Як знайти телефон по IMEI: проста інструкція

Android

Цього разу ми розглянемо варіант, як знайти телефон IMEI самостійно через інтернет, адже часом потрібно швидко і терміново відшукати смартфон, який був втрачений.

Смартфон – важлива частина життя: з його допомогою багато хто спілкується в месенджерах, фотографує, оплачує рахунки і навіть працює. Але в момент, коли телефон губиться або його крадуть, приходить розуміння, що збитки від цього можуть у рази перевищити його вартість. Новини технологій, IT та бізнесу. Корисні та надихаючі історії.Щодня у нашому Telegram-каналі. 

Редакція MC.today розповідає, як знайти телефон по IMEI і зробити своє цифрове життя безпечнішим.


Що таке IMEI

Номер IMEI (International Mobile Equipment Identity, Міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання. – Прим. ред.) – унікальний для кожного телефону код. Він складається з 15 цифр і надається пристроям, які працюють у мережах GSM, UMTS, LTE, 5G.

Цей код задається на заводі, де зроблено телефон, і змінити його не можна. 

Номер IMEI складається з чотирьох блоків:

 • цифри з 1 до 8 – інформація про модель пристрою;
 • цифри з 9 до 14 – серійний номер конкретного телефону;
 • 15-а цифра – символ перевірки Check Digit (контрольне число, розраховується шляхом додавання інших цифр IMEI за спеціальною формулою. – Прим. ред.).

Як дізнатися номер IMEI

Деякі виробники телефонів вказують IMEI на коробці або спеціальному наклейці на корпусі пристрою. У цьому випадку ще до оплати покупки можна дізнатися таку інформацію про телефон:

 • чи він у розшуку;
 • у якій країні зроблено;
 • точну модель.

Провести таку перевірку можна тут . 

Якщо наклейок та коробки давно немає, подивіться на батарею. На ній також часто вказується IMEI. Але це можливо не завжди, оскільки на багатьох пристроях акумулятор не знімається. Ще IMEI може бути вказаний у гарантійному талоні.

І, звичайно ж, номер можна дізнатися у налаштуваннях. Для цього в полі набору номера треба запровадити таку комбінацію *#06#.

Як знайти телефон по IMEI:

Як знайти телефон по IMEI:

Важливо! Якщо телефон розрахований на роботу з двома SIM-картами, то кодів IMEI буде два, навіть якщо фактично використовується лише одна картка.

Можна піти іншим шляхом:

 1. Зайти до налаштувань телефону.
 2. Знайти пункт «Інформація про телефон».
Як знайти телефон по IMEI:

Як знайти телефон по IMEI:

Порада: якщо ви не бажаєте зберігати коробку від телефону, а гарантійний термін вже закінчився і талон не потрібен, запишіть IMEI на папері та продублюйте цю інформацію на якомусь електронному носії. 

Вкрали телефон. Що робити?

Якщо телефон вкрадений, але ви знаєте IMEI, це робить ситуацію не такою плачевною. 

По-перше можна відразу зателефонувати до оператора, який заблокує апарат за названим IMEI.

По-друге, коли ви писатимете в поліції заяву про крадіжку, вас обов’язково попросять назвати IMEI. Це робиться для того, щоб підтвердити, що ви є законним власником загубленого девайса. А ще якщо ви його знаєте, то правоохоронці зможуть знайти телефон IMEI за допомогою оператора мобільного зв’язку. 

Чи можна знайти телефон по IMEI онлайн

Ніхто не застрахований від того, що телефон можуть вкрасти та й випадково втратити його теж можна. Тому до такої ситуації краще підготуватись. В інтернеті часто зустрічається реклама з пропозицією знайти телефон IMEI онлайн, але для людини, яка не працює в поліції, це неможливо. 

Ви можете налаштувати телефон заздалегідь. Наприклад, встановити антивірус з функцією “Антизлодій” (вона є в Eset Mobile Security). У цьому випадку на сайті розробників антивірусу ви самостійно визначите, де зараз телефон.

Якщо ви не хочете встановлювати жодних додаткових програм, то знайти телефон у режимі онлайн все одно можна. 

Якщо у вас iPhone, діяти треба так:

 1. Перейдіть на сайт icloud.com .
 2. Введіть Apple ID та пароль. 
 3. Активуйте режим «Знайти iPhone».
 4. Дотримуйтесь підказок системи.
 5. Виберіть, що потрібно зробити з телефоном: зателефонувати на нього, перевести в режим зникнення або стерти дані на ньому.
Як знайти телефон по IMEI: проста інструкція

Якщо телефон працює на Android, то треба зробити таке:

 1. Зв’язати девайс з обліковим записом Google.
 2. Перейти до установок телефону.
 3. Вибрати розділ «Біометрія та безпека».
 4. Активувати функції «Місцезнаходження» та «Знайти пристрій».
 5. При необхідності слідувати підказкам системи пошуку на сайті .
Як знайти телефон по IMEI: проста інструкція

 На телефон прийде повідомлення про те, що його хтось шукає, а потім з’явиться повідомлення, що він виявлений службами Google. 

Важливо! Ці варіанти пошуку доступні і для iPhone, і для Android тільки в тому випадку, якщо телефон увімкнено. Крім того, він має бути підключений до інтернету та служб геолокації.

Оцініть статтю
Додати коментар