Які є електронні пошти? ТОП-5 безкоштовних поштових сервісів

Програми

Навіть з появою безлічі месенджерів, ми все одно залежимо від електронної пошти. І, на жаль, далеко не всі поштові послуги безкоштовні (а серед безкоштовних багато не найпростіших у використанні або з обмеженим функціоналом).

Для доступу до електронної пошти використовується один із трьох основних протоколів електронної пошти: POP3, IMAP та SMTP.

Щоб отримати доступ до цієї електронної пошти, клієнт взаємодіє з віддаленим поштовим сервером (Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird та Apple Mail).

Найкращі безкоштовні поштові сервіси:

  • Gmail
  • Outlook
  • UKR.NET
  • Yahoo! Mail
  • AOL

1. Gmail

Особливість: спільна робота з файлами

Кому підійде: всім, хто використовує продукти Google.

Gmail універсальний, за даними Litmus Labs, Gmail займає друге місце на ринку поштових послуг (після рідної програми Apple iPhone).

Gmail – це вседоступна поштова скринька, яку можна завести після створення облікового запису Google. Він вбудований у Google Suite (групу безкоштовних програм, які дозволяють вам спілкуватися в чаті, проводити відеоконференції та обмінюватися файлами з людьми зі списку контактів).

Як і більшість інших облікових записів електронної пошти сьогодні, Gmail також має зрозумілий календар, де ви можете призначати зустрічі та нагадування.

Великою перевагою також вважається можливість використовувати обліковий запис Gmail для входу до свого облікового запису YouTube, а також для спільної роботи над спільними документами та електронними таблицями прямо з хмарного Google Диску.

15 ГБ безкоштовного сховища електронної пошти є розширені фільтри, які автоматично поміщають електронні листи в окремі папки в міру їх надходження. Весь цей функціонал безкоштовний.

2. Outlook

Особливість: кілька додатків інтеграції

Кому підійде: людям, які використовують багато платформ для зв’язку з іншими.

Також є календар та фільтр повідомлень (аналогічно Gmail), але Outlook також інтегрується з низкою інших популярних комунікаційних програм.

Ви можете підключити Skype, Facebook, PowerPoint, PayPal і навіть Trello, що дозволяє легко комунікувати з користувачами, які не є користувачами Outlook, і працювати з ними, не залишаючи папки “Вхідні”.

Outlook пропонує 15 ГБ безкоштовного сховища для кожного користувача та чистий інтерфейс.

3. UKR.NET

Особливість: 200 доменних імен користувача

Кому підійде: малий бізнес, фрілансери та самозайняті.

Один із топових сервісів для обміну e-mail, але його сховище дуже маленьке – всього 2 ГБ. 

Укрнет почта вход в фримейл (freemail)

UKR.NET не зупиняється на досягнутому і також ввів календар для створення та відстеження ваших подій щотижня.

4. Yahoo!

Особливість: медіа та історія вкладень

Кому підійде: дизайнери і ті, хто часто відправляє та отримує вкладення електронною поштою.

Yahoo! Mail досить відома платформа, що знаходиться поряд з AOL за рахунок сховища з величезним обсягом 1 ТБ (це терабайт) та декількома ключовими інтеграціями у соціальних мережах.

Пошта також дозволяє легко знаходити всі фотографії, відео та документи, які ви коли-небудь прикріплювали або отримували електронною поштою, у власних вкладках на бічній панелі вашої поштової скриньки. Це робить платформу особливо привабливою тим, хто регулярно ділиться документами.

5. AOL

Особливість : необмежене сховище

Кому підійде: люди, які використовують електронну пошту для спілкування.

AOL американський медійний проект спеціалізується на онлайн-сервісах з власними пошуковою системою, соціальною мережею Bebo, а також інтернет-пейджером AIM. Провайдер першого рівня. Штаб-квартира розташована у США.

Поштові протоколи

Електронна пошта має багато спільного зі звичайною поштою. Замість поштових відділень – вузли Інтернет, там лист зберігається у спеціальній папці на жорсткому диску поштового сервера. Сервер адресата, отримавши документи, розміщує їх у своїй папці, ваш адресат може отримати їх у будь-який зручний час.

Зараз застосовуються три основні протоколи:

POP3

Протокол поштового відділення версія 3 є оптимальним, коли є тільки один обліковий запис електронної пошти та поштовий клієнт (тому потрібна менша пропускна спроможність інтернету), але якщо ви використовуєте кілька пристроїв для надсилання повідомлень, то рекомендується залишати цю функцію включеною, інакше, на іншому Ваш пристрій не матиме доступу до надісланих повідомлень, які не були збережені на віддаленому сервері.

Також варто зазначити, що POP3 – протокол, що працює тільки в одному напрямку, це означає, що дані беруться з віддаленого сервера і відправляються на локальний клієнт.

  • Порт 110 – порт без шифрування
  • Порт 995 – порт SSL/TLS, також відомий як POP3S

IMAP

Протокол доступу до електронної пошти через Інтернет також як і POP3 використовується для отримання повідомлень електронної пошти на локалку, однак, він має істотну відмінність – завантажуються тільки заголовки електронних повідомлень, сам текст листа залишається на сервері.

IMAP4 вважається останньою версією, і, на відміну від протоколу POP, ви не завантажуєте свою електронну пошту до автономного поштового клієнта.

IMAP особливо корисний тим, хто має більше одного облікового запису електронної пошти та мають доступ до них з декількох пристроїв або з різних місць.

  • Порт 143 – порт без шифрування
  • Порт 993 – порт SSL/TLS, також відомий як IMAPS

SMTP

Простий протокол передачі пошти (SMTP), використовується для зв’язку з віддаленим сервером та подальшого надсилання повідомлень з локального клієнта на віддалений сервер, і в кінцевому підсумку на сервер отримувача повідомлень.

  • Порт 25 – порт без шифрування
  • Порт 465 – порт SSL/TLS, також відомий як SMTPS

Замість ув’язнення

POP3 та IMAP використовуються для однакових цілей, але підходять до виконання цих завдань по-різному. IMAP залишає вміст листа на сервері, а POP3 завантажує його на ваш комп’ютер.14

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. ol_zy

    ukr.net – – найгірший з відомих мені, якщо у вас динамічна ІР адреса (від провайдера) то вам заблокують доступ до веб-інтерфейса без можливості розблокування. Замість розблокування запропонують написати паперовий лист, завірений нотаріусом, і надіслати ваші персональні дані на якусь адресу, де, скоріш ща все, ваші дані будуть використані у шахрайських діях. Звісно ніхто вам доступ не розблокує.

    Відповіcти