Як скинути телефон Android до заводських налаштувань?

Android

Мобільна ОС Android позиціонується як зручний інструмент для вирішення різноманітних повсякденних завдань за допомогою телефону. Однак вона, як і будь-яке інше складне програмне забезпечення, не позбавлена ​​недоліків, стаючи з часом примхливою, тероризуючи власників частими фризами, помилками та іншими проблемами.

Найбільш кардинальним способом, покликаним позбавитися всіх цих «капризів» смартфона, вважається скидання його до заводських налаштувань. Цю операцію виконують перед продажем старого гаджета . Деякі користувачі виконують цю процедуру досить часто і знають її нюанси, але для більшості вона є «терра інкогніту», і ми маємо намір відшкодувати цю прогалину в їх знаннях.

Коли може знадобитися скидання налаштувань у заводські

Одну з найпоширеніших причин ми назвали – продаж телефону на вторинному ринку. Якщо ви хочете позбавити мобільний пристрій слідів своєї господарської діяльності, ви можете спробувати зробити це вручну, видаляючи численні акаунти без гарантії того, що зробите це повністю. Набагато простіше витратити 10 хвилин і виконати скидання телефону разом з усіма налаштуваннями та встановленими програмами.

Друга поширена причина – сильні гальмування в роботі пристрою. Зазвичай це результат засмічення пам’яті смартфона різним сміттям – залишками не повністю віддалених програм, їх даними, яких штатними засобами ОС вже не позбутися.

Неробочий телефон

Нарешті, скидання може знадобитися, якщо ви забули або втратили пароль розблокування, або якщо в результаті вашої кипучої діяльності зі встановлення свіжих або альтернативних прошивок гаджет перетворився на цеглу.ВАЖЛИВО. Оскільки Hard Reset – це повне очищення телефону, встановлення системи «з нуля», потрібно розуміти, що ви втратите і список контактів, і листування, і всього переліку встановлених самостійно додатків, і всіх своїх паролів, і логінів. Тому перед виконанням цієї операції необхідно виконати резервне копіювання важливих даних.

Скидання через меню смартфона

Якщо вас цікавить, як найпростіше скинути Android-пристрій до заводських налаштувань, то відповідь перед вами. Цей спосіб не вимагає запам’ятовування комбінацій клавіш або довгих кодів. Все, що вам потрібно, це дотримуватися послідовності дій, що складається з декількох простих кроків.

Отже, покроковий алгоритм, як скинути смартфон під Android до заводських налаштувань:

 • заходимо в “Налаштування” (зазвичай піктограма цього режиму знаходиться або в головному меню, або на головному екрані);
 • вибираємо пункт меню «Відновлення та скидання» (у деяких телефонах він може називатися інакше, наприклад, «Архівація та скидання»);Меню «Відновлення та скидання»
 • щоб повністю обнулити Android, вибираємо розділ “Скидання”, а в ньому клацаємо по кнопці “Скидання налаштувань”;"Скидання налаштувань"
 • після цього операційна система попередить, що ця операція призведе до втрати особистих даних користувача і необхідно буде підтвердити свій вибір;
 • процес видалення даних може тривати досить довго, після чого телефон перезавантажиться “у чистому” вигляді.

Повне скидання настройок на Android сервісними кодами

Якщо перший метод можна назвати менш складним, то цей – найшвидший – ніяких ходінь по меню і натискань, легко вводимо певну комбінацію знаків, що називається сервісним кодом. Введення здійснюється в режимі набору номера, код зазвичай складається з цифр і службових символів, доступних на цифровій віртуальній клавіатурі.

В принципі, якщо постаратися, можна запам’ятати комбінацію для своєї моделі (вона може відрізнятися залежно від бренду, і навіть у межах однієї марки, а також залежно від версії операційної системи).

Зокрема, відкатати телефони Samsung до заводських налаштувань можна за допомогою комбінації *#*#7780#*#. Якщо вона не спрацювала, варто спробувати набір *2767*3855# або *#*#7378423#*#*. Ці комбінації працюють як для смартфонів, так і для кнопкових телефонів. Уточнити сервісний код можна на сайті виробника.

Скидання налаштувань сервісними кодами

Після завершення введення такої комбінації символів стартує процес скидання налаштувань, який завершиться стандартним чином – перезавантаження мобільного пристрою.

Скидання налаштувань Android через меню Recovery

У деяких випадках скористатися вищеописаними порадами не вдасться. Наприклад, якщо на етапі включення гаджет зависає або взагалі не включається, хоча фізично справний. У таких випадках допомагає використання меню Recovery, яке дозволить повернути смартфон у стан, у якому він перебував у момент покупки.

Щоб викликати таке меню і повернути на телефон заводські налаштування, необхідно використовувати спеціальну комбінацію кнопок. Оскільки їх на телефоні небагато, це зазвичай кнопки регулювання рівня звуку (їх може бути дві або ода з різною реакцією на натискання вгору і вниз), що поєднуються з кнопкою включення пристрою. Найбільш популярна комбінація – “зменшити гучність” плюс “Power”. Часто зустрічається поєднання “Power” + “Домой” + “Збільшити гучність”. Щоб комбінація спрацювала, всі кнопки потрібно натиснути одночасно та утримувати протягом приблизно 5 секунд.

Затискання кнопок

Коли на екрані з’явиться меню Recovery, пересуватися по ньому доведеться за допомогою кнопок гучності, а підтверджувати вибір кнопкою «Power» («Увімкнути»). В окремих випадках службове меню працює через сенсор, що полегшує його використання.

Отже, описуємо алгоритм, як відновити заводські налаштування Android-смартфону:

 • після появи меню Recovery вибираємо рядок “Clear eMMC” (назва може бути іншою – наприклад, Clear Flash, іноді зустрічається напис Wipe data/factory reset);Пункт Wipe data/factory reset
 • підтверджуємо свої дії натисканням кнопки “Yes”;
 • після закінчення скидання клацаємо на пункті “Reboot System”.Пункт Reboot System

Зазначимо, що використовувати службове меню можна і для інших цілей і не обов’язково, коли телефон неробочий.

Розглянемо тепер, як здійснюється ця процедура, залежно від марки смартфона.

Asus, Acer

Power + Зменшити гучність;

Lenovo

Збільшення гучності + Зменшення гучності + Power.

Є й другий варіант: кнопку Power необхідно утримувати до появи вібрації, потім кілька разів натиснути кнопку регулювання звуку у бік збільшення.

Huawei

Зменшити гучність + Power. Тримати кнопки потрібно довше звичайного – близько 10 секунд.

Другий варіант – затискання кнопки керування гучністю посередині та утримування протягом 10 секунд. Коли з’явиться логотип, кнопку Power відпускаємо, а регулювання гучності продовжуємо утримувати. Як тільки на екрані з’явиться піктограма логотипу, кнопку керування гучністю слід перемістити вгору і відпустити, коли з’явиться зелена смуга, що свідчить про закінчення завантаження.

LG

Зменшити гучність + Power. Коли з’явиться логотип, відпустіть обидві кнопки, після секундної паузи знову затисніть їх і продовжуйте утримувати до входу в Recovery.

Samsung

Home + Збільшення гучності + Power.

Зменшення гучності + Power.

Sony

Збільшення гучності + Power.

Тут алгоритм особливий: смартфон необхідно підключити до мережі, про що свідчить зелений світлодіод. Потім скріпкою акуратно тиснемо в отвір Reset, чекаємо на загоряння екрану. Тут же тиснемо і утримуємо кілька секунд кнопку Power, відпускаємо її і кілька разів тиснемо кнопку збільшення гучності.

Prestigio

Збільшення гучності + Power.

Можливо, потрібна протилежна дія:

Зменшення гучності + Power.

Xiaomi

Збільшення гучності + Power. Кнопку живлення відпускаємо після загоряння екрана, утримуємо гучність до появи службового меню.

Як бачимо, щоб перейти до заводських налаштувань смартфона, потрібно запам’ятати, як виконується вхід до режиму Recovery для конкретної моделі.

Інші способи

Hard Reset з використанням Fastboot

Скидання настройок на Android-пристрої можна виконати через комп’ютер із застосуванням утиліти Fastboot . Для цього на комп’ютер необхідно встановити драйвера, якщо це необхідно, після чого виконати підключення гаджета до комп’ютера. Деякі марки смартфонів вимагають перед виконанням операції завантажити пристрій у однойменний режим за наявності або розблокувати завантажувач. Остання дія на смартфонах виконується по-різному. Наприклад, телефони Nexus переводяться в цей режим командою Fastboot OEM unlock, гаджети Pixel – входом у налаштування для розробників, вибором пункту OEM unlock та введенням команди Fastboot flashing unlock.

Перехід у режим Fastboot

Для інших моделей потрібно отримувати для розблокування завантажувача спеціальний код, який видається на вимогу на сайті виробника.

Переведення смартфона в режим Fastboot можна здійснити кількома способами:

 • стандартним за допомогою натискання кнопок, як описано в розділі вище;
 • підключенням до комп’ютера, активувавши режим налагодження телефону через USB-з’єднання.

В останньому випадку на ПК потрібно в командному рядку набрати adb reboot bootloader та підтвердити натисканням Enter. Після цього гаджет буде доступний для виконання різних дій, у тому числі перепрошивки або видалення власних установок. Оскільки ми хочемо скинути свій гаджет у заводські налаштування, виконуємо команду fastboot erase userdata. На деяких телефонах, щоб знести старі дані, достатньо набрати fastboot-w.

Видалення даних

Після цього потрібно перезавантажити мобільний телефон, набравши на комп’ютері команду fastboot reboot.

Використання сервісу «Знайти пристрій»

Компанія Google має у своєму активі сервіс «Знайти пристрій», основне призначення якого – пошук телефону, що втратився. Але з його допомогою, виявляється, можна зробити повернення до заводських налаштувань. Для цього буде потрібно з’єднання з інтернетом. Алгоритм процедури:

 • запустіть браузер, зайдіть на Google.com та авторизуйтесь;Додаток «Знайти пристрій»
 • сервіс виявить гаджети, прикріплені до вашого облікового запису;
 • виберіть потрібний пристрій та натисніть «Стерти дані»;Видалення даних смартфона
 • знадобиться подвійне підтвердження операції;
 • дочекайтеся завершення, перезавантажте смартфон.

За допомогою утиліти TWRP Recovery

Оскільки ця програма не входить до операційної системи, її необхідно завантажити та встановити. Відмінністю використання утиліти з інших методів є можливість скидання окремих розділів файлової системи.

Як працювати з TWRP Recovery :

 • запускаємо утиліту;Завантаження TWRP Recover
 • у головному меню вибираємо пункт Wipe;
 • якщо у ваші плани входить повне повернення до заводських установок, виберіть Factory Reset, встановивши перемикач активне положення (потягнувши його вправо);
 • для форматування конкретних розділів виберіть опцію Advanced Wipe;Скидання налаштувань за допомогою TWRP Recovery
 • позначте потрібні розділи та виконайте свайп праворуч;
 • Після завершення операції перезавантажте смартфон, обравши пункт Reboot system.

Як завжди, чекаємо на ваші коментарі, що стосуються особливостей скидання Android-телефонів до заводських установок.

Оцініть статтю
Додати коментар