Відсоток числа від числа Excel (формула)

Excel

Працюючи з таблицями Excel досить часто виникають ситуації, коли необхідно розрахувати відсоток числа від числа. Для здійснення розрахункових процедур у цій програмі є низка інструментів. Проте всі вони прив’язуються до однієї формули, від якої важливо відштовхуватись у подальшій роботі.

Формула для розрахунку

Перш ніж приступати до спроб віднімання відсотка числа від числа, необхідно ознайомитися з формулою, за якою здійснюватиметься розрахунок: = «число»/«загальна сума» *100.

Важливо! Перш ніж починати використовувати формулу в розрахунках, на головній панелі інструментів знайти вкладку «Число», внести зміну на «Відсотки».

Практичний приклад

Процедура розрахунку числа від числа Excel досить проста. Необхідно виконати кілька дій:

 1. Вибрати будь-яку клітину за допомогою ЛКМ.
 2. Запровадити формулу. Обов’язково починати зі знака “=”.
 3. Натиснути кнопку «Enter».

Після цього в клітці має з’явитися результат.Приклад розрахунку відсотка числа від числа у вільному осередку таблиці

Як відняти відсотки у заповненій таблиці

Часто трапляються ситуації, як у таблицю вже занесені дані, і треба здійснити розрахунок відсотків із певних числових значень. Для того, щоб зробити це вручну, знадобиться велика кількість часу, є високий шанс припуститися помилки або змінити будь-які інші показники в самій таблиці. Є інший більш автоматизований і точний спосіб, що складається з кількох дій:

 1. Для отримання відсотка від числових значень у клітинах одного стовпця необхідно лівою кнопкою миші відзначити вільну комірку поруч із початковою клітиною даного стовпця.
 2. Прописати символ “=”.
 3. Натиснути ту клітинку поруч із записаним числовим значенням.
 4. Написати символ “-“.
 5. Натиснути на той самий осередок ще раз, щоб його координати повторно занеслися в клітку.
 6. Завершити формулу необхідною кількістю відсотків, написати знак «%».
процент-chisla-ot-chisla-v-excel-formula
Розрахунок відсотка від певних числових значень у готовій таблиці

У результаті має вийти потрібний результат. Однак у процесі подібного розрахунку відсоток буде отримано лише до одного числового значення з таблиці . Щоб автоматизувати його інших клітин, необхідно виконати ще кілька додаткових дій:

 1. Виділити натисканням ЛКМ комірку з готовим результатом.
 2. Направити курсор на край осередку, щоб у нижньому правому кутку з’явилося зображення чорного хрестика.
 3. Затиснути лівою кнопкою миші хрестик, розтягнути курсор на необхідну кількість осередків униз.

Після цього у сусідньому стовпці мають з’явитись результати заданих розрахунків.

процент-chisla-ot-chisla-v-excel-formula
Автоматизації процесу обчислення відсотків для кожного з осередків одного стовпця

Як відняти відсотки в таблиці із зафіксованим %

Ще одна можлива ситуація – таблиця вже містить окремий стовпчик, у якому встановлено фіксований відсоток для подальших розрахунків за вибраними клітинами. Щоб отримати результати, необхідно виконати ще кілька дій:

 1. Позначити лівою кнопкою миші окрему комірку поруч із тим числовим значенням, з якого необхідно отримати результат.
 2. Написати знак «=», клацнути ЛКМ по осередку з початковим значенням.
 3. Після перших координат комірки поставити символ “-“, ще раз натиснути на комірку з числовим значенням, щоб повторити координати.
 4. Прописати знак «*», натиснути ЛКМ по осередку із встановленим відсотком.
 5. Останньою дією необхідно натиснути кнопку «Enter», щоб отримати необхідний результат. Після цього можна автоматично розрахувати результат для кожного осередку нижче.

Однак не можна забувати про те, що всі подальші розрахунки в автоматичному режимі будуть прив’язані до клітини з фіксованим відсотком, яка була вказана в початковій формулі.

процент-chisla-ot-chisla-v-excel-formula
Зразковий зовнішній вигляд формули для розрахунку фіксованого відсотка для певних осередків таблиці

Загальні поради

При роботі з відсотками можуть виникати різні складності, якщо користувач не має досвіду використання певних інструментів Excel. Щоб не стикатися з труднощами, рекомендується ознайомитися із загальними порадами від професіоналів у цьому напрямі:

 1. У таблиці є можливість настроювання відображення негативних відсоткових значень. Для цього необхідно скористатися вікном редагування “Умовне форматування”. Щоб перейти в цей розділ, необхідно зайти у вкладку «Головна», на головній панелі інструментів, переміститися в групу «Стилі». У вікні редагування необхідно натиснути на параметр «Форматувати лише комірки, які містяться». Після цього з’явиться три поля для заповнення. У першому потрібно вибрати «Значення осередку», у другому «менше», у третьому прописати «0».
 2. Виділення негативних відсоткових значень (для більшої зручності їх можна підсвітити різними кольорами). Для цього необхідно створити числовий формат. Порядок дій – перейти у вкладку «Формат осередків», зайти до пункту «Число», перейти до категорії «Всі формати». Далі у вільному полі необхідно прописати формат користувача. Його головна особливість – додавання кольору виділення словом у квадратних дужках.
процент-chisla-ot-chisla-v-excel-formula
Приклад створення числового формату з колірним виділенням відсотків
 1. Одна з додаткових корисних функцій – скидання формату числа для певних клітин. Щоб це зробити, необхідно зайти до списку «Числові формати», вибрати параметр «Загальний».

Ті клітини, до яких буде застосовано параметр “Загальний”, не будуть прив’язані до спеціального числового параметра.

Висновок

Розрахункові процедури, пов’язані з відсотками, часто зустрічаються під час роботи з таблицями Excel. Щоб не допускати помилок і виконувати подібні дії в найкоротший термін, необхідно користуватися вбудованими можливостями програми, комбінуючи їх між собою.

Оцініть статтю
Додати коментар