Як поставити пароль на папку: універсальний спосіб

Windows

Усі архіватори вміють шифрувати вміст папки, унеможливлюючи її відкриття без пароля. Так, доведеться щоразу виймати файли для роботи, а потім знову стискати їх або просто переглядати всередині архіву з його подальшим оновленням. Зате знаючи пароль, інформацію можна буде переглянути в будь-якій ОС за допомогою програми для роботи з архівами.

Наприклад скористаємося безкоштовним 7-Zip для Windows, але взагалі підійде будь-який архіватор. Відмінності у пунктах меню будуть мінімальними.

Як поставити пароль на папку: завантажте програму та відкрийте її

Якщо програми ще немає на комп’ютері, завантажте та встановіть її з офіційного сайту . Зробіть правий клік по потрібній папці та виберіть у контекстному меню 7-Zip → «Додати до архіву…».

Як встановити пароль на папку: вкажіть і підтвердіть пароль і поставте галочку навпроти пункту «Шифрувати імена файлів»

У розділі “Шифрування” вкажіть і підтвердіть пароль, поставте галочку навпроти пункту “Шифрувати імена файлів” та натисніть OK. Після цього видаліть вихідну папку.

Як поставити пароль на папку: введіть пароль у вікні, що з'явилося

Архів можна спокійно зберігати на робочому столі. Якщо ви спробуєте його відкрити, з’явиться вікно введення пароля. І лише після вказівки правильного пароля заархівована папка з файлами відкриється. Якщо забудете комбінацію, отримати доступ до даних не вийде. Тож будьте обережнішими!

Як поставити пароль на папку у Windows

На жаль, Windows не має вбудованих функцій для цього завдання. Тому доведеться користуватися інструментами від сторонніх розробників. Наприклад, утилітою Wise Folder Hider, яка дозволяє приховувати та ставити паролі на папки навіть у безкоштовній версії.

Як встановити пароль на папку Windows: установіть утиліту Wise Folder Hider і запустіть її

Встановіть програму з офіційного сайту та запустіть його. Придумайте та підтвердіть пароль входу. Він використовуватиметься для розблокування самої програми.

Як поставити пароль на папку Windows: перетягніть у вікно потрібну папку

Перетягніть у вікно Wise Folder Hider папку, яку потрібно захистити, або вкажіть шлях до неї, натиснувши кнопку Hide Folder.

Як встановити пароль на папку Windows: виберіть Set Password і придумайте пароль

Виберіть у меню, що випадає, навпроти папки Set Password і придумайте пароль для її відкриття.

Як встановити пароль на папку Windows: введіть пароль

Готово тепер ваші дані мають подвійний захист. Папка прихована та не відображається у провіднику. Для перегляду потрібно запустити Wise Folder Hider, ввести пароль для входу, а потім ще один вже для самої папки.

Поки програма запущена, з папкою можна вільно працювати у провіднику. Якщо закрити Wise Folder Hider, доступ до інформації знову буде заблоковано.

Як поставити пароль на папку в macOS

MacOS можна обійтися без сторонніх програм. Система дозволяє створювати так званий образ папки, який є зашифрованою копією. Усі файли, що зберігаються всередині цього зображення, знаходяться під захистом пароля.

Як поставити пароль на папку macOS: вкажіть шлях до потрібної папки

Щоб створити образ, відкрийте «Дискову утиліту» через пошук Spotlight або з папки «Програми» → «Утиліти». Перейдіть до меню «Файл» → «Новий образ» → «Образ із папки» та вкажіть шлях до папки, на яку потрібно встановити пароль.

Як поставити пароль на папку macOS: задайте назву та місце збереження образу

Вкажіть назву та місце збереження зображення. Виберіть 128- або 256-бітове шифрування і придумайте пароль. Як формат встановіть «читання/запис» та натисніть «Зберегти».

Як поставити пароль на папку macOS: видаліть оригінальну папку та користуйтесь захищеним чином

Тепер можна видалити оригінальну папку та користуватися захищеним чином. При відкритті знадобиться ввести пароль, після чого папка-образ з’явиться і буде доступна у Finder, доки ви не натиснете кнопку «Вийняти» в бічному меню.

Оцініть статтю
Додати коментар