Як дізнатися, чи є NFC у телефоні, перевірити роботу?

Android

Як дізнатися, чи є у смартфоні NFC? Стаття дасть детальну відповідь на це та інші питання, пов’язані з функцією NFC.

Як перевірити NFC на Android?

Відповідаючи на запитання “як дізнатися, чи є NFC в телефоні?”, скажемо відразу, що існує три способи перевірки NFC: виявити наявність спеціальної наклейки (стилізована літера N), відкрити налаштування або встановити програму, що сканує чіп NFC. Кожен спосіб детальніше розглянемо далі.

Налаштування підкажуть, чи підтримує телефон nfc

У налаштуваннях

Отже, перший спосіб, як дізнатися, чи підтримує телефон NFC – заглянути в налаштування. Інформація про активний чіп відображається там.

  • Відкрийте “Параметри”, перейдіть до розділу “Ще”. Якщо функція ближньої комунікації є доступною, ви побачите графу NFC, а нижче Android Beam.
  • Поставте “галочку” для активації – обидві функції увімкнуться одночасно.

Безпосередньо передача файлів відбувається за допомогою Bluetooth, але Android Beam включає його автоматично при наближенні іншого пристрою з NFC. Це означає, що вам не потрібно як раніше вмикати опцію Bluetooth вручну – чіп робить це самостійно. Після завершення процесу передачі чіп відключає Bluetooth, щоб не витрачати заряд батареї.

У швидких налаштуваннях

Ще один спосіб перевірити NFC – відкрити “швидкі налаштування”. Зробіть свайп по екрану зверху вниз, щоб відкрити меню. Іконка у вигляді літери N знаходиться поруч із піктограмами Wi-Fi та Bluetooth. Тапнувши по емблемі, увімкніть або вимкніть функцію NFC.

Щоб перевірити nfc, знайдіть потрібну функцію в налаштуваннях

Якщо смартфон підтримує функцію NFC, а піктограма не відображається у “шторці” налаштувань, додайте іконку вручну. Для цього відкрийте «Швидкі налаштування» і натисніть на пару секунд значок з шестернею. Відкриється вікно з розширеними параметрами розділів.

Внизу екрана з’явиться напис “Функція System UI Tuner додана в меню налаштувань”. Натисніть на ній і відкрийте розділ «Швидкі налаштування». Тут відображено іконки функцій смартфона. Утримуючи та переміщуючи значок, додавайте або видаляйте іконки.

Додатком

Як перевірити роботу NFC у телефоні за допомогою програми? Досить просто.

Заходьте до магазину програм Google Play зі смартфона і встановлюєте одну з безкоштовних програм NFC Enabled.

Принцип роботи відображено на скріншоті: утиліта сканує пристрій, і, якщо в смартфон інтегрований чіп, на екрані з’являється повідомлення, виділене зеленим “NFC is: supported”. Якщо чіп не передбачено, програма видає повідомлення “NFC is: unsupported”.

Подібних програм багато, але вони відрізняються лише оформленням інтерфейсу, принцип роботи однаковий – спочатку програма сканує смартфон, потім повідомляє власника про наявність або відсутність вбудованого чіпа NFC.

Фізично на акумуляторі

Деякі компанії містять символіку функції NFC на батарейку смартфона.

Наприклад, на акумуляторі смартфона Samsung Galaxy S4 напис Near Field Communication знаходиться у верхній частині. Антена NFC знаходиться під наклейкою, тому не видно.
Істотний недолік такого способу застосування антени в недовговічному терміні експлуатації батареї. Якщо батарея потребує заміни, виникає проблема – неоригінальні АКБ зазвичай не мають антени. Тому власнику доведеться постаратися, щоб знайти відповідний акумулятор.

Уточніть перелік характеристик

Перевірити роботу NFC у телефоні можна в офіційній інструкції до гаджета. Керівництво постачається разом із телефоном, зарядкою та навушниками.
Наприклад, для смартфона Samsung Galaxy S4 ви можете завантажити інструкцію в електронному вигляді та прочитати на смартфоні. 

Відкрийте в офіційному посібнику розділ «Інтернет та зв’язок», знайдіть підпункти 72-73 NFC та S Beam. Компанія дає розгорнутий посібник з активації та використання чіпа.
В інших моделях інструкція відрізняється, але якщо чіп підтримується, інформацію про неї ви знайдете в подібному розділі.

На яких iPhone є NFC?

Дізнатись чи є у смартфоні nfc можна в офіційній інструкції до гаджету

Компанію Apple можна назвати консервативною у сенсі використання нових технологій та розробок.

Незважаючи на те, що виробництво гаджетів з чіпом NFC почалося в 2006 році з телефону Nokia 6131, а перший “яблучний” смартфон iPhone 2G презентований в 2007, інтегрувати чіп в смартфони розробники Apple почали тільки модельний ряд iPhone 6 і вище.
На жаль, власники iPhone до шостої моделі не можуть користуватися функцією NFC.

Оцініть статтю
Додати коментар