Як перевстановити Windows 10 і позбавитися проблем

Windows

Переустановка Windows 10 може бути дієвим способом вирішення багатьох проблем з комп’ютером. Ви можете виправити помилки оновлення, очистити систему від вірусного зараження або підготувати комп’ютер до продажу

У багатьох користувачів цей процес може викликати труднощі. Існує кілька методів для переустановки системи, кожен із яких має свої переваги. Розглянемо найпоширеніші методи для переустановки Windows 10 .

Як створити резервну копію даних

Перед встановленням системи рекомендується створити резервну копію даних. Windows 10 має вбудовані інструменти, які значно спрощують це завдання – вам навіть не потрібно встановлювати додаткові програми. Достатньо виконати прості кроки компонента “Історії файлів” або виконати резервне копіювання за допомогою програми OneDrive.

Варіант 1. Створення резервної копії на зовнішньому диску

Якщо ви віддаєте перевагу локальному резервному копіювання, функція Історія файлів буде відмінним варіантом. Доступ до цієї функції можна отримати у меню Параметри > Оновлення та безпека > Служба архівації .

Створення резервної копії на зовнішньому диску

Тепер нас цікавить друга секція Резервне копіювання з використанням історії файлів . На цьому етапі необхідно підключити зовнішній жорсткий диск (HDD), твердотільний накопичувач (SSD) або флеш-накопичувач і переконатися, що на ньому достатньо місця для зберігання резервної копії ваших файлів. Потім натисніть Додати диск і виберіть пристрій, який потрібно використовувати як сховище резервної копії.

Створення резервної копії на зовнішньому диску

Після вибору потрібного диска буде активовано автоматичне резервне копіювання деяких директорій за промовчанням. Щоб змінити установки резервного копіювання, виберіть посилання Інші параметри . Ви можете додавати та видаляти папки з резервної копії або виключати резервне копіювання певної папки. Наприклад, ви можете створити резервну копію всіх файлів та дочірніх папок у будь-якій папці, за винятком однієї конкретної підпапки. Також ви можете налаштувати регулярне резервне копіювання за розкладом, але якщо ви готуєтеся до чистої установки системи, натисніть кнопку Архівувати дані зараз , щоб створити резервну копію відразу ж. Вам потрібно переконатись, що на диску достатньо місця для резервної копії.

Створення резервної копії на зовнішньому диску

Після завершення резервного копіювання ви можете скасувати майбутні завдання резервного копіювання, щоб Windows не спробувала випадково знову запустити процес створення копій. Для цього натисніть кнопку Припинення використання диска на сторінці Параметри архівації . Ця маніпуляція не вплине на вже створені резервні копії.

Варіант 2. Резервне копіювання за допомогою OneDrive

Якщо ви використовуєте хмарний сервіс OneDrive , можна настроїти автоматичне резервне копіювання певних папок у сховищі, включаючи папки Робочий стіл, Документи та Зображення. Для цього перейдіть до програми Параметри > Оновлення та безпека > Служба архівації . Потім натисніть посилання Резервне копіювання файлів у розділі Резервне копіювання файлів у OneDrive . Після цього відкриється вікно, де ви зможете вибрати, копії яких папок потрібно створювати.

Резервне копіювання за допомогою OneDrive

При виборі цього варіанта слід пам’ятати про деякі нюанси. Резервна копія створюється тільки для трьох папок, і навіть у цьому випадку вам потрібно мати достатньо вільного простору в OneDrive і високошвидкісне підключення до Інтернету, щоб процес резервного копіювання пройшов швидко і безпроблемно.

Як відновити попередній стан Windows 10

Іноді при вирішенні проблем з комп’ютером може допомогти відновлення системи до певного моменту в минулому – скажімо повернення ОС на кілька днів або тижнів тому. Це ідеальне рішення для позбавлення від помилок, пов’язаних з нещодавно встановленими програмами. Windows 10 пропонує кілька варіантів відкату системи до раннього стану.

Крок 1 : У вікні “Оновлення та безпека” перейдіть на вкладку “Відновлення”. На сторінці, що відкрилася, ви побачите опцію “Повернутися до попередньої версії Windows 10”. Натисніть кнопку “Почати” і зачекайте.

Повернутися до попередньої версії Windows 10

Крок 2 : Після короткого опитування про причини повернення на попереднє збирання та перевірки оновлень, які можуть виправити проблему, Windows запустить аналіз доступної для відновлення інформації. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, доки не з’явиться екран вибору складання. У деяких випадках операційна система не може знайти потрібні файли, які використовуються для відкату до попередньої версії, особливо якщо ви останнім часом робили очищення диска. У разі краще шукати інше рішення.

Крок 3 : Якщо підготовчі операції завершилися успішно, ви зможете відкотити систему до попереднього складання. Цей захід дозволить позбавитися проблем, викликаних недавнім оновленням системи. Якщо можливо, виберіть найстабільнішу та робочу збірку Windows 10. У деяких випадках у вас буде доступ до попередніх операційних систем на вашому комп’ютері, наприклад, Windows 8.1.

Використовуємо точки відновлення системи

Ви можете відновити стан Windows 10 за допомогою точки відновлення системи. Цей спосіб буде особливо корисним, коли потрібно повернутися до попередніх версій Windows 10 замість того, щоб пропустити назад всі збірки.

Крок 1 : Перейдіть до панелі керування, набравши “Панель керування” у пошуку Windows. Увімкніть “Перегляд > Великі або Дрібні значки і виберіть розділ “Відновлення”, а потім натисніть за посиланням “Запуск відновлення системи”. Потім, підтвердьте, що ви хочете перейти в даний режим. Також користувачам тут доступне створення нових точок відновлення та налаштування процедури відновлення .

Запуск відновлення системи

Крок 2 : За промовчанням буде вибрано рекомендовану точку відновлення з описом, яка дія виконувалася до того, як була створена конкретна точка. Також на цьому екрані можна вибрати інші точки відновлення. Виберіть опцію “Вибрати іншу точку відновлення” та натисніть “Далі”, якщо хочете переглянути інші варіанти відновлення.

Зверніть увагу, що Windows зазвичай створює точку відновлення після великих змін, наприклад, встановлення нової програми, драйвера або оновлення. Якщо ви не бачите доступних опцій для відновлення, захист системи може бути вимкнений. У цьому випадку доведеться виконати повну переустановку або пошукати інше вирішення проблеми.

Крок 3 : Знайдіть точку відновлення, що передує виникненню проблем у системі. Потім натисніть кнопку “Далі” і підтвердьте запуск операції відновлення, натиснувши кнопку “Готово”. Майте на увазі, що ця операція не повинна видаляти персональні файли.

Як інсталювати Windows 10

Іноді операції відновлення можуть не вирішити занадто масштабні проблеми і може знадобитися повне скидання системи для видалення пошкоджених даних або під час підготовки комп’ютера до продажу.

Крок 1 : Перейдіть до розділу “Відновлення” у розділі “Оновлення та безпека” програми “Параметри” і виберіть першу доступну опцію – “Повернути комп’ютер у вихідний стан”. Натисніть кнопку “Почати”, щоб продовжити.

Повернути комп'ютер у вихідний стан

Крок 2 : Ви можете вибрати два способи переустановки Windows 10: «Завантаження з хмари» або «Локальне переустановка» – стандартної функції відновлення без образів. Нова функція ” Завантаження з хмари ” дозволяє завантажувати актуальні інсталяційні файли Windows із серверів Microsoft. Ви отримаєте останні версії файлів, тому жодних додаткових оновлень не потрібно.

Windows 10 – Завантаження з хмари

Крок 3 : Вам буде доступно кілька опцій, які дозволяють налаштувати, які дані потрібно очистити. Якщо ви хочете усунути проблему, продовживши використовувати комп’ютер, виберіть опцію “Зберегти мої файли” (і підготуйтеся до другого варіанту, якщо перший не спрацює). Якщо ви хочете виконати повне скидання системи і вже двічі перевірили цілісність і збереження резервних копій, виберіть варіант “Видалити все”. Якщо ви продаєте свій комп’ютер, слід відновити заводські налаштування, які повернуть ваш комп’ютер у вихідний стан. Майте на увазі, що останній варіант доступний не завжди. У цьому випадку буде перевстановлено програми, які були встановлені при покупці комп’ютера.

"Видалити все

Крок 3 : Підтвердіть свій вибір і зачекайте деякий час. Якщо ви скидаєте на ноутбуці або мобільному пристрої, переконайтеся, що він підключений до мережі. Система буде автоматично перезавантажена після завершення відновлення.

Як повторно активувати Windows 10

Зазвичай активація відбувається автоматично і не викликає труднощів, незалежно від того, встановлюєте або відновлюєте ви систему Windows 10 . Якщо ви використовуєте локальний обліковий запис, прив’яжіть ключ Windows 10 до вашого облікового запису Microsoft для більш простої повторної активації під час оновлення конфігурації комп’ютера.

Як повторно активувати Windows 10

Якщо виникли проблеми з активацією, відкрийте розділ “Оновлення та безпека” у програмі “Параметри” та перейдіть на вкладку “Активація”. Тут можна побачити свій статус активації або додати інший ключ продукту. Дотримуйтесь екранних підказок, щоб повторно активувати інсталяцію Windows 10.

Оцініть статтю
Додати коментар