Як поміняти мову в фотошопі

Технології

Серед професійних інструментів обробки графіки Adobe Photoshop є однією з найпопулярніших програм. З нею доступні широкі можливості для обробки растрових зображень, при цьому користувачеві потрібно вивчити функціонал софту. З версією з англійським інтерфейсом тим, хто тільки освоює ази Photoshop , не володіючи при цьому мовними навичками, працювати некомфортно. Зазвичай англійська застосовується за замовчуванням, тому після встановлення софту виникає потреба змінити його на українську. Буває і навпаки, потрібно перейти на англійську, оскільки встановлена ​​українськомовна версія не влаштовує з різних причин.

Змінити інтерфейс нескладно, процедура виконується за кілька простих кроків, з чим впорається користувач навіть із мінімальним рівнем підготовки.

Чому краще користуватися англійською Photoshop

Багато користувачів просто звикли працювати в додатку з англійським інтерфейсом, інші, які тільки починають вивчати функціонал, можуть зіткнутися з тим, що не всі уроки описані з перекладом команд і опцій, більшість вдалих туторіалів пропонуються мовою оригіналу. До того ж у різних варіаціях Photoshop і перекладах навчальних матеріалів назви функцій можуть відрізнятися, що збиває з пантелику при вивченні, хоча розуміння мови і дозволяє легше освоїтися.

Крім того, серед професіоналів українськомовний Photoshop не популярний, так що якщо ви будете використовувати версію українською, можуть виникнути деякі непорозуміння з розробниками. Вивчивши програму англійською, за необхідності легко працюватиме і в українськомовній версії.

Photoshop англійською мовою

Що стосується функціональності, іноді в українському Photoshopпі не виходить застосовувати завантажені екшени , а також можуть виявлятися проблеми з мокапами, так що при такому розкладі краще перемикатися на англійську версію.

Як встановити у програмі українську мову

Змінити мову у Photoshop можна різними способами залежно від редакції програми, тому для початку з’ясовуємо, яка версія програмного забезпечення стоїть на комп’ютері. Зробити це можна запустивши софт (на етапі завантаження або у вікні вже відкритої програми):

 • Запускаємо редактор.
 • На верхній панелі меню тиснемо Help (Довідка або Допомога).
 • Вибираємо пункт System information (Інформація про систему). Тут у верхньому рядку будуть вказані відомості про версію продукту та складання.

Тепер розберемо, як поміняти мову на українську і назад у Photoshop відповідно до вашої версії, починаючи з найстаріших, але ще використовуваних варіацій фоторедактора.

CS1, CS2, CS3

Версії не передбачають зміну мовних налаштувань у меню редактора, можливість вибору мови інтерфейсу здійснюється ще на етапі придбання софту. При цьому навіть українська версія програми не гарантує, що при наступному старті Photoshop не повернеться до англійської, заданої розробниками за замовчуванням. Що в CS1, що в CS2 параметри скидаються автоматично, причому баг з часом так і не було виправлено.

Щоб впоратися із завданням самотужки та змінити мову на українську у Photoshop CS1/CS2, слід виконати ряд маніпуляцій:

 • У провіднику йдемо до диска, де встановлений Photoshop (сама програма в цей момент не повинна бути запущена).
 • У директорії Application Data/Adobe (або Program Data) знаходимо елементи з розширенням “.lng”, що відповідають за кодування та мову інтерфейсу.
 • Ті файли, у назві яких відсутні теги видаляємо з каталогу (можна перестрахуватися і перенести їх в окрему папку).
 • Перезавантажуємось та відкриваємо редактор. Тепер інтерфейс має стати українською.

З версією CS3 все інакше. Мовний пакет слід вибирати ще на етапі інсталяції ПЗ, інакше доведеться встановлювати заново софт.

CS4, CS5

Змінити мову у Photoshop наступних версій можна, використовуючи функціонал самої програми. Робиться це легко:

 • Відкриваємо фоторедактор і в головному меню вибираємо розділ “Edit” (“Редагування”) – “Preferences” (“Установки”) – “Type” (“Текст”).
 • У вікні (лівій його частині), що відкрилося, виберемо «Interface» («Інтерфейс»).
 • У правій частині вікна навпроти пункту «IU Language» («Мова інтерфейсу») зі списку можна переключити Photoshop на українську мову.
 • Зміни будуть використані після перезавантаження софту.

Для CS5 можна, у тому числі завантажити мовний пакет, відзначивши при інсталяції потрібні елементи.

CS6 та CC (по 2020)

Так само легко можна змінити мову в Photoshop CS6, а також всіх наступних редакцій, для чого передбачені ті ж дії.

Як переключити Photoshop українською мовою, розглядаємо на прикладі CS6:

 • У вікні запущеного редактора вибираємо розділ головного меню “Edit” (“Редагування”), потім “Preferences” (“Установки”) – “Interface” (“Інтерфейс”) або ж тиснемо клавіші Ctrl + K і переходимо в вікні, що відкрилося в підрозділ ” Interface (Інтерфейс).
 • У правій області біля “IU Language” (“Мова інтерфейсу”) змінюємо налаштування, після чого перезапускаємо софт, щоб зміни застосовувалися.

Зміна мови без інсталяції Photoshop

Зробити інтерфейс англійською можна, не вдаючись до переустановки софту, для чого виконуються такі маніпуляції:

 • Використовуючи провідник, в каталозі з Adobe Photoshop (який зазвичай знаходиться в Program Files (х86)), відкриваємо «Locales» – «Support Files».
 • Шукаємо тут елемент tw10428_Photoshop . dat і перейменовуємо його (системою може бути запитаний пароль).
 • Запускаємо програму, інтерфейс має стати англомовним.

Вибір мови у Photoshop

У українській версії програми стандартно варіативність мовних параметрів не передбачається. Якщо потрібно додати можливість переходити з українського інтерфейсу на англійську та назад, можна використовувати наступний спосіб:

 • Видаляємо українську Photoshop.
 • Тепер у налаштуваннях Creative Cloud виберемо англійську, ставимо англомовну версію ПЗ.
 • По завершенні інсталяції софту йдемо в налаштування Creative Cloud, вибираємо українську та встановлюємо українську версію туди ж, де вже встановлена ​​англійська.

Ці маніпуляції дозволяють отримати можливість перемикатися між мовами у налаштуваннях інтерфейсу.

Що робити, якщо у вкладці “UI Language” немає української мови

Відсутність в “UI Language” української зазвичай означає, що він не передбачається для вибору варіанта інтерфейсу, так як при інсталяції програми не був обраний для установки як один з використовуваних. За такого розвитку подій можна діяти такими методами:

 • Перевстановити софт і відзначити українську мову на кроці установки мовних пакетів для використання.

Тепер ви зможете переходити на необхідний вам варіант інтерфейсу на власний розсуд, керуючись своїми потребами та створюючи комфортне робоче середовище.

Оцініть статтю
Додати коментар