NFT як заробити

Технології

NFT як цифровий продукт отримав широку популярність у минулому 2021 році. Навіть у РФ деякі місцеві знаменитості торкнулися цієї теми. І все ж більшість користувачів інтернету досить неясно уявляють собі, що таке NFT і як на цьому заробити. 

Насправді NFT дозволяє отримати добрий заробіток буквально будь-якому користувачеві. При цьому немає необхідності робити багатомільйонних вкладень, а іноді й зовсім простий удачі. Зараз для багатьох NFT стали основним способом отримання доходу, тому виразно варто вивчити цю тему докладніше.

Де можна заробити NFT?

NFT часто застосовується для обороту активів. Отриманий прибуток можна виводити на криптовалютний гаманець. Далі представлено кілька платформ, завдяки яким можна заробити на NFT:

  1. Calvaria — ігровий NFT-проект з механікою play-to-earn, який на даний момент залучив понад $1 млн. доларів інвестицій.
  2. SILKS – криптоверсія реальних стрибків, що набирає популярності серед любителів кінних змагань.
  3. IMPT – крипто-проект екологічного спрямування, що співпрацює з найбільшими брендами.
  4. Tamadoge – великий вибір NFT-позицій у маркетплейсі.
  5. Battle Infinity – можна створювати, продавати та купувати NFT.
  6. Lucky block – велика платформа із різними варіантами заробітку.
  7. Axie Infinity – гра з можливістю заробляти на розвитку вихованців.
  8. Gods Unchained – карткова блокчейн-гра.
  9. Sandbox – NFT є основним активом платформи.

Найперспективніші платформи для заробітку NFT

Бажаючим почати отримувати дохід за допомогою NFT-токенів, буде корисно познайомитися з наступними майданчиками.

Calvaria

Calvaria

Calvaria – це абсолютно новий ігровий NFT-проект з екосистемою, що працює на протоколі Ethereum, і натхненний міфами про потойбіччя. Гра пропонує користувачам дві улюблені геймерським співтовариством механіки: play-to-earn і free-to-play. Завдяки першій можна заробляти гроші, просто граючи в Calvaria, а друга дає шанс новачкам ознайомитися з геймплеєм проекту абсолютно безкоштовно.

Дія гри відбувається у світі померлих, де користувачі можуть заробляти та боротися. Головне завдання гравців – збирати карти з персонажами для посилення своєї колоди та перемагати суперників.

Персонажі у всесвіті Calvaria належать до різних фракцій, кожна з яких має своє унікальне візуальне оформлення та характеристики.

Купити нові NFT-картки з унікальними героями можна за валюту RIA.

До ключових особливостей Calvaria можна віднести:

  • яскравий та барвистий дизайн гри;
  • інтуїтивно зрозумілий і простий геймплей, доступний як для фанатів ККІ, так і для новачків у цьому жанрі;
  • можливість керувати майбутнім ігор. Якщо гравець, придбає певну кількість RIA, токен отримує право голосу в DAO.
  • потенційно перспективний проект Гра сподобалася ігровому співтоваристві і цілком імовірно, що через деякий час ціна токенів Calvaria зросте.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

SILKS

silks

Проект Silks є єдиною грою з механікою Р2Е, що має потенціал до взаємодії з реальним світом. Те, що гра є відображенням реальних кінних змагань – воістину геніальний хід, тому дуже багато людей вже зараз виявляють до неї сильний інтерес. Особливо це стосується любителів робити ставки на спортивні змагання, адже Silks також дозволяє добре заробити.

Щоб платформа стала доступною кожному бажаючому, в проект інтегровано функцію Horse Syndication. Вона дає можливість підключатися до пулів господарів скакунів та купувати дробові NFT. Синдикація коней допомагає також знизити ризики, пов’язані з володінням такої тварини.

Аватари Silks – це унікальна особистість, яка необхідна для гри, вони також є НФТ, що надійшли в продаж наприкінці квітня 2022 року, і швидко були включені в рейтинг NFT, що найбільше продаються на OpenSea.

Переваги Silks:

  • можливість купити дробові NFT;
  • унікальний у своєму роді проект;
  • система аватарів, які репрезентують реальних гравців.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

IMPT

impt

Прогрес не стоїть на місці, і це не найкраще позначається на стані сьогоднішнього навколишнього середовища. Однак кожен бажаючий, чи це фізична чи юридична особа, тепер може зробити свій внесок у покращення екологічної ситуації у світі.

Все, що для цього потрібно зробити – стати частиною однієї великої екосистеми, яка базується на блокчейні Ethereum. Користувачі будуть проводити операції з вуглецевими кредитами без ризику нарватися на шахрайство. 

Насамперед потрібно отримати токени IMPT. Зараз це можна зробити, вступивши до передпродажу, коли токени коштують $0.018. Необхідно підключити до IMPT.io свій гаманець (наприклад, MetaMask або Trust Wallet).

Далі кожен може вибрати підходящий для себе спосіб покупки: це криптовалюта або банківська карта. Коли передпродаж буде завершено, то IMPT стануть набагато дорожчими, тому важливо не пропустити момент. 

Плюси:

  • купити токен IMPT можна за звичайну фіатну валюту та за цифрову (ЕТН та ін);
  • надійний блокчейн забезпечує стабільну екосистему;
  • оголошено партнерство з такими компаніями як Microsoft, Amazon, Lego та ін.
  • вуглецевий кредит можна обміняти на NFT.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

Tamadoge

tamadoge

Платформа Tamadoge була створена для того, щоб довести учасникам криптовалютного ринку, що «жартівливі» криптовалюти все ж таки можуть мати корисність. 

Tamadoge представляє користувачам захоплюючу гру Р2Е-формату, яка виконана в стилі тамагочі, що особливо сподобається багатьом шанувальникам казуальних ігор.

У майбутньому розробники планують забезпечити сполучення платформи з іншими подібними блокчейн-майданчиками. У цьому випадку саме NFT виступатиме сполучною ланкою між сторонами. 

Крім того, всі позиції в магазині платформи також є NFT-токенами – самі вихованці, корми, одяг та інші аксесуари, необхідні для їхнього розвитку. Усім цим можна буде торгувати не тільки в Tamadoge, а й на інших майданчиках, що підтримують обіг NFT-токенів . 

Завдяки цій платформі, користувач має можливість не тільки весело провести дозвілля, але й отримувати добрий дохід.

Плюси проекту:

  • знайома багатьом механіка гри “тамагочі”;
  • цікава Р2Е новинка на основі мем-монет;
  • торгівля NFT можлива поза майданчика.

Battle Infinity

battle infinity

Метавсесвіт під назвою Battle Infinity набув популярності серед любителів ігор Р2Е-формату. Вона пропонує користувачам великий асортимент ігор у стилі спортивного фентезі. Крім того, майданчик пропонує додаткові цікаві особливості, такі як:

  • NFT-перепустка. Він дозволяє отримати повноцінний доступ до ігрової платформи. Ця річ є унікальною для кожного гравця.
  • Торгівля NFT. Завдяки інструментарію кожен користувач має можливість створювати невзаємозамінні токени, продавати або купувати криптовалюту в спеціальному магазині майданчика.
  • Пул ставок. Тут зберігаються ставки гравців до завершення сесії. Загальна сума за підсумком ділиться на три частини – для фонду, для щоденних виплат та виграшів.

Прозорість роботи та невеликі комісії – головні деталі, які регулярно залучають до Battle Infinity гравців з усього світу.

Плюси проекту:

  • низькі комісійні збори;
  • можна створювати NFT та вести повноцінну торгівлю;
  • регулярне зростання курсу нативного токена IBAT.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

Lucky block

Сьогодні Lucky Block є однією з найвідоміших молодих крипто-ігрових платформ. 

Головна її особливість у тому, що майданчик пропонує одразу два варіанти нативного токена LBLOCK – для децентралізованих та централізованих бірж. 

У першому випадку продаж токена, як і транзакція на централізовану біржу, доповнюється комісією 12% від суми. 

Друга версія з’явилася влітку 2022 року. Комісії на неї не нараховуються, однак, і нагороди також. Власники децентралізованої версії LBLOCK регулярно отримують дивіденди. Обидві версії позначаються тим самим значком.

Корисність нативного токена виявляється у тому, що це дії на платформі відбуваються з допомогою. LBLOCK – повноцінна внутрішня валюта проекту. Придбати її можна на офіційному сайті.

Як нагороди, крім іншого, платформа пропонує і NFT-токени. Вже запущено цілу колекцію, що складається з 10 тис. одиниць. Кожен власник навіть однієї позиції отримує можливість постійно брати участь у розіграшах NFT-призів.

Плюси проекту:

  • можливість отримувати щедрі винагороди за активність на платформі;
  • дві версії токена для різних видів бірж;
  • перспективний розвиток у дорожній карті.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

Axie Infinity

axie infinity

Кожен любитель блокчейн-ігор знає Axie Infinity, у платформи багато шанувальників. Сенс крипто-ігри полягає у вирощуванні та розведенні NFT-вихованців, які називаються Axie. 

Кожна “звірятко” по-своєму унікальна. Характеристики батьків після схрещування передаються і дитинчатам. Вихованців можна продавати в маркетплейсі майданчика. Звірятко з великою кількістю унікальних особливостей вважається рідкісним, і продати його можна дорого. Для початку гри потрібно придбати не менше трьох звірят.

Використовуються вони не тільки для розведення, але й для виконання повсякденних завдань або битв з іншими гравцями. Існує також мобільна версія гри, що дозволяє заробити на NFT з телефону .

Плюси проекту:

  • заробляти можна не лише за допомогою гри, а й продажу вихованців;
  • є можливість створювати NFT та торгувати ними;
  • одна з найпопулярніших платформ у даному сегменті.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

Gods Unchained

Gods Unchained – це абсолютно безкоштовна гра. Відразу після реєстрації гравець отримує набір базових карток, за допомогою яких може вступати в баттли з іншими гравцями. Цікаво, що тут немає стандартного початкового набору. Кожен новачок отримує унікальну добірку карток. Мета гри – зібрати всі колекції карток.

В даному випадку NTF-токени стають гравцям захистом від негативних змін у грі та заниження параметрів карток. Накопичуючи досвід, гравець потім отримує можливість самостійно створювати NFT, які можна виставити на продаж або використати самому.

Плюси проекту:

  • планується перспективне оновлення;
  • гра повністю безкоштовна;
  • гравець може брати участь у турнірах із будь-яким рівнем досвіду.

Sandbox

Відому багатьом гру Sandbox розробили на основі блокчейну Ethereum . Це цілий метавсесвіт, де користувачі можуть грати, створювати власні ігри або інвестувати в землю.

Є й інші цифрові активи – NFT-токени, якими власник має право розпоряджатися, як забажає. За допомогою нативного токена платформи SAND можна пустити NFT в повноцінний оборот.

Для комфорту своїх користувачів розробники пропонують функціональний редактор, завдяки якому можна спростити створення токенів NFT.

Плюси проекту:

  • знаменита гра та надійний блокчейн гарантують стабільність;
  • гра пропонує створювати свої токени чи інвестувати у існуючі;
  • збереження авторського права на створені об’єкти.

Що таке NFT?

Nft

Незамінні токени (або NFT) надають своєму власнику індивідуальне право на володіння різними цифровими об’єктами, від текстових записів до доменних імен. Основним попитом сьогодні користуються піксельні картинки. Сам токен є посиланням, захищеним паролем.

На відміну від стандартної цифрової валюти, кожен NFT-токен має унікальні риси, що робить його єдиним у своєму роді. Тому два таких токена завжди будуть незрівнянні за вартістю. Копіювання вони також не піддаються – ідентифікаційні дані кожного NFT прописані у smart-контракті та зафіксовані у блокчейні.

Перші спроби створення NFT були ще у 2013 році, проте офіційно ця технологія здобула популярність у 2017, на базі smart-контрактів Ефіріум.

Один із перших токенів, за своєю початковою вартістю $5 тис. був проданий на аукціоні за $38 тис. Це був Гомер Сімпсон, зображений в образі жабеня Пепе.

Великим кроком у розвитку незамінних токенів стала відома гра Crypto Kitties, де потрібно колекціонувати котиків. Кожен вихованець має зв’язок з індивідуальним токеном і є цифровим ресурсом, чим більше років коту, тим вища на нього ціна.

*Зверніть увагу, що може знадобитися невелика кількість ETH для покриття плати за газ при купівлі за допомогою картки/USDT.

Звідки виникла потреба у NFT?

Відколи інтернет масово поширився, постала проблема з підтвердженням авторського права.

Наприклад, якщо людина розмістить у мережі особисто зроблене фото або малюнок, немає жодної гарантії, що вже через якийсь час воно не пошириться іншими сайтами. Тільки з розвитком блокчейна можна було відстежити історію кожного токена і уточнити, хто його власник зараз. Продаж токенів також став законним.

Розглядаючи питання про те, наскільки реально заробити на NFT, більшість новачків впевнені, що перетворити на невзаємозамінний токен можна лише предмет мистецтва. Але насправді зробити таким можна:

  • квитки на заходи (наприклад, на матч чи оперу);
  • картки членів закритих спільнот;
  • ігрового персонажа тощо.

З урахуванням усієї різноманітності таких токенів, виникає і безліч варіантів заробітку.

Як заробити на NFT: найдоступніші способи

nft

У спробах розібратися, як заробити на НФТ-токенах, варто уважно розглянути кожний з варіантів, щоб вибрати найкращий.

Заробіток на дропах

Метод заробітку на дропах підійде тим, хто шукає варіант, як заробити NFT токени . Суть у тому, щоб отримати токен безкоштовно, дочекатися зростання ціни та потім продати.

Примітно, що NFT можна отримати безкоштовно. Їх роздають на дропах – це спеціальні заходи, які влаштовують різні компанії, щоби залучити більше користувачів. Однак для отримання такого подарунка користувачеві доведеться виконати певну умову, наприклад:

  • передплатити соціальні мережі підприємства;
  • пройти реєстрацію на сайті організатора дропів;
  • навести друга;
  • зробити репост інформації.

Тільки ті, хто виконає поставлені умови, матимуть шанс на отримання безкоштовного NFT. Кожному учаснику стандартно надається номер, а переможці визначаються генератором випадкових чисел. Чи вдасться заробити так? Все залежить від репутації компанії, якщо вона відома, з більшою ймовірністю токен подорожчає.

На проведенні консультацій або створення курсів, які навчають як заробити на NFT, теж можна непогано заробити. Цей варіант, мабуть, найбільш надійний, оскільки проблем зі створенням та поширенням менше, а враховуючи сучасне зростання попиту на NFT, навряд чи покупців доведеться чекати довго. До того ж, завжди можна виставити як умову передоплату, наприклад, половину суми.

Щоб почати заробляти так, потрібно:

  1. Набратися достатньо досвіду в галузі NFT.
  2. Створити навчання.
  3. Залучити учнів.

З останнім допоможуть сторінки у соціальних мережах. Для привернення уваги можна також пропонувати пробний урок безкоштовно.

Отримання прибутку від різниці у вартості

Для новачків перепродаж такого активу стане найкращим варіантом того , як заробити на NFT . Справа в тому, що цінність НФТ, як і віртуальних валют, постійно змінюється. Тому цілком реальна можливість купити дешевше і заробити на тому, щоб продати дорожче. Такий тренд отримав найбільший розмах у 2021 році.

Вирішивши займатися перепродажем, слід взяти до уваги такі важливі моменти:

  1. NFT – актив із високим ризиком з тієї причини, що ще немає постійних загальноприйнятих параметрів оцінки.
  2. Перед оформленням покупки важливо уточнити репутацію автора. Якщо це знаменитість, токен гарантовано зросте у ціні. На противагу цьому творчість якогось маловідомого автора ризикує швидко знецінитися.
  3. Не можна сказати з точністю, скільки вийде заробити в такий спосіб. Зрозуміло лише одне – з часом ризикованість цього активу падає, тому займатися перепродажем у майбутньому стане простіше.

Самостійне створення NFT

Nft

Слід зазначити, що створити свій NFT-токен насправді не так важко, як може здатися. Запис на блокчейні робиться на момент продажу створеної позиції. Щоб зробити власний унікальний NFT, потрібно:

  1. Завантажити та встановити криптовалютний гаманець. Серед найпопулярніших варіантів MetaMask та Trust Wallet.
  2. Підібрати відповідну за умовами платформу, яка працює з НФТ. Сьогодні у мережі таких багато.
  3. Завантажити на платформу файл, який планується перевести на цифровий формат.
  4. Переконатися, що у гаманці достатньо коштів на оплату всіх необхідних комісій.
  5. Виставити свій унікальний токен на аукціон і чекати, коли він буде куплено.

Щодо комісій, умови відрізняються, залежно від платформи. Це може бути комісія за розміщення або відсоток із зазначеної суми продажу. Інакше кажучи, сплатити комісійне нарахування доведеться раніше, ніж незамінний токен буде продано.

Варто також врахувати, що вигідно і швидко продати свій NFT пересічній людині не вийде, таким чином, скуповують тільки роботи відомих людей – художників, музикантів та ін.

Становлення інфлюєнсером

З усіх способів заробити на NFT цей є найтривалішим і трудомістким. Насамперед потрібно заробити популярність – будь-де, від кіноіндустрії до соцмереж. Тільки тоді будь-який створений токен набуде спочатку великої цінності, і продати його можна буде за справді великі гроші. Наприклад, співачка Grimes продала власноруч створені NFT-малюнки за $6 млн.

Як заробити на NFT із нуля?

Якщо серед перерахованих варіантів не виявилося підходящих, ще кілька менш складних способів, що дозволяють заробити на NFT без вкладень :

  1. Блокчейн-ігри. Предмети в маркетплейсах крипто-ігор , а також багато ігрових предметів, які гравець отримує за виконання квестів – все це NFT, які можна використовувати чи продати. Таким чином, можна не лише заробити, а й добре провести час.
  2. Стейкінг. Відмінний вибір для пасивного заробітку. Купувати NFT не треба, достатньо надати власні ресурси для їхнього зберігання. За це можна здобувати хорошу нагороду.

Не зайвим буде регулярно відстежувати новини щодо NFT. Цифровий ринок часто змінюється, а з ним і топові тенденції. Цілком можливо, що одного разу з’являться й інші способи , як заробляти на NFT з нуля .

Як встановити ціну на NFT?

За великим рахунком, NFT – це сучасне втілення давно відомого хобі практично кожної людини – колекціонування. Існують параметри, які допомагають визначитися із цінністю такого токену:

  • походження;
  • ступінь унікальності;
  • рівень якості.

Проте цінова категорія кожного NFT визначається виключно тим, скільки люди готові нею витратити. Відомо, що навіть повні, на перший погляд, нісенітниці продавалися за мільйони доларів.

Ще нещодавно створення NFT обмежувалися лише реально існуючими об’єктами, серед яких були лише предмети мистецтва – картинами, статуетками тощо. Сьогодні ж це справді може бути будь-який оцифрований предмет. Для вигідного продажу важлива лише його унікальність.

Ризики, пов’язані із заробітком на NFT

Хоча нині існує безліч способів заробітку на НФТ, не варто думати, що це справжня золота жила, де свій перший мільйон можна отримати вже протягом місяця. Як і в будь-якій галузі фінансового світу, тут є певні ризики, які важливо вивчити, перш ніж розпочинати серйозну торгівлю.

У новинах, пов’язаних із невзаємозамінними токенами, іноді можна прочитати про те, як дитина заробила тисячі доларів на своїх малюнках або що якась арт-колекція здійснила неймовірний стрибок у ціні за короткий час.

Багато новачків часто губляться у здогадах: що це за особливі NFT картинки, як заробити на них чи щось подібне? Важливо усвідомлювати, що такі випадки є скоріше не правилом, а винятком із них. Тому й орієнтуватися на них – не найкращий вибір.

Якщо взяти приклад статистику продажів на будь-якій біржі, де можна торгувати NFT, стає зрозуміло, що ціна більше половини позицій в середньому не перевищує і $200. При цьому на долю справді дорогих пропозицій доводиться не так багато. Тому правильніше залишити мрії про легкі багатомільйонні заробітки і наблизитися до реальності.

З іншого боку, завжди залишається шанс, що інвестування в NFT допоможе добре заробити в довгостроковій перспективі. Адже й за часів появи Біткоїна мало хто очікував, що він коштуватиме дорого.

На завершення

Зараз, говорячи про заробіток на NFT, не можна бути повністю впевненим у тому, що точно спрацює чи не спрацює, іноді достатньо і банального успіху. Але якщо користувач впевнений, що його токен може набути популярності, чому б і не спробувати виставити його на продаж. Якщо створювати самостійно нічого, можна випробувати інші перелічені варіанти отримання прибутку.

Щодо перспектив, то досить важко сказати, що чекає ринок NFT у майбутньому. Тому поки що залишається лише спостерігати за тим, що відбувається, та брати участь.

FAQ

Що робити з NFT?

Люди, які купили незамінний токен – це або спекулянти, або колекціонери. 
Перші роблять покупку для подальшого перепродажу, другі – бо подобається творчість автора.

Що означає роялті?

Роялті – це відрахування за авторські права, певну кількість відсотків вартості. 
Їх розмір вказується автором і задається на момент створення токена.

Чи можна вкладатись у стартапи з NFT?

Ризик провалу будь-якого молодого проекту був і залишається завжди. Прибуток може бути відсутнім або не перевищувати мінімальних позначок. Для зниження ризиків рекомендується переконатися, що проекти, що цікавлять, отримують підтримку надійних криптовалютних бірж.

Оцініть статтю
Додати коментар