Telegram — месенджер, а не соціальна мережа, але має багато можливостей для просування бізнесу. Канали та групи можуть замінити звичні паблики та блоги, а за допомогою ботів вдасться автоматизувати техпідтримку та продажі. Є всі основні формати контенту, опитування та реакції , пряма реклама.
Розбираємось, як зробити свій канал у Telegram: запустити, оформити та налаштувати. Щоб далі можна було займатися публікаціями та просуванням.
Як створити Telegram-канал із комп’ютера
- Відкрити Telegram Desktop, натиснути на іконку з трьома горизонтальними лініями, щоб викликати головне меню.
- Натисніть на «Створити канал».

- Завантажити аватарку, вказати назву та опис каналу. Спочатку можна написати щось робоче, а потім повернутися і виправити.

- Вибрати тип каналу: публічний чи приватний. Публічна підходить для медіа або бізнесу, який шукає клієнтів в Telegram. Приватний для студентів конкретного курсу або внутрішньокорпоративних новин.
- Вказати посилання на канал. Краще вибрати коротку назву, яка буде зрозуміла цільовій аудиторії та пов’язана з тематикою бізнесу. Важливо: якщо вказали посилання, його не можна буде пізніше змінити.

- Додати учасників. Можна вибрати користувачів Telegram зі своїх контактів (до 200 осіб), а також створити посилання для запрошення. Її можна опублікувати в соцмережах або надіслати за допомогою email-розсилки .
Готово — канал створений, далі його потрібно оформити та налаштувати. Загалом кожен користувач Telegram може зробити до 8 публічних та 500 приватних (приватних) каналів.
Як зробити канал у Telegram з телефону
У мобільному додатку Telegram для Android:
- Натиснути на значок олівця в нижньому правому кутку. Чомусь у головному меню немає пункту «Створити канал», за його допомогою можна лише зробити групу.
- Ознайомитись з інформацією про те, що таке Telegram-канал.
- Вказати ім’я та опис, завантажити аватарку. На відміну від десктопної програми, програма пропонує використовувати в назві смайлики.
- Далі як у Telegram Desktop. Потрібно вибрати тип каналу, придумати публічне посилання, запросити користувачів передплатити канал.


У Telegram Messenger для iOS схожий алгоритм. Просто кнопка “Написати” знаходиться не в правому нижньому, а в правому верхньому кутку.
Як оформити Telegram-канал, щоб було красиво та зрозуміло
Назва. Можна використовувати кирилицю і латиницю, розділові знаки та емодзі. Максимум – 128 символів, але й цього достатньо, поміщаються лише близько 25 символів.
Опис Тут також можна використовувати будь-які символи та смайлики, а також посилання на Telegram та зовнішні сайти. І навіть хештеги — ними можна шукати всередині каналу. Обмеження за обсягом тексту – 255 символів.
В описі важливо коротко розповісти про канал — щоб випадковий користувач прочитав і зрозумів, що на нього чекає і навіщо підписуватися. Ще варто вказати адресу сайту, контакти власника чи модераторів (наприклад, щоб обговорити рекламу). Якщо потрібно, послатись на інші канали або чати Telegram.


У назві та описі (та посилання на канал, що починається з t.me) краще використовувати якесь ключове слово, пов’язане з тематикою, бізнесом чи продуктом. Наприклад, ваш канал про маркетинг – варто, відповідно, використовувати “маркетинг” або “marketing”. Така оптимізація допоможе потрапляти в результати пошуку всередині Telegram.
Аватарка. Краще вибрати картинку у високій роздільній здатності, наприклад, 1280×1280 пікселів. По краях повинно бути важливих елементів, оскільки мініатюра круглої форми. Дрібні деталі та текст теж повз — через маленький розмір аватара.
Якщо телеграм-канал для бізнесу, найкраще підійде логотип , фото продукту чи маскот. Для авторського медіа, особистого бренду – фото експерта чи стилізований портрет.


Як налаштувати Telegram-канал: підготуватися до постингу та просування
Щоб відкрити налаштування каналу в Telegram Desktop, потрібно натиснути на три вертикальні точки у верхньому правому куті і вибрати «Керування каналом». Що тут можна зробити?
Змінити назву, опис та аватарку , якщо вони вже неактуальні . Для завантажених зображень є базове редагування: можна повернути зображення або щось на ньому намалювати.
Змінити тип каналу. Припустимо, ви вирішили зробити публічний канал приватним.
Додати групу. Тоді передплатники зможуть обговорити будь-яку посаду у спеціальному міні-чаті. Це хороший інструмент для збільшення залученості та формування ком’юніті.

Увімкнути опцію «Підписувати повідомлення». Так читачам каналу Telegram завжди буде видно, як звати адміністратора – автора посту.
Увімкнути реакції. Тоді учасники зможуть ставити під постами лайки та інші смайли (якщо якісь реакції не подобаються, їх можна вимкнути).

Додати адміністратора : іншого користувача Telegram або бота. Варіантів багато. Наприклад, є @ControllerBot, який допомагає з постінгом, @telemetrmebot – для аналітики телеграм-каналу, @AximoBot – він робить ріпости з інших соцмереж, каналів та сайтів.