите вікно підтвердження, в якому вибрати місце на жорсткому диску, куди завантажаться дані, а також конкретні файли з роздачі.

Де шукати ті самі торрент-файли? Додайте до вашого запиту «завантажити торрент», і пошукач видасть вам тонну варіантів. Ми не ризикнемо рекомендувати вам конкретний торрент — більшість із них «заточено» під піратський контент та безпеку скачування під великим питанням. 

У графі «стан» можна побачити, скільки відсотків від загального обсягу завантажувалося. Також поруч буде відображатися швидкість та час до повного завантаження. У налаштуваннях утиліти можна обмежити швидкість і кількість торентів, що одночасно скачуються, розставити всі завантаження по пріоритету, а також включити планувальник. Програма має різні платні версії, що дозволяють прибрати рекламу, активувати VPN і перевіряти торенти на віруси.

Оцініть статтю
Додати коментар