Канали WhatsApp проти каналів Telegram: знайте відмінності

Програми

Одна річ, яка трохи підштовхнула Telegram до WhatsApp, — це функція каналів. Однак зараз ситуація змінюється, оскільки Meta запустила функцію каналів WhatsApp. Ми думали, що вам може бути цікаво, як вони порівнюються один з одним. Отже, представляємо вам пост порівняння каналів WhatsApp і каналів Telegram.

У цій публікації ви дізнаєтесь про відмінності між каналами WhatsApp і Telegram щодо взаємодії, конфіденційності, пошуку, сповіщень тощо. Ми також розглянули схожість між ними. Давайте розпочнемо.

1. ЗАЛУЧЕННЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ

Обидва канали Telegram і WhatsApp працюють однаково. Тобто вони надають одностороннє середовище для творця каналу, відомого як адміністратор, для надсилання повідомлень своїм підписникам або передплатникам. У цій функції трансляції один до багатьох одержувачі не можуть відповідати на повідомлення, надіслані на канал.

Однак обидві служби пропонують різні варіанти взаємодії або зворотного зв’язку для повідомлень. У каналах WhatsApp ви можете взаємодіяти з 6 основними емодзі. Наразі ви не можете взаємодіяти за допомогою власних емодзі .

Реакція каналу WhatsApp

З іншого боку, по-перше, Telegram пропонує широкий вибір емодзі, і адміністратор може вибрати, які емодзі дозволити як реакції. Крім того, адміністратор може навіть прив’язати групу до каналів Telegram , де можуть відбуватися обговорення щодо оновлень каналу.

Коли група прив’язана, передплатники бачитимуть кнопку коментаря під кожним постом у Telegram-каналі.

Реакція каналу Telegram

2. ПІДПИСНИКИ ПРОТИ ПІДПИСНИКІВ

Telegram називає учасників, які приєднуються до каналу, підписниками, тоді як WhatsApp називає їх підписниками. Тож у вас буде X підписників у WhatsApp і X підписників у Telegram.

3. КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ УЧАСНИКІВ І АДМІНІСТРАТОРА

Канали відрізняються від груп тим, що учасники не бачать інших учасників. Це стосується каналів WhatsApp і Telegram. Крім того, адміністратор також не може бачити імена учасника, якщо його/її не додано до їхніх контактів. Обидві служби також дозволяють бачити загальну кількість учасників.

Крім того, анонімність адміністратора також підтримується в обох службах, тобто учасники не можуть бачити, хто є адміністратором. Повідомлення надходять із назвою каналу. Проте Telegram пропонує функцію додавання імені адміністратора до повідомлень.

4. ВИДИМІСТЬ У ПРОГРАМІ

У додатку Telegram ви не знайдете серйозних згадок про канали як такі. Якщо ви не знаєте про цю функцію, швидше за все, ви ніколи не знайдете канали, оскільки немає окремої вкладки зі списком каналів або принаймні показує популярні канали. Ви навіть не отримуєте окремого розділу для перегляду приєднаних каналів. Канали, на які ви підписалися, з’являться в розділі «Усі чати» програми Telegram.

Навпаки, у WhatsApp є окремий розділ для каналів. Торкніться вкладки «Оновлення» внизу, і вас зустріне розділ «Статус і канали». Прокрутіть униз до розділу Канали, і ви побачите список каналів, до яких ви приєдналися, а потім розділ Знайти канали. Торкніться «Показати все», щоб побачити цілий новий світ каналів.

Домашня сторінка каналу Whatsapp

5. МОЖЛИВІСТЬ ПОШУКУ ТА ВІДКРИТТЯ КАНАЛІВ

Щоб знайти нові канали Telegram , вам потрібно скористатися значком загального пошуку вгорі головного екрана. Введіть назву каналу, і вона відобразиться в результатах пошуку.

телеграм-канали знайти

Коли справа доходить до WhatsApp, як ви бачили вище, у нього є спеціальний розділ каналів, де ви можете відкривати нові канали та переглядати канали, до яких ви приєдналися. Щоб переглянути каталог пошуку каналів WhatsApp, перейдіть на вкладку «Оновлення» та торкніться «Показати все» поруч із «Знайти канали». Тут ви побачите різні категорії для фільтрації каналів WhatsApp, як-от найактивніші, популярні та нові.

Знайти канали WhatsApp

Що ще цікавіше, ви можете фільтрувати канали WhatsApp за країнами. І, звичайно, піктограма пошуку дозволить вам відкривати нові канали.

Пошук каналів WhatsApp за країнами

6. ЛІЧИЛЬНИК ПЕРЕГЛЯДІВ

Усі передплатники каналу Telegram можуть бачити, скільки людей переглянули кожне повідомлення каналу. Ви побачите значок ока в нижньому правому куті повідомлення разом із підрахунком. WhatsApp не пропонує функцію вимірювання каналу, окрім адміністраторів. Але обидва додатки показують кількість реакцій, отриманих на кожне повідомлення.

Лічильник переглядів каналу Telegram

7. КІЛЬКІСТЬ АДМІНІСТРАТОРІВ

Telegram дозволяє додавати додаткових адміністраторів до каналу. Однак на момент написання цієї публікації ця функція недоступна в каналах WhatsApp.

8. ТРИВАЛІСТЬ ПОВІДОМЛЕНЬ

Повідомлення, надіслані в каналах Telegram, залишаються в каналі, доки адміністратор вручну не видалить повідомлення. Це не стосується каналів WhatsApp, де повідомлення автоматично видаляється через 30 днів.

9. СПОВІЩЕННЯ

Канали WhatsApp вимкнено за замовчуванням. Тобто, якщо ви приєднаєтеся до каналу WhatsApp , ви не отримуватимете його сповіщень, оскільки він вимкнений. Вам потрібно ввімкнути канал WhatsApp, щоб отримувати його сповіщення вручну. Для цього відкрийте канал і торкніться піктограми дзвінка з панеллю, щоб увімкнути його.

Канал Whatsapp увімкнути

З іншого боку, канали Telegram не вимкнено за замовчуванням. Однак, як тільки ви приєднаєтеся до каналу, ви побачите велику кнопку «Вимкнути звук» у нижній частині каналу. Крім того, ви також можете надсилати тихі повідомлення через канали Telegram. Просто торкніться значка дзвіночка під час створення нового повідомлення в каналі Telegram.

Вимкнення каналу Telegram

10. ПОДІБНОСТІ МІЖ КАНАЛАМИ TELEGRAM І WHATSAPP

Крім наведених вище відмінностей, існує багато подібностей між функцією Channel у Telegram і WhatsApp. Давайте перевіримо їх.

Тип вмісту

Ви можете надсилати текст, посилання, фотографії, відео, наклейки та опитування в обох типах каналів.

Кількість учасників каналу

Немає обмежень щодо кількості людей, які приєднуються до каналу Telegram або WhatsApp. Обидва сервіси можуть мати необмежену кількість абонентів.

Історія чату

Коли користувач приєднується до каналу WhatsApp або Telegram, він/вона бачитиме всю попередню історію повідомлень в обох сервісах. Звичайно, це обмежено 30 днями обміну повідомленнями в WhatsApp, оскільки WhatsApp автоматично видаляє повідомлення через 30 днів. Крім того, користувач може переглядати історію навіть під час відкриття каналів, тобто, не приєднуючись до каналу, якщо це публічний канал.

Типи каналів

Обидва сервіси пропонують два типи каналів – приватні та публічні. Приватні канали не можна знайти. Вам потрібно посилання, щоб приєднатися до них. З іншого боку, публічні канали з’являються в результатах пошуку.

Пересилання повідомлень

Коли повідомлення пересилається в тій же програмі з каналу Telegram або WhatsApp, воно міститиме назву каналу та посилання.

Пересилання повідомлення на телеграм-канал WhatsApp

ЧАС ТРАНСЛЮВАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ

Це були відмінності та подібності між каналами WhatsApp і Telegram. Підсумовуючи, канали Telegram можуть бути корисними, якщо ви хочете зберегти історію повідомлень. Навпаки, канали WhatsApp пропонують кращу видимість. Який з них ви віддаєте перевагу – канали WhatsApp чи канали Telegram? Дайте нам знати в коментарях нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар