Що таке кешбек і як він працює?

Інтернет - блог про інтернет

Ви колись рахували, скільки витрачаєте грошей за день? А за місяць? Що якщо частину цієї суми можна повернути? І від вас це навіть не вимагатиме особливих зусиль. Розповідаємо, що таке кешбек і чому це не так страшно, як здається.

Що таке кешбек?

У загальному розумінні слова кешбек – це повернення частини грошей від покупки. Як знижка, яка надається не перед покупкою, а згодом.

Практично кожен із нас користувався кешбеком, іноді навіть не підозрюючи про це. Наприклад, знижкові карти більшості торгових мереж працюють за принципом кешбеку — кілька відсотків від витраченої суми нараховується на картку, а потім ви можете використовувати їх при покупці.

Також опція кешбеку є на деяких банківських картках: тут гроші зберігаються на картці банку, а не на картці торгової мережі.

Фото:  moneywise.co.uk 

А чи є кешбек в інтернеті?

Ще три роки тому у світі було 8,1 млрд підключених до Інтернету пристроїв. Це більше, ніж населення нашої планети.

Зараз ця цифра вища, і вона продовжує зростати. Не дивно, що за таких показників безліч покупок відбувається в інтернеті. Це швидко, зручно та вигідно. Онлайн-магазини успішно випереджають щодо розвитку звичайні офлайнові. Саме тому в мережі з’явилися просунуті кешбек-сервіси, які об’єднують відразу кілька магазинів. Це зручно, адже ви можете робити покупки в будь-якому з них, а повернені гроші буде зібрано в одному місці. Та й відсотки повернення тут значно вищі: 10%, 20% чи навіть 50% від покупки.Відсоток повернення у спеціалізованому кешбек-сервісі може досягати 10%, 20% або навіть 50% від покупки!

Як користуватися кешбеком при онлайн-шопінгу?

Насправді все, що потрібно — це зареєструватися і почати купувати — все інше сервіс зробить сам. Для наочності розглянемо цей процес з прикладу кешбек-сервісу MaxiCash.me.

Крок 1: реєстрація

Як завжди, для використання будь-якого онлайн-сервісу необхідно зареєструватися: вказати e-mail, придумати та ввести пароль, підтвердити, що ви не робот, та натиснути кнопку реєстрації. Все це займе не більше десяти секунд.

Порада: Не лінуйтеся витратити трохи більше часу, щоб придумати надійний пароль. Використовуйте у ньому великі та маленькі літери, символи (наприклад, собачку або нижнє підкреслення), пробіли, важливі дати, які відомі лише вам. Не використовуйте стандартні набори цифр та літер на зразок імені, прізвища або дати народження. Шукайте більш точну інформацію про цифровий захистнашій статтіщоб ніхто не зміг скористатися вашими заощадженими коштами на кешбек-сервісі.

Крок 2: знайомство

Відразу після реєстрації ви опинитеся на сторінці особистого кабінету — тут є все про сервіс, принципи та правила його роботи. Якщо у чомусь сумніваєтеся, переходьте за посиланнями та читайте докладніше.

Тут же знаходиться меню користувача, де зберігається інформація про покупки, оплату та повернені гроші. Їх можна перерахувати на банківську картку або поповнити за допомогою мобільний телефон.

Крок 3: шопінг

А тепер найприємніше. Вибираєте потрібний магазин з переліку та купуєте те, що шукали. Тут є як українські, так і зарубіжні онлайн-магазини з різними товарами: від одягу до побутової техніки.

Повернення коштів після покупки зазвичай займає до місяця. “Чому так довго?” — спитайте ви. Все просто: два тижні – гарантований законом термін, протягом якого ви можете обміняти або повернути товар, а потім менеджерам потрібен час, щоб обробити замовлення та нарахувати на ваш рахунок потрібну суму.

А чи не обман це, адже навіщо магазинам повертати частину грошей?

Справді, виглядає все дуже казково, але насправді цьому є свої причини. Кешбек-сервіс співпрацює з усіма магазинами, які ви бачите на сайті. З кожної вашої покупки магазини виплачують кешбек-сервісу частину грошей, а він у свою чергу виплачує ці гроші вам, залишаючи невеликий відсоток собі.

Це вигідно для всіх: магазину не завадить зайва реклама та додаткові клієнти, ви заощадите гроші, а кешбек-сервіс отримає прибуток. Чим більше покупок ви зробите за допомогою ресурсу, тим більше він заробить – тому сервіс цінує свою репутацію і зазвичай працює чесно.

Фото: myaccount.news.com.au  

У Європі та США вже давно користуються такою економією — близько 40% усіх покупок за кордоном відбувається за допомогою кешбек-сервісів. Найпопулярніший подібний сервіс в Америці – Ebates. У його базі – 2 500 магазинів. Щодня сервісом користується понад 43 тисячі людей. І це інформація лише про один сервіс, а їх у США вже понад 50! Тож не варто боятися кешбек-сервісів! 

Оцініть статтю
Додати коментар