Як скинути Андроїд-смартфон до заводських налаштувань

Android

Мобільна операційна система Android може бути не тільки зручним інструментом для виконання повсякденних завдань за допомогою смартфона, але і дуже примхливою ношею з підвисаннями, помилками та проблемами. Одним з кардинальних і вірних способів вирішення проблем з системою, що «втомилася», є повне скидання Андроїд-смартфону на заводські налаштування. Необхідність у цьому заході може виникнути і за необхідності продажу пристрою на вторинному ринку.

Отже, ви остаточно вирішили, що настав час скинути налаштування до заводських, адже при покупці смартфон «літав», а зараз спостерігаються відчутні затримки під час відкриття пунктів меню або запуску додатків. Існує кілька способів виконати скидання.

Важливо! Перед тим, як виконати спільне скидання, переконайтеся, що зберегли всі дані, що зберігаються в пам’яті смартфона: фотографії, контакти, SMS-повідомлення, нотатки. Скидання до заводських установок повністю видаляє інформацію, що зберігається у пам’яті пристрою.

Спосіб 1: скидання до заводських налаштувань через меню

Найпростіший варіант повернути Android-смартфон передпродажний стан – це виконати скидання до заводських налаштувань з відповідного пункту меню. Даний варіант актуальний для пристроїв, які не мають критичних проблем з переміщенням по пунктах меню системи.

1. Відкрийте «Меню» — «Установки» та виберіть «Відновлення та скидання».

Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування
Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування

2. Прокрутіть список у самий низ і натисніть на пункт «Скинути налаштування» (назва даного пункту на різних смартфонах може виглядати інакше: «Скинути налаштування телефону», «Спільне скидання», «Стерти всі дані» тощо).

Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування

Система попередить про те, що під час скидання буде видалено всю особисту інформацію, налаштування, програми та дані.

3. Підтвердіть виконання скидання параметрів, вибравши пункт «Стерти все».

Спосіб 2: скидання за допомогою апаратних клавіш

Залежно від поточного стану пристрою може знадобитися загальне скидання за допомогою апаратних клавіш смартфона. Якщо ваш пристрій намертво зависає на логотипі при завантаженні, або відразу після завантаження системи починаються проблеми з переміщенням по пунктах меню, помилки, що нескінченно спливають, і повна відмова в адекватній роботі ємнісного екрана, даний варіант скидання налаштувань – те, що потрібно.

1. Натисніть і утримуйте клавішу живлення, доки смартфон повністю не вимкнеться.

2. Перейдіть до режиму відновлення Recovery, утримуючи дві (рідше три) певні клавіші. В залежності від виробника смартфону, комбінація клавіш, необхідних для переходу в режим Recovery, може бути різною.

Asus, Acer

 • Клавіша зменшення гучності + клавіша живлення

Lenovo

 • Клавіша збільшення гучності + клавіша зменшення гучності + клавіша живлення.
 • Натисніть та утримуйте клавішу живлення, доки не з’явиться вібрація. Кілька разів натисніть клавішу гучності.
 • Клавіша збільшення гучності + клавіша живлення.

Huawei

 • Клавіша зменшення гучності + клавіша живлення. Тримайте протягом 10 секунд.
 • Натисніть клавішу гучності посередині + клавішу живлення. Тримайте 10 секунд. Після появи логотипу відпустіть клавішу живлення (утримуйте клавішу гучності). Після появи зображення «робота з шестернями» перемістіть палець із центру клавіші гучності на кнопку збільшення гучності. Відпустіть клавішу після появи зеленої смуги статусу завантаження.

LG

Клавіша зменшення гучності + клавіша Power. Після появи логотипу відпустіть обидві клавіші на 1 секунду і затисніть їх знову. Увімкніть режим Recovery.

Samsung

 • Клавіша «Додому» + клавіша збільшення гучності + клавіша живлення.
 • Клавіша зменшення гучності + клавіша живлення.

Sony

 • Клавіша повів гучність + клавіша живлення.
 • Підключіть пристрій до мережі та зачекайте, доки зелений індикатор живлення засвітиться. Знайдіть отвір із втопленою кнопкою Reset і за допомогою скріпки натисніть на неї. Як тільки загориться екран, натисніть клавішу живлення на кілька секунд. Відпустіть клавішу живлення та кілька разів натисніть клавішу збільшення звуку.

Prestigio

 • Клавіша збільшення гучності + клавіша живлення.
 • Клавіша зменшення гучності + клавіша живлення.

Meizu, Xiaomi

 • Клавіша збільшення гучності + клавіша живлення. Клавішу живлення відпустити відразу після появи логотипу, при цьому клавішу збільшення гучності продовжувати утримувати.

3. Дочекайтеся появи меню Recovery.

Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування

4. Якщо меню Recovery не реагує на дотик пальців, для переміщення по пунктах використовуйте клавіші збільшення/зменшення гучності (вгору/вниз відповідно). Щоб підтвердити вибір конкретного пункту меню, один раз натисніть клавішу живлення.

5. Щоб скинути смартфон до заводських установок, виберіть Wipe data / factory reset.

Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування

6. У меню, що відкрилося, погодьтеся з видаленням даних за допомогою повторного натискання клавіші живлення.

Як скинути Андроїд-смартфон на заводські налаштування

7. У цей момент розпочнеться видалення всіх даних зі смартфона та його скидання до заводських налаштувань. Після закінчення скидання виберіть Reboot System (перезавантаження пристрою).

Як тільки смартфон перезавантажиться, ви отримаєте повністю чистий пристрій із заводськими налаштуваннями і без особистих даних.

Спосіб 3: скидання за допомогою цифрової комбінації

Ще один варіант простого скидання до заводських налаштувань – використання цифрових комбінацій.

1. Відкрийте програму «Телефон».

2. Введіть один із варіантів коду:

*#*#7378423#*#*

*#*#7780#*#*

*2767*3855#

Якщо потрібно, натисніть клавішу дзвінка.

3. Смартфон перезавантажиться, після чого розпочнеться процес скидання налаштувань.

Оцініть статтю
Додати коментар