Огляд iOS 17: режим очікування змінив мої стосунки з моїм iPhone

IOS

Apple збирається випустити iOS 17 для громадськості в понеділок, 18 вересня. Ось що я дізнався під час бета-тестування за останні два місяці.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви переходити на одну з нових моделей iPhone 15  чи тримаєте 5-річний iPhone XS , ви можете завантажити iOS 17 у понеділок, 18 вересня. Apple представила останню операційну систему iPhone на Всесвітній конференції розробників компанії. у червні перед випуском бета-версій програмного забезпечення. 

Протягом останніх двох місяців я тестував бета-версії iOS 17 на новішому iPhone 14 Pro та старішому iPhone XR , щоб побачити, як остання ОС вплине на більшість людей із сумісними пристроями . ОС приносить багато нових і корисних функцій для вашого iPhone, особливо в Повідомленнях, які можуть змусити вас задуматися, чому цих функцій не було з самого початку. Деякі програми, як-от ярлики, менш страшні, ніж у попередніх версіях iOS. 

Екран різних оновлень iOS 17
Apple анонсувала iOS 17 на WWDC 2023 у червні.

iOS 17 продовжує візуально там, де зупинилася iOS 16. Контактні плакати в iOS 17 надають візуальні ефекти для контактів, подібні до тих, які в iOS 16 представлені на екрані блокування . Але я вважаю, що плакати Contacts більше цікаві, ніж корисні. Найбільшою візуальною зміною є режим StandBy , який перетворює ваш iPhone на міні-центр, наповнений віджетами, фотографіями та настроюваними годинниками.

iOS 17 працюватиме на iPhone XS і новіших моделях. Але в той час як нове програмне забезпечення робить роботу безперебійною та менш обтяжливою як на старих, так і на нових iPhone, деякі функції дійсно сяють на нових моделях, як-от iPhone 14 Pro. Це не означає, що вам слід уникати iOS 17, якщо у вас старіший iPhone — ви все одно відчуєте приблизно 90% переваг iOS 17. Наприклад, режим очікування працював на моєму XR, але коли таймер сну дисплея вимкнено, мені потрібно заблокувати екран, щоб він працював. У режимі очікування дисплей переходить у сплячий режим через деякий час.

Тепер давайте розглянемо деякі з моїх улюблених функцій iOS 17.

Режим очікування є видатним

Коли Apple оголосила про режим очікування на WWDC, я був налаштований скептично. У нас із дружиною немає розумного дисплея, як-от Amazon Echo Show , чи будь-якого іншого додаткового концентратора в нашому домі, і ми почуваємося добре – і так, якщо ви прийдете пізніше, я прийду напевно кричати про погоду. Але режим очікування — моя улюблена нова функція iPhone за багато років, і це навіть близько. 

Звичайно, можна сказати, що режим очікування перетворює ваш iPhone на дорогий годинник біля ліжка, але якщо ви використовуєте його просто як годинник, ви втрачаєте стільки функцій. Інтерактивні віджети на моєму екрані дозволили легко перевіряти погоду, читати останні заголовки та багато іншого. Я також міг змінити музику, яка відтворюється через підключені розумні динаміки, не виймаючи iPhone з кишені. 

Сповіщення також з’являлися на моєму екрані, і я міг легко переглянути їх, не розблоковуючи iPhone. Тож коли я отримую сповіщення від такої програми, як Ring, я можу швидко перевірити, чи це поштар доставляє пакунок, чи просто дорогою їде машина. 

Режим очікування навіть почав покращувати мої стосунки з iPhone. До iOS 17, якщо я вставав з-за столу, щоб перекусити чи піти у ванну, я переконувався, що мій iPhone у мене в кишені, а якщо ні, я негайно переходив у режим детектива, щоб знайти і поклав туди, куди йому належало, у праву передню кишеню. 

З тих пір, як я почав використовувати режим очікування, я регулярно залишаю свій iPhone на підставці для зарядки, поки готую ще чашку кави або беру пошту. Коли я помічаю, що його немає в моїй кишені, я можу знизати плечима й подумати: «Він на підставці для заряджання. Я візьму його пізніше», і такі випадки стають частішими. І я привітав цю зміну. Відключення від наших пристроїв може мати значні переваги для здоров’я, наприклад, зменшити тривожність і депресію , тому незалежно від того, хотіла Apple цього чи ні, режим очікування може допомогти покращити ваше психічне здоров’я. Я, звичайно, відчуваю себе більш розслабленим.

iPhone на зарядному пристрої MagSafe в режимі очікування
Коли iPhone знаходиться на зарядному пристрої MagSafe і знаходиться в горизонтальному положенні, включається режим очікування.

Але в режимі очікування є що покращити. Наразі існує обмежена кількість віджетів, які можна використовувати в режимі очікування, а віджетів електронної пошти, як-от Пошта, дуже бракує. Можливість швидко перевірити електронну пошту або будь-яку програму соціальних мереж у режимі очікування підвищить корисність цієї функції. Я не бачу більше віджетів у кандидаті на випуск iOS 17, але віджет «Пошта» все ще може бути включено в остаточну версію. Якщо це не так, Apple повинна незабаром включити його в оновлення.

Режим очікування також найкраще працює на iPhone із постійно включеними дисплеями, як-от iPhone 14 Pro. Він працюватиме на інших сумісних з iOS 17 iPhone, наприклад iPhone XR, але лише до тих пір, поки екран не перейде в режим сну.

Оновлення повідомлень поза автовиправленням

Так, автовиправлення тепер навчатиметься з ваших повідомлень, тож не виправлятиме вас увесь час, коли ви «ухилялися». Це круто? так Я незрілий? Крім того, так. Тепер лайка в моїх текстах звучить без перерв і плутанини. Але більше того, автовиправлення загалом покращилося, щоб краще зрозуміти, що ви маєте на увазі. Він також не дуже хоче виправляти такі речі, як абревіатури чи сленг.

Повідомлення також отримали безліч інших нових функцій, які полегшують і спрощують спілкування з іншими, включаючи функцію скасування автовиправлення. «Але зачекайте, хіба ви не сказали, що автовиправлення краще зрозуміє, що я маю на увазі, і не виправлятиме мене весь час?» Так, любий читачу, радий бачити, що ти звертаєш увагу, але автовиправлення все одно інколи помиляється – те саме, автовиправлення. Коли програма внесе виправлення, програма «Повідомлення» підкреслить виправлене слово. Якщо ви торкнетеся слова, ви зможете скасувати виправлення, повернувши його до того, що ви спочатку ввели. 

Клавіатура в Повідомленнях з повідомленням іноді автоматично виправляє помилки, і це нормально в текстовому полі
Я міг би скасувати це виправлення, але автовиправлення тут.

Ще одне оновлення — стрілка наздоганяючого в групових чатах. Я лягаю спати відносно рано — близько 8:30 вечора — і іноді, коли я прокидаюся, у груповому чаті з родиною чи друзями є 30 нових повідомлень. Замість прокручування вгору, щоб знайти початок повідомлень, є нова стрілка, яка переведе мене до першого повідомлення в розмові, яке я не прочитав. Це позбавило мене багато плутанини щодо того, чому моя група друзів не може зустрітися.

Панель додатків замінено ящиком. Поруч із полем повідомлення є кнопка зі знаком «плюс», яку ви використовуєте, щоб відкрити програми iMessage, як-от камера, Memoji тощо. Їх також можна змінити, щоб програми, якими ви користуєтеся частіше, як-от програма #images, були легко доступними. Це невелика, але корисна зміна. До iOS 17 іноді панель додатків зникала, і мені доводилося проводити пальцем по екрану вгору або вниз, щоб повернути її. Тепер усі програми знаходяться в одному місці, яке легко знайти.

Створюйте власні наклейки для Повідомлень

Цифрові стікери собаки в iOS 17

З iOS 16 Apple представила можливість підняти об’єкт фотографії з фону , даючи вам (переважно) чіткі вирізані зображення. З iOS 17 Apple дозволяє використовувати ці вирізи для створення власних наклейок. Ви можете додавати різні ефекти до своїх наклейок, як-от білий контур або голографічний фільтр, щоб виділити свої наклейки. А з живих фотографій можна створювати анімовані наклейки. 

Як гордий батько цуценят, я виготовляю та надсилаю більше наклейок із зображенням свого собаки, ніж хотів би визнати. Але я з радістю поділюся невеликим зразком наклейок Cinnamon Toast Crunch — так, це її ім’я. Чи корисні ці наклейки? Не дуже, але мені з ними весело.

iOS 17 може автоматично видаляти повідомлення з кодом підтвердження

Повідомлення про двофакторну перевірку — чудовий спосіб покращити безпеку під час входу в обліковий запис або службу. Знаєте, що мене в них насправді дратує? Усі випадкові повідомлення та електронні листи, які захаращують мої скриньки. Але це вже не проблема.

У iOS 17 ваша програма «Повідомлення та пошта» може автоматично видаляти двофакторні коди підтвердження після того, як код використано для автоматичного заповнення призначеного поля. Мені подобається тримати всі свої папки вхідних повідомлень чистими та охайними, і ця нова функція схожа на віртуальну Roomba, яка позбавляється від непотрібних повідомлень, щойно вони використовуються.

Покращення ярликів

Деякі з нових ярликів, показаних на домашній сторінці ярликів
Ось деякі з можливих ярликів, які ви бачите, коли відкриваєте програму.

Час для зізнання: раніше я ніколи не використовував ярлики на своєму iPhone. Їхнє налаштування мене збентежило та розчарувало. Домашня сторінка Shortcuts також налякала мене, тож я переконав себе, що Shortcuts того не вартий. Але завдяки iOS 17 я змінив своє ставлення і вже інтегрував кілька у своє повсякденне життя. 

Для початку Apple змінила домашню сторінку ярликів, щоб показати кілька готових, як-от створення нової нотатки в Notes, яку ви можете легко додати на свою домашню сторінку, натиснувши довго. Новий макет не такий страшний і має полегшити іншим побачити, що можуть робити ярлики.

Рівень камери змінює правила гри

Коли я роблю фотографії або записую відео для соціальних мереж, я хвилююся, що вони виглядатимуть неправильно. До iOS 17 я намагався вирівняти ручку з прямою лінією в рамці, але якщо я був на природі, я просто намагався зробити все можливе. 

Рівень у програмі Камера жовтий, коли фотографія пряма
Рівень камери — це невелика нова функція, але вона мені подобається.

В iOS 17 програма Камера має екранний рівень, щоб ви могли вирівняти свої відео та зображення. Рівень проходить у центрі екрана у вигляді тонкої білої лінії, але стає жовтим, коли вирівнюється. Це допомогло мені робити чіткі фотографії, а також я використовував його, щоб ще раз перевірити, чи рамка для картини на моїй стіні була рівною під час її вішання. 

Списки продуктів у Нагадуваннях 

Я люблю купувати продукти. Мені подобається ходити по проходах, знаходити свої речі та бачити всіх людей і те, що вони зібрали. Але мені не подобається забувати якийсь товар на одній стороні магазину після того, як я пройшов увесь шлях і зібрав усе, що мені потрібно. 

На щастя, у Reminders є нова функція, яка дозволяє створювати список покупок, розділений на розділи з такими заголовками, як «Продукти», «Хліб і крупи» та «Побутові товари». Програма автоматично створює ці розділи, коли ви додаєте елементи, і сортує їх у відповідні категорії. Програма навіть розпізнає певні назви брендів, як-от Dr Pepper і Ritz, і також сортує їх відповідним чином. 

Функції iOS 17 недоступні на момент запуску

Найбільша функція iOS 17, яка не включена на момент запуску, і яка мене дуже захопила, це програма Journal. Apple анонсувала програму на WWDC у червні , заявивши, що вона зможе давати вам пропозиції щодо того, про що вести щоденник, зберігати ваші записи приватними тощо. Однак Apple заявила, що додаток Journal буде запущено пізніше цього року. 

Додаток для журналу iOS 17
Перший погляд на програму Journal від WWDC.

Спільні списки відтворення в колабораціях Apple Music також ще не доступні з iOS 17. Кажуть, що ця функція дозволяє людям запрошувати друзів і родину редагувати списки відтворення або реагувати на певні треки в списку відтворення. Про те, коли ця функція стане доступною, поки що нічого не повідомляється.

Apple також оголосила, що AirDrop зможе завершити передачу файлів, коли пристрої виходять за межі досяжності один одного в iOS 17. Однак ми все ще чекаємо інформації про те, коли це стане доступним.

Останнє слово про iOS 17

Остання версія iOS приносить багато функціональних покращень вашому iPhone, навіть якщо у вас не найновіша модель. Не всі зміни великі та яскраві, як у режимі очікування, але більшість з них є значущими.

Кілька слів застереження щодо появи нової операційної системи: перш ніж оновлювати iPhone до iOS 17, як запобіжний захід слід створити резервну копію свого iPhone. І хоча може виникнути спокуса завантажити iOS 17 якнайшвидше, ви можете почекати день або два, щоб побачити, чи є у інших людей проблеми зі своїми iPhone, і щоб ваш пристрій швидше завантажив оновлення. 

Оцініть статтю
Додати коментар