Як правильно заряджати смартфон у 2022 році?

IOS

Як правильно заряджати  смартфон  та  телефон ? Будь це новий чи старий апарат, чи зношений його акумулятор, брендовий (« Самсунг »,  Xiaomi ,  iPhone ) чи китайський «ноунейм» — у 2021-му та 2022-му році правила зарядки батареї для всіх мобільних пристроїв однакові з погляду науки.

Далі ви дізнаєтеся, що найкраще підходить для заряджання гаджетів з використанням доведених тверджень вчених

Чи є зміни протягом останніх років у процесі зарядки? Так, вони є (хоч і незначні практично).

  • –  У 2019  році з’явилися складні гнучкі смартфони.
  • –  У 2020-му  виробники почали повсюдно використовувати швидку зарядку.
  • –  2021-го  у флагманських смартфонів частіше встановлюють подвійні акумулятори.
  • –  Ще в 2021-му  з’явилася тенденція до підвищення максимальної напруги акумулятора з 4,2 до 4,35 і навіть вище (у нас це популярна стаття).
  • –  2022-го  кобальт дорожчає, все гостріша проблема утилізації, виробництво в Китаї обмежують через брак електрики — зараз нові технології потрібні як ніколи.
Зміст
  1. Як продовжити життя та термін служби акумулятора?
  2. 1. Температура
  3. 2. Глибокий розряд
  4. 3. Напружена робота
  5. 4. Швидка зарядка
  6. 5. Зберігання акумулятора
  7. Як правильно заряджати смартфон та телефон?
  8. 1. Як правильно заряджати новий телефон?
  9. 2. Що може статися з поганим акумулятором?
  10. 3. Чи потрібно повністю заряджати телефон?
  11. 4. Чи можна перервати заряджання акумулятора?
  12. 5. Чи потрібно повністю розряджати телефон до кінця?
  13. 6. Чи є у батареї телефону ефект пам’яті?
  14. 7. Як виконати калібрування акумулятора в телефоні?
  15. 8. Чи потрібно вимкнути телефон від розетки, коли він вже заряджений?
  16. 9. Незнімний акумулятор у смартфонах служить менше, ніж знімний?
  17. 10. Як безпечно зберігати телефон із батареєю, якщо ним не користуюся?
  18. 11. Чи нормально, коли телефон сильно гріється під час заряджання?
  19. 12. Чи можна заряджати телефон на вулиці поза приміщенням?
  20. 13. Як правильно вибирати зарядний пристрій телефону?

Як продовжити життя та термін служби акумулятора?

Продовжити термін служби можна для будь-якого акумулятора. Особливого значення тип батареї не має – це може бути Li-Ion, Li-Po (Li-Polymer), NiMH та NiCD . Останні два у смартфонах та телефонах у 2021-му та 2022-му роках не використовуються.

1. Температура

Тримайте акумулятор при холодній або кімнатній температурі. Уникайте впливу сонця та нагрівальних елементів.

Не заряджається при температурі нижче +10°C і вище +45°C . Використання допускається в діапазоні від -20 ° С до +60 ° C ( дослідження ). руйнування (паразитні реакції в електроліті та на електродах ніколи не зупиняються, але можуть уповільнюватися).

2. Глибокий розряд

Повний розряд смартфона до вимкнення не є «глибоким» і безпечним. Головне не відкладайте і якнайшвидше його зарядіть.

Найчастіше не потрібно ні про що турбуватися. За вас все зроблять контролюючі пристрої всередині батареї та смартфона (вони розраховані, щоб пристрої вистачило на 2-3 роки).

Небезпечний глибокий розряд . Він відбувається, коли пристрій розрядився до вимкнення (на рівні індикації 0%-1%) і тривалий час пролежав у такому стані без зарядки, або отримав пошкодження. У багатьох випадках потрібно поставити пристрій на зарядку і почекати годину-другу.

Смартфон може довго не реагувати на зарядник (заряджання занадто малим струмом). Але через якийсь час з’явиться індикація. У разі сприятливого результату (якщо в акумуляторі контролер не розімкнув ланцюг з метою безпеки) ви зможете оживити батарею.

Якщо ви хочете продовжити термін служби акумулятора, намагайтеся утримувати рівень заряду так, щоб він був не нижче 20% (операційна система не просто так попереджає) і не вище 80% .

Простіше кажучи, якомога спостерігайте за зарядкою і не давайте їй добиратися до 0% і до 100% без потреби. До 2022 року розробники іноді додають функцію автоматичного «відкату» від 100% до 80% (так званий режим нічної зарядки), щоб не утримувати смартфон занадто сильно зарядженим.

3. Напружена робота

Для ресурсомістких завдань вибирайте смартфон із високими показниками енергоефективності SoC-платформи (зазвичай це нові потужні процесори). Нещодавно цим питанням цікавилася дівчина, яка працює в таксі – її старенький смартфон не справлявся з навігатором і купою месенджерів, через що батарея сідала як божевільна.

Слабкий процесор із поганими характеристиками економії енергії перевантажує навіть найпотужніший акумулятор із великою ємністю. Якщо ви хочете використовувати мобільний пристрій для ігор, відеозйомки, для роботи та різних відповідальних цілей, то приділіть вибору чіпсету особливе значення.

4. Швидка зарядка

Використовуйте оригінальні зарядні пристрої або їх якісні аналоги. Ваш пристрій повинен підтримувати одну з фірмових технологій (Qualcomm Quick Charge, Pump Express, VOOC, Super mCharge та інші) для прискорення заряджання акумулятора.

Якщо ви хочете продовжити термін служби батареї смартфона, намагайтеся використовувати звичайну (повільну) зарядку. У таких брендів, як Samsung і Huawei , іноді передбачена опція вимкнення швидкої зарядки в налаштуваннях.

Зарядка від 80% до 100% завжди йде повільніше, ніж від 0% до 80% . У процесі швидкого заряджання кришка пристрою гріється – це нормально. Але якщо ви помічаєте, що нагрівання занадто сильне, неприємно руці, то відмовтеся від цього зарядного пристрою або зверніться в сервісний центр виробника. Температура заряджання не повинна перевищувати +45°C .

5. Зберігання акумулятора

Навіть без використання у стані спокою Li-Ion та Li-Polymer зношуються. Прискорюють цей процес підвищена температура зберігання та високий рівень заряду (підвищена напруга).

Щоб збільшити термін служби батареї смартфона під час зберігання, оптимально зарядити його приблизно до 30-50% (так роблять виробники). Розташуйте пристрій у прохолодному місці (оптимально +15°С). Професійні рекомендації щодо організації надійного складу, як у нас у Neovolt , наведено на сайті US Chemical Storage.

Для розуміння оптимальної температури складського зберігання наведемо цифри, виміряні компанією SANYO для Li-Ion 18650:

  • • ~ +50 ° С – зберігається менше місяця, далі втрата ємності;
  • • ~ +40 ° C – 3 місяці;
  • • від -20 ° до +20 ° С – 12 місяців.

Зберігання акумулятора при мінусовій температурі (наприклад, у холодильнику) обтяжене ризиком корозії , що знижує подальший термін служби. Ризик зростає при перепадах температури, скажімо, від відкривання дверцят холодильника або дверей на склад.

Як правильно заряджати смартфон та телефон?

Інструкція однаково підходить для смартфонів та інших сучасних гаджетів, які використовують акумулятор типу Li-Ion або Li-Polymer:

  • • смартфони (iPhone, Android чистий або з оболонками від MIUI до One UI, Windows Phone, BlackBerry – на будь-якій платформі);
  • • телефони (Java MID2.0, Symbian, Nokia, всілякі китайські «дзвонилки»);
  • • планшети (на базі Windows, iOS/iPadOS, “Андроїд”);
  • • GPS-навігатори (ручні, переносні, для автомобілів);
  • • смарт-годинник (Xiaomi Mi Band, Android Wear, Apple Watch, Samsung Gear тощо);
  • • ноутбуки (від нетбуків до ультрабуків та ігрових ПК);
  • • будь-які інші гаджети портативного типу.

1. Як правильно заряджати новий телефон?

Після розпакування зарядіть його до 100% і користуйтеся як завжди. Більше нічого не треба. Якщо ви забули це зробити і відразу розрядили, то нічого страшного достатньо одного разу повністю зарядити в будь-який зручний момент.

Повний цикл або тривалий заряд для Li-Ion та Li-Polymer у новому смартфоні не потрібні. Акумулятори підготовлені до експлуатації із заводу.

Ми склали докладну статтю про процес першої зарядки. Вона ґрунтується на наукових фактах. Також окремо відповіли на всі часті запитання щодо заряджання нового телефону.

Це правило не стосується нових окремо куплених акумуляторів — їх рекомендується калібрувати перед використанням, щоб під час тренування вони набрали закладену в них ємність.

Ідеально (хоч і необов’язково) при першій зарядці нового смартфона відключити всі «важкі» та непотрібні функції. Вони можуть вплинути на програмну індикацію ємності (відсоток заряду). Наприклад, переведіть режим енергозбереження або активуйте режим польоту. Так можна уникнути паразитних навантажень на батарею, що створює ризик неправильного першого визначення рівня «100%» .

2. Що може статися з поганим акумулятором?

Старіння, знос (зменшення часу роботи) або вибух через неправильне використання/шлюб.

Зберігання розрядженого смартфону призводить до розмикання в акумуляторі ланцюга захисту , що по суті – вихід з ладу (телефон не вмикається). Фізичні пошкодження та зовнішні фактори (особливо нагрівання від сонця) можуть призвести до розгерметизації корпусу та самозаймання елемента живлення.

3. Чи потрібно повністю заряджати телефон?

Рекомендується лише за потребою (далека подорож, наприклад). З наукової точки зору частковий заряд (від 20% до 80%) комірок Li-Ion та Li-Polymer ефективніший за повний (до 100%).

Наприклад, електромобілі виробники не дають тяговому акумулятору заряджатися вище 80%. Тим самим продовжується термін служби батареї з 3 років ( як у мобільних гаджетів ) до 8 років.

4. Чи можна перервати заряджання акумулятора?

Так, коли вам зручно. Часткове заповнення ємності елемента живлення не завдає жодної шкоди.

Періодична невелика підзарядка – це практичний спосіб підтримки смартфона або іншого мобільного пристрою в автономному стані.

Як правильно заряджати телефон та мобільні пристрої у 2021-2022 році?

5. Чи потрібно повністю розряджати телефон до кінця?

В окремих випадках потрібно — при несправностях програмної індикації заряду на смартфоні. В інших випадках намагайтеся уникати повного розряду.

Ви можете забути, що смартфон десь лежить розрядженим. І ось привіт глибокий розряд .

Коли смартфон розряджається до 0%, в ньому залишається мінімальний запас енергії для безпечного зберігання до моменту наступної зарядки. Знос або відхід батареї на захист можливий, якщо користувач спробує повторно включити гаджет, що сів «у нуль» (через старості контролера, який може бути несправний, або зі зносом елемента живлення зменшилася його ємність).

6. Чи є у батареї телефону ефект пам’яті?

“Ефект пам’яті” в акумуляторах телефонів, смартфонів, планшетів та ноутбуків формально відсутній. Теоретично він є, але дуже невеликий, щоб на практиці його міг помітити користувач смартфона.

Технології Li-Ion та Li-Po передбачають будь-які режими заряджання. Іншими словами, при зарядці акумулятора, що частково розрядився, його ємність оборотна. Немає жодної потреби в обслуговуванні та «тренувальних» циклах, як у NiMH та NiCd .

7. Як виконати калібрування акумулятора в телефоні?

Калібрування в більшості випадків сучасним смартфонам не потрібне. Але якщо індикатор відсотка заряду став показувати помилкові дані, процедура допоможе виправити проблему.

Як профілактика на сучасних пристроях калібрування більше не потрібне. Виробники подружили контролери та операційні системи так, що вони здатні вибудовувати синхронізацію самостійно. Калібрування потрібне лише при заміні старого акумулятора на новий або при виникненні несправностей для визначення повної ємності батареї пристроєм.

8. Чи потрібно вимкнути телефон від розетки, коли він вже заряджений?

Так, бажано. Хоча б через те, що залишати без нагляду черговий споживач у розетці небезпечно.

Спільнота експертів з акумуляторів наводить докази , що процес зарядки в смартфоні та будь-якому навіть старому телефоні повністю контролюється і відключає подачу енергії від зарядного пристрою, коли ємність акумулятора вже заповнена, але перестрахуватися тут не завадить.

Головне не користуйтеся смартфоном, підключеним до розетки. По-перше, це небезпечно. Багато випадків удару струмом, особливо при використанні дротових навушників. По-друге, є проблема зношування акумулятора через утворення мікроциклів на підвищеній напрузі з високим навантаженням на зразок ігор (100% до 99% і знову до 100%, так до нескінченності).

Як правильно заряджати телефон та мобільні пристрої у 2021-2022 році?

9. Незнімний акумулятор у смартфонах служить менше, ніж знімний?

Зазвичай знімними бувають призматичні осередки Li-Ion у твердих корпусах, а незнімними Li-Polymer у cell-pouch мішечку з полімеру. Служать вони приблизно однаково – залежно від умов від 600 до 1200 циклів. Комірки, що видобуваються, зручніше, але займають більше місця, дорожче у виробництві і важче в масовій доставці (що теж дорожче для виробника).

З погляду електрохімічних систем, між літій-полімерним та літій-іонним у смартфонах жодної різниці немає. Немає й різниці, чи вбудована батарея в корпус або її можна зняти. Термін служби залежить від виробника, якості матеріалів та вибраного режиму напруги .

10. Як безпечно зберігати телефон із батареєю, якщо ним не користуюся?

Щоб уникнути передчасного зношування та старіння акумулятора, виробник вимагає зберігати його частково зарядженим до 30%-50%. Але ще важливішим є температурний фактор — це має бути прохолодне місце всередині приміщення (оптимально +15°C).

11. Чи нормально, коли телефон сильно гріється під час заряджання?

Ні, уникайте нагрівання акумулятора. Він повинен залишатися холодним, або трохи теплим, але не гарячим (близько +15°С і +35°С ).

Акумулятор смартфона (вище +50°C) сильно гріється через дешеві китайські зарядки. Рідше, коли виникають паразитні навантаження через активні функції телефону при підключеному зарядному пристрої. Щоб виключити програмний фактор, переведіть телефон у режим енергозбереження та режим польоту. Якщо він продовжує грітися, зверніться до сервісного центру.

До перегріву телефону та батареї (і її зносу) часто наводить бездротова зарядка з котушкою та електронікою низької якості – при покупці перевіряйте відгуки на слова “гріє телефон”.

12. Чи можна заряджати телефон на вулиці поза приміщенням?

Так – це безпечно за умови, що температура повітря не нижче +10°C при відносно невисокій вологості (наприклад, заряд від повербанку при температурі нижче 0°C гарантовано призведе до передчасного зношування акумулятора).

13. Як правильно вибирати зарядний пристрій телефону?

Перевірте технічні вимоги до напруги та струму в інструкції телефону. При виборі швидкого заряджання перевірте сумісність технологій (наприклад, Quick Charge).

Дізнатися якісний зарядник чи ні дуже просто – він буде занадто повільно заряджати пристрій (більше трьох або навіть чотирьох годин) і нагрівати його (хоча звичайне невелике нагрівання – це нормально). Використовувати з/в при сумнівах як слід, краще зверніться до сервісного центру для перевірки.

Оцініть статтю
Додати коментар