Рейтинг кращих антивірусів 2021

Програми

Який безкоштовний антивірус найкращий? Однозначно важко сказати, але хороших програм такого типу чимало. Microsoft Defender – антивірус, встановлений за замовчуванням у Windows 10, добре справляється із захистом системи, тому багатьом його досить. Якщо вас це не влаштовує, наш список найкращих безкоштовних антивірусів 2021 року відповідає на популярне питання: який антивірус вибрати?

Який безкоштовний антивірус найкращий?

Чи варто користуватися антивірусною програмою? Звісно! Захист даних, що зберігаються на накопичувачах комп’ютерів, повинен бути пріоритетом. За жодних обставин не слід відключати Defender, якщо у вас немає альтернативної програми. Кіберзлочинці навряд чи зацікавляться фотографіями ваших пікніків, але з радістю скористаються шкідливим програмним забезпеченням, щоб отримати доступ до банківського рахунку.

ТОП 10 безкоштовних антивірусів 2021 для Windows

Найкращі безкоштовні антивіруси 2021 для Windows

Який антивірус встановити? Все залежить від ваших потреб, а також від комп’ютера, на який ви хочете встановити.

Деякі програми добре працюють на будь-якому комп’ютері, інші значно уповільнюють роботу менш продуктивних пристроїв. Представляємо рейтинг безкоштовних антивірусів , серед яких кожен обов’язково знайде щось для себе.

Avast Free Antivirus 2021

Avast Free Antivirus 2021

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Avast Free Antivirus 2021 – це безкоштовний, легкий та надзвичайно популярний антивірус. Комплексне рішення, створене та розроблене AVAST Software, не лише захищає ваш комп’ютер у режимі реального часу від підозрілої активності. Програма не тільки виконує сканування веб-сайтів, електронних повідомлень, завантажуваних файлів, але й контролює безпеку системи.

Цей найкращий безкоштовний антивірус для Windows 10/8/7/Vista/XP має постійний моніторинг. Розробники вирішили, що перевірки програми на наявність шкідливих програм недостатньо. Тепер програма аналізує їхню поведінку, щоб переконатися, що вони раптово не почнуть загрожувати користувачеві.

Заслуговує на увагу і аналіз бездротової мережі в реальному часі, щодо потенційних загроз. Avast Free Antivirus оновлює свої бази даних загроз кожні кілька хвилин. Новий беззвучний режим дозволяє програмі працювати у фоновому режимі беззвучно, коли ми дивимося фільми або граємо в ігри, тому не відображає жодних дратівливих повідомлень.

Завдяки функції Smart Scan, ви можете виконати ретельне сканування жорсткого диска комп’ютера не тільки на предмет шкідливих файлів, але і потенційних загроз. До них відносяться: небезпечні паролі, системні установки або навіть застаріле програмне забезпечення. На мою думку, це найкращий безкоштовний антивірус.

Завантажити Avast Free Antivirus безкоштовно

Kaspersky Security Cloud Free

Kaspersky Security Cloud Free

 • Система: Windows 7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Якщо ви неупереджено ставитеся до однієї з найпопулярніших антивірусних програм у світі, ви, швидше за все, залишитеся задоволеним Kaspersky Security Cloud Free. Безкоштовний антивірус Kaspersky не лише постійно перевіряє на наявність загроз вміст вашого комп’ютера, електронну пошту, але й ізолює небезпечні файли.

Kaspersky Security Cloud Free – це ще один найкращий безкоштовний антивірус 2021 для Windows 10, який при серфінгу в інтернеті блокує сумнівні сайти та посилання. Крім того, спеціальна функція дозволяє анонімно переглядати мережеві ресурси.

Користувач може створювати розклади сканування, приймати рішення про карантин файлів або виконувати сканування USB-накопичувачів. Хоча Security Cloud Free не такий великий, як деякі безкоштовні альтернативи, але він може сподобатися тим, хто шукає антивірусну програму, що гарантує базовий захист комп’ютера, яка також добре працюватиме і на слабких комп’ютерах. Не дарма він потрапив до нашого списку безкоштовних антивірусів.

( Наша редкація не рекомендує завантажувати антивірус россійського виробництва, так як стверджують спецслужби Ізраїлю, він може шпигувати за користувачами).

AVG AntiVirus FREE 2021

AVG AntiVirus FREE 2021

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Ще який безкоштовний антивірус найкраще для Windows? AVG AntiVirus FREE – це безкоштовна версія антивірусу AVG Internet Security. Незважаючи на те, що програма поширюється безкоштовно, її можливості дійсно великі. Вона пропонує можливість оновлень безпеки в реальному часі та цікаву функцію пошуку джерел проблем, пов’язаних із зниженою продуктивністю комп’ютера.

Якщо вам цікаво, чому комп’ютер працює повільно, ця антивірусна програма може допомогти знайти рішення. Більш того, AVG AntiVirus FREE може блокувати небезпечні посилання, сканувати завантажені файли та стежити за вмістом вкладень в електронних листах.

Звичайно, її основні функції – пошук та блокування вірусів, шкідливих програм, шпигунського ПЗ, програм-вимагачів та багатьох інших небезпечних програм. Основні переваги AVG AntiVirus FREE полягають у надзвичайно високій ефективності виявлення загроз, а також розширеним можливостям з погляду персоналізації налаштувань. Програма використовує той самий механізм сканування, що Avast.

Завантажити AVG AntiVirus FREE безкоштовно

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender Antivirus Free Edition

 • Система: Windows 7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Який найкращий безкоштовний антивірус для Windows 10 встановити, щоб працював у фоновому режимі, беззвучно та водночас ефективно? Bitdefender Antivirus Free не вимагає великої кількості ресурсів та не вплине негативно на продуктивність або час автономної роботи комп’ютера. При цьому він пропонує ефективний захист у реальному часі.

Перевага Bitdefender Antivirus Free – це мінімалістичний, зрозумілий інтерфейс, з якого можна отримати доступ до більшості функцій. Звідти можна запускати повне сканування системи, певних файлів або папок та отримати доступ до меню налаштувань. Антивірус дуже ефективний при виявленні шкідливих програм і має найкращий у класі механізм блокування шкідливих URL-адрес у веб-браузері.

Відмінність безкоштовної версії переважно стосується обмеженого захисту від програм-вимагачів. Незважаючи на це, програма Bitdefender займає перші місця у рейтингу AV-Comparatives. Проте, антивірус доступний лише англійською мовою.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Adblocker та антивірус в одному? Avira Free Antivirus відрізняється здатністю блокувати загрози під час перегляду веб-сторінок, а також ефективною боротьбою зі спливаючими вікнами у браузері.

Програма German Avira Operations для персональних комп’ютерів (є версія для смартфонів) здатна виявляти та блокувати шкідливі програми в режимі реального часу. На жаль, безкоштовна версія не виконує автоматичне сканування електронної пошти та завантажень, що, наприклад, не є проблемою Avast.

Навіть новачок зможе впоратися із встановленням Avira Free Antivirus – інтерфейс тут простий, а процес налаштування інтуїтивно зрозумілий. Функція швидкого сканування дозволяє перевіряти комп’ютер на наявність загроз менш ніж за 1 хвилину. Доповнення Avira Phantom VPN може підключатися до мережі через віддалені сервери у 38 країнах світу. На жаль, ліміт безплатного користування становить 500 МБ на місяць.

Згідно з тестами AV-Comparatives, безкоштовний антивірус Avira Free Antivirus може похвалитися ефективністю 99,8% виявлених загроз.

Завантажити Avira Free Antivirus безкоштовно

Panda Dome

Panda Dome

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Panda Dome, раніше відомий як Panda Free Antivirus, пропонує захист вашого комп’ютера в реальному часі, практично не впливаючи на його продуктивність.

Програма постійно відстежує будь-який рух користувача комп’ютера, гарантуючи найвищий захист, навіть під час перегляду веб-сторінок. Спеціальний механізм постійно відстежує інтернет-з’єднання, запобігаючи запуску шкідливих процесів. Panda Dome використовує переваги технологій, які роблять його одним із найефективніших рішень у світі.

Безкоштовний антивірус Panda Dome – це також засіб відстеження шкідливих процесів та програма, що дозволяє вам використовувати VPN та ефективно маскувати вашу мережну активність. Користувачі можуть вручну сканувати систему – повністю та дуже швидко, самостійно встановлюючи критерії сканування.

Антивірус також пропонує функції поведінкового блокування та порівняння потенційно шкідливих файлів із базою даних Panda Security Cloud. Тут також є захист Wi-Fi та підключених USB-носіїв.

Завантажити Panda Dome безкоштовно

Comodo Antivirus 2021

Comodo Antivirus 2021

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

Comodo Antivirus – це одна з найскладніших безкоштовних антивірусних програм, що пропонує багаторівневий захист у реальному часі, а також ізольоване велике середовище для дослідження потенційно небезпечних файлів.

На увагу заслуговує автоматична ізоляція підозрілих файлів, а також функція Defense+, яка гарантує попереджувальне блокування ще не встановлених шкідливих програм. Comodo Antivirus 2021 – також відмінна пропозиція для користувачів, які шукають не дуже ресурсомісткий антивірус, мінімалістичний, але з дуже широкими розширеними функціями.

Програма дозволяє сканувати як файли, і навіть оперативну пам’ять. На рівні декількох різних режимів роботи ви також зможете запустити сканування найуразливіших областей комп’ютера, виконати повне сканування або перевірити окремі файли/папки. Евристичний аналіз різного рівня складності також дає змогу знаходити нерозпізнані загрози.

Завантажити Comodo Antivirus безкоштовно

ClamWin Free Antivirus

ClamWin Free Antivirus

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: GNU GPL (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Ні.

ClamWin Free Antivirus – це пропозиція для тих, хто любить використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Це ПЗ слід розглядати лише як портативний сканер.

Тут немає функції захисту у реальному часі. Після встановлення ClamWin Free Antivirus в контекстному меню з’являється опція сканування окремих файлів, а сам інструмент дозволяє запускати процес аналізу вибраних носіїв, а також вкладень електронної пошти в Microsoft Outlook, що входять, вручну.

Безкоштовний антивірус ClamWin використовує базу даних ClamAV, яка оновлюється не рідше за кілька разів на день. Цю програму слід розглядати як доповнення до антивірусу, що працює в реальному часі.

Завантажити ClamWin Free Antivirus безкоштовно

Adaware Free Antivirus

Adaware Free Antivirus

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Ні.

Adaware Free Antivirus – це безкоштовний антивірус із легким інтерфейсом, основними завданнями якого є нейтралізація вірусів, шпигунського ПЗ, клавіатурних шпигунів та інших типів шкідливих програм.

Технологія емуляції Malware Sandbox Emulator розроблена для забезпечення додаткового захисту від непізнаних файлів шляхом їх запуску в ізольованому середовищі для їх аналізу.

Ad-Aware Free Antivirus+ гарантує захист вашого комп’ютера в реальному часі, автоматично блокуючи загрозу небезпечних файлів або процесів у разі їх виявлення. Цікавим нововведенням є режим гравця, де під час гри відключаються усі повідомлення.

Завантажити Adaware Free Antivirus безкоштовно

UVK – Ultra Virus Killer

UVK – Ultra Virus Killer

 • Система: Windows XP/Vista/7/8/10
 • Ліцензія: Freeware (безкоштовно)
 • Захист у реальному часі: Так.

UVK – Ultra Virus Killer – цікаве програмне забезпечення, яке дозволяє вам боротися з вірусами та загрозами, які є в системі, а також бажають заразити ваше обладнання.

Модуль імунізації UVK захищає комп’ютер від зараження, а диспетчер процесів дозволяє зручно керувати активними процесами, що виконуються у фоновому режимі, гарантуючи, що не з’являться шкідники.

Досвідчені користувачі оцінять наявність сканера, відомого за ComboFix та Hitman Pro, а також служб керування Windows, драйверів та диспетчера модулів пам’яті. Другий модуль дозволяє керувати процесами та видаляти їх вручну – це надзвичайно корисно при зараженні системи трояном.

Як працює антивірус?

Антивірусне програмне забезпечення є ключовим елементом захисту операційної системи, файлів користувача та їх конфіденційності.

Як працює антивірус?

Воно має захищати ваш ноутбук або ПК у всіх аспектах – від захисту системних файлів та реєстру до перегляду веб-сторінок. Ваш комп’ютер уразливий для вірусів, особливо програм-вимагачів, які блокують файли. Ці надзвичайно небезпечні загрози постійно розвиваються і намагаються обійти функції безпеки антивірусів, тому оновлення є такими важливими.

Антивірус призначений для виявлення, запобігання, видалення або нейтралізації шкідливих програм та програм. Він є найважливішим елементом захисту пристрою від зараження, однак користувач повинен пам’ятати про необхідність оновлення програмного забезпечення та операційної системи.

Що таке антивірус

Нині антивіруси захищають як від вірусів, і навіть від шкідливих програм, частиною яких є вірус. Важливо захистити ваші особисті файли від програм-вимагачів. Через вразливість у системі безпеки можуть блокуватися файли користувача, і вам доведеться платити за їх розблокування.

Слід також пам’ятати, що сьогоднішні кіберзлочинці необов’язково мають бути професійними хакерами – адже навіть на eBay можна придбати відповідне програмне забезпечення для поширення програм-вимагачів.

Хоча шкідливі програми розвиваються дуже швидко, антивірусне програмне забезпечення також постійно покращується. Звичайно, незважаючи на те, що антивіруси ефективні в блокуванні шкідників, які намагаються проникнути у вашу систему, насправді не існує 100% ефективних засобів захисту. Усі атаки нульового дня здійснюються програмними вразливістю, виправлення для яких виробник ще не випустив.

Вибираємо антивірус

Шкідлива програма, яка їх використовує, є настільки свіжою, що зазвичай не має запису в базі даних виробника програмного забезпечення! Тому швидкість випуску виправлень важлива захисту комп’ютера – найкращі антивіруси оновлюються щонайменше рази на годину, і навіть відразу після виявлення вразливості.

Хмара також відіграє важливу роль – постійне поєднання значно прискорює процес впровадження нових механізмів захисту та дозволяє швидко реагувати на нові загрози. Не менш важливим є і механізм поведінкового аналізу – завдяки чому антивірус може розпізнавати активність нових загроз, які можуть бути присутніми у щойно встановленому програмному забезпеченні. Їх поведінка може змінюватись від спроби змінити ключі реєстру до вставки певних надбудов у браузери.

На жаль, дуже часто захисне програмне забезпечення вважає нешкідливий програмний файл – шкідливим. У цьому випадку програма найчастіше вилітає, не може бути перезапущена, а іноді навіть вимагає переустановки. Однак, є й набагато гірший сценарій, коли невинний файл є частиною системи Windows, тому блокується, а вся система дає збій.

ТОП безкоштовних антивірусів 2021 року – відео

Оцініть статтю
Додати коментар