Для входу необхідно натискати відповідну кнопку після увімкнення комп’ютера до появи біос або дочекатися появи логотипу виробника материнської плати або комп’ютера.
Загальні клавіші для входу в BIOS – це F1, F2, F10, Delete, Esc, а також комбінації клавіш, такі як Ctrl+Alt+Esc або Ctrl+Alt+Delete, хоча вони частіше зустрічаються у старих комп’ютерах. Зверніть увагу, що клавіша F10 може служити для запуску іншого меню, наприклад, меню завантаження. Точна клавіша або комбінація клавіш залежить від виробника материнської плати чи моделі комп’ютера.
Можна скористатися емпіричним методом і знайти клавішу одночасно натискаючи кілька різних, сподіваючись, що БІОС запуститься або ознайомимося зі списком нижче.
Кнопки Біоса Acer
Найбільш поширеними клавішами для входу в Біос Acer є F2 і Delete.
На старих комп’ютерах спробуйте F1 або комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Esc.
Якщо ваш комп’ютер використовує БІОС від ACER, можна відновити завантажувальні налаштування BIOS, натиснувши і утримуючи клавішу F10. Якщо при натисканні буде чути два гудки, то налаштування відновлено.
Кнопки Біоса ASRock
Як визначити, що комп’ютер працює на базі материнської плати від ASRock? Дуже просто. Достатньо побачити логотип, який з’являється на екрані завантаження. У цьому випадку спробуйте F2 або Delete, щоб увійти до BIOS.
Кнопки Біоса Asus
Як і у випадку з Acer, найпоширеніша клавіша – F2.
Залежно від моделі може зустрічатися клавіша Delete або Insert, дуже рідко – F10.
Кнопки Біос Dell
На новітньому комп’ютері Dell спробуйте натиснути клавішу F2, поки ви не бачите логотип Dell.
Або можливий варіант із клавішами F1, Delete, F12 або навіть F3.
У більш старих моделях можна використовувати Ctrl+Alt+Enter, Delete, Fn+Esc або Fn+F1.
Кнопки БІОС HP
Клавіші, які найчастіше використовуються на комп’ютерах HP для входу в БІОС – це F10 або Esc.
На деяких комп’ютерах HP клавіші F1, F2, F6 або F11 використовуються для входу в BIOS.
На планшетних ПК HP клавіша F10 або F12 дозволяє потрапити до BIOS.
Кнопки Біоса Lenovo
На комп’ютері Lenovo клавіша F1 повинна дозволити увійти BIOS. На ноутбуках спробуйте F2 або Fn+F2.
Для більш старого обладнання може знадобитися комбінація клавіш Ctrl+Alt+F3, Ctrl+Alt+Insert або Fn+F1.
Якщо у використанні є ThinkPad, то можна звернутися до інструкції на сайті виробника: Рекомендовані способи входу в BIOS (меню завантаження) – ThinkPad, ThinkCentre, ThinkStation .
Планшети Microsoft Surface
Підключіть клавіатуру до планшета Surface, крім цього також є можливість увійти до BIOS без неї. Хитрість полягає в тому, щоб натиснути та утримувати кнопку збільшення гучності, поки натискаємо та віджимаємо кнопку живлення. Коли ви побачите логотип Windows, можна натиснути кнопку збільшення гучності. Дана послідовність дій дозволить увійти до UEFI BIOS.
Кнопки Біоса MSI
Якщо комп’ютер використовується материнська плата MSI, то найчастіше клавіша входу в BIOS – Delete. Можна звернути увагу до напис: «Press Del to enter SETUP.».
На деяких моделях материнських плат MSI клавіша входу в BIOS – F2.
Кнопки Біосу Samsung
Натисніть клавішу F2, коли з’явиться логотип Samsung.
Кнопки БІОС Sony
На Sony VAIO клавіші F2 або F3 допоможуть увійти до BIOS, але також можна спробувати F1.
Якщо на VAIO є кнопка ASSIST, спробуйте натиснути та утримувати її під час увімкнення ноутбука. Цей спосіб працює в більшості випадків, особливо, коли ноутбук Sony VAIO йде в комплекті з Windows 8.
Кнопки Біоса Toshiba
Найбільш поширена клавіша – F2.
Інші варіанти – F1 та Esc.
На Toshiba Equium F12 дозволяє увійти до BIOS.
Проблеми
Якщо жодна зі згаданих вище клавіш не працює, проблема може бути пов’язана з клавіатурою або без драйверів клавіатури перед завантаженням комп’ютера. Спробуйте іншу клавіатуру та/або порт. Наприклад, якщо ви використовували клавіатуру USB, але на вашому ПК також є порт PS/2, спробуйте натомість клавіатуру PS/2.