Як підключити другий монітор

Windows

Вважатимемо, що у вас вже є все необхідне для налаштування двох моніторів. Якщо вам потрібно більше інформації про необхідне обладнання, ви можете знайти її в розділі «Вивчаємо обладнання».

2 монітори: можна використовувати як плоский LCD монітор, так і телевізор. Якщо ви збираєтеся купувати новий монітор, крім ціни, необхідно враховувати безліч факторів: якість зображення, розмір екрану, роздільна здатність екрана, сумісність з вашими портами в комп’ютері, високий рівень контрастності і насиченість кольору – це найважливіші фактори. Хоча в цій статті ми розглядаємо два монітори, ви завжди можете використовувати більше моніторів, залежно від наявності гнізда на вашому комп’ютері.

Кабелі для двох моніторів: потрібні для підключення моніторів до комп’ютера (для ноутбука потрібен лише один). Вони повинні відповідати типу роз’ємів, які є на вашому комп’ютері.

Рознімання кожного монітора, який ви бажаєте підключити: ці роз’єми повинні відповідати кабелям монітора. Ці порти підключають кабель до відеокарт у комп’ютері. Зазвичай вони розташовані на задній стороні системного блоку та збоку або на задній стороні ноутбука.

  • USB Тип-C: найновіший аудіо, відео роз’єм, роз’єм живлення та передачі даних. Найкращий роз’єм для ноутбуків.
  • HDMI (інтерфейс для мультимедіа високої чіткості): аудіо та відео сигнал, найбільше підходить для підключення ТВ до ПК.
  • DisplayPort (DP): найкращий роз’єм для передачі аудіо та відео сигналу, може передавати від 144 Гц до 4К.
  • Цифровий відеоінтерфейс (DVI): використовується тільки для відео, ідеальний для старих систем або 144 Гц при 1080 p.
  • Відеографічний стандарт VGA: застарілий відео роз’єм. Використовується лише якщо немає інших роз’ємів.
  • S-Video: використовується при підключенні телевізора як монітор.

Якщо у вас немає потрібного гнізда, ви можете встановити відеоадаптер, щоб змінити тип гнізда. Якщо ви використовуєте стаціонарний комп’ютер, можна перемістити відеокарту або встановити додаткові. Для цього необхідно розібрати комп’ютер, тому вам може знадобитися спеціаліста.

Вивчаємо обладнання для двох моніторів.

У наведеній нижче таблиці представлено більше інформації про компоненти, необхідні для встановлення додаткового монітора.

ОбладнанняОписБільше інформації
dual00USB Тип-CНайуніверсальніший відеокабель з можливістю передачі аудіо, даних та живлення.
dual01LCD (рідкокристалічний) моніторLCD монітори тонкі, легкі та мають високу роздільну здатність.
dual03Порт VGA (відеографічний стандарт)Найбільш популярні комп’ютерні порти, що використовують аналогову систему для передачі даних, що відображаються.
dual04Порт DVI (цифровий відеоінтерфейс)Порт DVI забезпечує передачу високоякісного зображення за допомогою цифрової технології.
dual05Порт HDMI (інтерфейс для мультимедіа високої чіткості)Порти HDMI – це стандарт інтерфейсу, який використовується для аудіовізуального обладнання, такого як телевізор високої чіткості або система домашнього кінотеатру.
dual06Порт S-VideoПорт S-Video – один із найпопулярніших способів підключити комп’ютер до телевізора.
dual07Кабель монітораКабель монітора передає інформацію від комп’ютера до монітора у графічній формі. 
Роз’єми на кабелях, що використовуються, повинні відповідати роз’ємам на вашому комп’ютері.
dual08Кабель відеоадаптера або конвертерКонвертер може знадобитися тільки у випадку, якщо вам потрібно підключити комп’ютер з одним типом графічної карти, наприклад, VGA, до монітора, який використовує іншу технологію, наприклад, DVI.

Як налаштувати два монітори

Підключіть кабелі монітора

Перед підключенням кабелю монітора до гнізда на комп’ютері переконайтеся, що монітор підключено та увімкнено. Ваш комп’ютер повинен автоматично виявити другий монітор, хоча спочатку, можливо, доведеться перезавантажити комп’ютер.

dual5

Коли комп’ютер виявить налаштування двох моніторів, він також повинен автоматично виявити та застосувати відповідні налаштування дисплея.

Настроювання екранів двох моніторів

Можливо, ви захочете самостійно настроїти зображення. Тут наведено налаштування для Windows 7. При необхідності ви можете перетягнути значки моніторів так, щоб вони розташовувалися так само, як монітори на вашому столі. Натисніть «Визначити», щоб перевірити, який монітор визначився як «1», а як «2». На моніторах з’являться цифри.

dual4

У розділі «Кілька дисплеїв» також можна настроїти те, що буде видно на другому моніторі. Існують такі варіанти:

Розширити екрани – робочий стіл розподілиться на обох моніторах і дозволить перетягувати елементи між двома екранами. Саме так використовують два монітори більшість людей, і цей спосіб є стандартним налаштуванням для стаціонарних комп’ютерів. Після того, як ви налаштували монітор, можна використовувати мишу, щоб захопити рядок заголовка (верхню частину) вікна і перетягнути його на новий екран. Якщо вікно не рухається під час перетягування, спочатку двічі клацніть рядок заголовка, а потім перетягніть його.

dual1

Дублювати екрани – відображення одного і того ж робочого столу на обох моніторах. Для ноутбука таке налаштування є стандартним налаштуванням. Це зручно, якщо ви проводите презентацію, коли ваш ноутбук підключений до проектор або великий монітор.

dual2

Демонстрація робочого стола лише на одному моніторі – найчастіше використовується з ноутбуком, якщо ви хочете, щоб екран ноутбука залишався порожнім після підключення до великого монітора стаціонарного комп’ютера.

dual3

При відключенні додаткового монітора вихідні налаштування дисплея відновлюються на головному дисплеї. Крім цього, всі відкриті файли та вікна програм переміщуються на основний дисплей. Після наступного підключення монітора операційна система Windows автоматично застосує параметри дисплея, які використовувалися востаннє при підключенні цього монітора.

Виправлення неполадок під час підключення двох моніторів

Зазвичай процес налаштування та використання другого монітора відбувається непомітно та автоматично. Проте, оскільки цей процес включає апаратне та програмне забезпечення з декількох джерел, вам може знадобитися усунути неполадки та внести корективи.

Якщо ваш комп’ютер не може виявити другий монітор, спочатку переконайтеся, що його підключено та увімкнено. У налаштуваннях дисплея натисніть “Визначити”. Також, можливо, ваш комп’ютер не підтримує кілька дисплеїв.

Відвідайте Центр оновлення Майкрософт, натисніть «Користувач» та встановіть всі доступні оновлення для обладнання. Можливо, вам може знадобитися веб-сайт виробника комп’ютера, щоб встановити оновлений драйвер дисплея. Або вам знадобиться встановлення додаткового адаптера для дисплея.

Використання двох моніторів може назавжди змінити спосіб роботи з комп’ютером. Виявляйте творчий підхід та експериментуйте з розмірами вікон програм та з інформацією, яку ви можете постійно переглядати, виконуючи кілька завдань.

Оцініть статтю
Додати коментар