21 спосіб прискорити інтернет, якщо все висить

Найчастіше причиною повільного інтернету є застарілий чи неправильно налаштований маршрутизатор. Швидкість також може падати, якщо ви використовуєте Мережа нераціонально. І нарешті, винуватцем може бути несумлінний провайдер.

Як прискорити інтернет на комп’ютері чи смартфоні

1. Зменште якість відео

Якщо швидкість інтернету не вистачає для стрімінгу відео, YouTube знижує якість автоматично. Але інші відеосервіси можуть цього робити. Якщо зображення у вашому онлайн-кінотеатрі завмирає або гальмує, спробуйте вибрати нижчу якість відео. Це знизить чіткість, зате прискорить відтворення.

2. Закрийте зайві вкладки

Велика кількість відкритих вкладок може зменшити продуктивність комп’ютера та швидкість браузера. Намагайтеся закривати сторінки, які ви не використовуєте.

Для зручності часто відвідувані сайти можна додати до закладок за допомогою комбінації Ctrl+D. У Safari для цього потрібно затиснути плюс поряд з адресою сторінки та вибрати «Закладки».

Як збільшити швидкість інтернету: додайте потрібні сайти до закладок

3. Увімкніть турборежим

Деякі браузери підтримують режим економії трафіку, або турборежу. Програма стискає сторінки та відео, через що на їх завантаження йде менше часу. Ці інструкції допоможуть включити турборежим у популярних оглядачах: Chrome , Opera , « Яндекс.Браузер ».

4. Встановіть блокувальник реклами

Анімовані банери та інша реклама можуть суттєво впливати на швидкість браузера. Підберіть для свого пристрою хороший блокувальник . Він позбавить вас від набридливих оголошень, а заразом і прискорить інтернет.

5. Позбавтеся непотрібних розширень браузера

Різні плагіни можуть уповільнювати роботу браузера, знижуючи цим швидкість завантаження сторінок. Якщо ви встановлювали розширення, видаліть або відключіть ті, яких не потребує. Це можна зробити у спеціальному розділі браузера.

  • У Chrome відкрийте меню та натисніть «Додаткові інструменти» → «Розширення».
  • У Firefox та «Яндекс.Браузері» відкрийте меню та натисніть «Додатки».
  • У Opera натисніть три точки в нижньому лівому куті та виберіть «Розширення».
  • У Edge відкрийте меню та натисніть “Розширення”.

6. Замініть або вимкніть VPN

Якщо ви використовуєте VPN або проксі, вимкніть їх і перевірте, чи змінилася швидкість. Якщо вона помітно зросте, спробуйте змінити VPN або проксі-сервіс або по можливості обходьтеся без нього.

7. Видаліть зайві програми

Деякі програми активно навантажують інтернет-канал навіть у фоновому режимі. Обчисліть їх та видаліть із пристрою. Як мінімум зайдіть в налаштування кожної такої програми та обмежте використання Мережі, якщо для цього є відповідні опції.

Щоб дізнатися, які програми навантажують Мережа у Windows, відкрийте «Монітор ресурсів» (Ctrl + Alt + Del → «Диспетчер завдань» → «Продуктивність» → «Відкрити монітор ресурсів» → «Мережа»).

Як збільшити швидкість інтернету: обчисліть, які програми навантажують інтернет-канал навіть у фоновому режимі

У macOS те саме можна побачити в утиліті «Моніторинг системи» (Finder → «Програми» → «Утиліти» → «Моніторинг системи» → «Мережа»).

Як прискорити інтернет: обчисліть, які програми навантажують інтернет-канал навіть у фоновому режимі

А програма My Data Manager покаже експлуататорів Мережі в Android або iOS.

8. Відключіть зайву техніку від інтернету

Чим більше пристроїв використовує домашню мережу, тим повільніше вона працює на кожному з них. Не забувайте про це. При нестачі швидкості намагайтеся відключати від інтернету гаджети, якими ви не користуєтесь зараз.

9. Оновіть драйвери та операційну систему

Нові версії ОС та драйвера мережевої карти теж можуть забезпечувати більш високу швидкість та стабільність Мережі. Перевірте наявність оновлень для операційної системи. Щодо драйверів, найпростіше оновити їх автоматично за допомогою Driver Booster або аналогічних програм. Такі утиліти самі повідомляють, якщо драйвер потребує оновлення.

Як збільшити швидкість інтернету: оновіть драйвери та операційну систему

Driver Booster →

10. Встановіть антивірус

Шкідливі та рекламні програми також можуть уповільнювати браузер та навантажувати мережу. Скористайтеся антивірусом, щоб перевірити систему та видалити небажані об’єкти.

11. Змініть тарифний план

Виміряйте швидкість інтернету за допомогою спеціальних сервісів. Якщо вона збігається з обіцянками провайдера, але занадто повільна для вас, подумайте над переходом на швидший тарифний план.

Але пам’ятайте, що швидкість Wi-Fi може бути нижчою через недостатню потужність роутера та інших факторів, які не залежать від провайдера. Наприклад, при тарифі 100 Мбіт/с маршрутизатор може видавати лише 60 Мбіт/с, або навіть менше.

Тому обіцянки провайдера краще порівнювати із швидкістю провідного підключення. Для цього перед виміром достатньо вставити інтернет кабель безпосередньо в комп’ютер.

12. Змініть провайдера

Якщо швидкість вашого інтернету нижча за обіцяну провайдером і нічого не допомагає, зверніться в підтримку. Якщо фахівці не вирішать цієї проблеми, подумайте над зміною провайдера.

Як збільшити швидкість інтернету, якщо ви користуєтеся Wi-Fi

1. Встановіть пароль на Wi‑Fi‑мережу

Якщо не захистити домашню мережу, до неї можуть підключатися сторонні . Уявіть, що станеться зі швидкістю, якщо сусіди будуть використовувати торенти або дивитися відео через ваш роутер. Тому зайдіть у налаштування маршрутизатора, відкрийте розділ бездротових мереж і встановіть пароль, якщо цього не зробили раніше.

Щоб потрапити до налаштувань, введіть у браузері 192.168.1.1, 192.168.0.1 або іншу адресу, вказану на нижній стороні роутера. Там же мають бути логін та код доступу, необхідні для входу.

2. Використовуйте стандарт 802.11ac

Якщо в установках маршрутизатора доступний сучасний стандарт Wi‑Fi 802.11ac, активуйте його. Якщо ні, перейдіть на 802.11n – менш швидкий, але теж актуальний режим.

Як збільшити швидкість інтернету: використовуйте стандарт 802.11ac

3. Перейдіть на Wi‑Fi 5 ГГц

Якщо у вас дводіапазонна модель роутера, спробуйте перейти в його налаштуваннях на частоту 5 ГГц. У цьому діапазоні Wi-Fi працює швидше, але з меншою зоною покриття.

Ви також можете увімкнути дві паралельні мережі, одна з яких працюватиме у стандартному діапазоні 2,4 ГГц, а інша – у діапазоні 5 ГГц.

Як збільшити швидкість інтернету: перейдіть на Wi-Fi 5 ГГц

4. Поновіть прошивку маршрутизатора

Розробники постійно оптимізують програмне забезпечення. Тому на свіжому прошивці роутер може працювати швидше. Інструкцію з оновлення своєї моделі шукайте на офіційному сайті виробника або у додатку для вашого роутера.

5. Скиньте роутер до заводських установок

Швидкість інтернету може впасти через збій у програмній частині маршрутизатора. Якщо ви помітили її різке зниження, спочатку перезапустіть роутер. Якщо не допоможе, спробуйте скинути пристрій за допомогою кнопки Reset і знову налаштувати .

6. Правильно розмістіть маршрутизатор

Багато в чому швидкість мережі Wi-Fi залежить від розташування роутера. Чим ближче він знаходиться до пристрою-приймача і чим менше фізичних перешкод між ними, тим краще. Знайти оптимальне місце можна лише досвідченим шляхом. Зазвичай роутер розміщують ближче до центру квартири чи будинку, щоб сигнал охоплював усі кімнати однаково.

7. Використовуйте репітери

Якщо у вас дуже велике приміщення, потужності роутера може не вистачати. У такій ситуації допоможуть повторювачі сигналу. Їх також називають ретрансляторами та репітерами. Ви можете купити та встановити повторювачі між маршрутизатором та віддаленими кімнатами. А якщо у вас залишився старий роутер, можете зробити репітер із нього .

8. Змініть маршрутизатор

Щоб ваша домашня мережа була максимально швидкою, бажано використати сучасний роутер. Якщо пристрій не підтримує діапазон 5 ГГц і стандарт 802.11ac, а його потужності не вистачає для вашої квартири, можливо, варто змінити маршрутизатор на новий.

Як збільшити швидкість мобільного інтернету

Перевірте: можливо, ви підключаєтеся до мобільного інтернету через 3G, але ваш пристрій підтримує швидший стандарт LTE (4G). Зайдіть у налаштування, знайдіть розділ бездротових мереж та перегляньте доступні режими. Якщо серед них є LTE і він неактивний, перейдіть на нього.

Оцініть статтю
Додати коментар