Що таке блокчейн. Пояснюємо простими словами

Технології

Блокчейн – децентралізована база даних, яка одночасно зберігається на багатьох комп’ютерах, з’єднаних один з одним в інтернеті.

Слово «блокчейн» перекладається з англійської як «ланцюг блоків». Ця назва досить точно відображає сутність блокчейна. Його порівнюють із намистом, кожна намистина (блок) якого – запис дії, а ланцюжок не може порватися. Блокчейн – це непорушний цифровий запис дій.

Кожен блок є певний цифровий код (не тільки числовий), і будь-який наступний блок містить інформацію з попереднього блоку. Отже, слід вважати, що це база даних, а й спосіб шифрування і передачі.

В усьому світі цю технологію активно використовують для перекладу криптовалют. Якщо ви відправили криптовалюту по блокчейну, тисячі комп’ютерів по всьому світу підтвердять і збережуть інформацію про переклад.

Процес надсилання перекладу займе лічені хвилини. Гроші у блокчейні неможливо втратити чи підробити. Треті особи і посередників немає, а точність розрахунків гарантується математичною точністю технології.

Блокчейн можна використовувати для переказу криптовалют. Його застосовують у банківській індустрії, у сфері кібербезпеки, посвідчення особи. По суті, це просто технологія впорядкування найрізноманітніших даних.

Приклади вживання на «Секреті»

«Вже через кілька років блокчейн буде всюди <…> Але це зовсім не означає, що скоро ми всі розплачуватимемося біткоінами. Блокчейн – це не тільки спосіб транзакцій криптовалют, у нього є значно важливіші та перспективні можливості. Одна з них – управління містами». (Основник Idea Fabrik і HeroEngine World Олександр Шалаш — про те, як блокчейн та штучний інтелект керуватимуть містами .)

_«Технологія блокчейн повинна сприйматися так само серйозно, як розробка мережі Інтернет на початку 90-х років. Це схоже на імейл для пересилання грошей». (Генеральний директор Digital Asset Holdings Блайт Мастерс – про нову еру без посередників .)

«Мені здається, одна з проблем блокчейна полягає в тому, як він презентується світові <…> Всі міркування в кінцевому підсумку зводяться до помпезних заяв про чергову ідею, здатну змінити світ повністю, знищити банки, гроші та інше. Це надто неконкретно, щоб викликати практичний інтерес, і надто недоступне для розуміння як простим, так і технологічно підкованим людям». (Гендиректор і засновник компанії Acronis про те, чого не вистачає блокчейну).

Помилки у вживанні

Блокчейн не слід плутати з технологією хмарного зберігання даних. І навіть базою даних його можна назвати із натяжкою. Адже у системі зберігається не фізична інформація (документ), а незаперечне підтвердження існування цієї інформації та історія операцій із нею.

Цифра

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі озвучили прогноз, що до 2027 року 10% усього світового ВВП зберігатиметься в мережах блокчейн.

Оцініть статтю
Додати коментар