Як змінити пароль на роутері?

Інтернет - блог про інтернет

Є два типи паролів, які можна використовувати: пароль адміністратора і мережевий ключ. Перший заважає стороннім увійти в налаштування роутера, другий підключитися до вашої домашньої мережі.

Орієнтовний порядок дій для будь-якої моделі

Інтерфейси роутерів виглядають по-різному: все залежить від виробника, моделі та навіть версії прошивки. Тому дії зміни пароля на різних пристроях можуть відрізнятися. Але загальний принцип приблизно однаковий всім.

  1. Спочатку потрібно відкрити будь-який браузер і ввести адресу для входу в налаштування маршрутизатора. Зазвичай це 192.168.0.1 чи 192.168.1.1. Наявність інтернету для цього необов’язкова, але роутер має бути включений та підключений до комп’ютера.
  2. Коли з’явиться запит логіна та пароля, введіть їх, щоб потрапити до головного меню апарата. Стандартні дані для входу, у тому числі адреса, зазвичай друкують на нижній стороні роутера. Якщо стандартний пароль або логін було змінено, і ви його не пам’ятаєте, то можете скинути роутер за допомогою спеціальної кнопки на корпусі. Після цього доведеться знову налаштувати його за допомогою стандартних даних для входу.
  3. Щоб змінити пароль адміністратора, знайдіть у налаштуваннях розділ «Система» (System), «Експлуатація» (Maintenance), «Управління» (Administration) або з такою назвою. Потім залишиться лише запровадити нову комбінацію та зберегти зміни. Це ніяк не позначиться на бездротовому підключенні.
  4. Щоб змінити мережний ключ, шукайте розділ налаштувань під назвою типу «Мережа Wi-Fi» або «Бездротова мережа» (Wireless). Потрапивши до нього, вкажіть у відповідному полі новий пароль для підключення та збережіть зміну. Після цього доведеться перепідключити бездротові пристрої до роутера за допомогою нового ключа.

Точні інструкції для конкретних моделей

Для наочності розповімо, як змінити пароль роутера з прикладу кількох пристроїв від популярних виробників.

Відкрийте будь-який браузер, введіть 192.168.0.1 та натисніть Enter. Після цього вкажіть запитані логін та пароль , щоб потрапити до налаштувань роутера. Апарат повинен бути увімкнений та підключений до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, клацніть «Розширені налаштування» і в розділі «Система» виберіть «Пароль адміністратора». Заповніть поля та натисніть «Зберегти».

Щоб змінити пароль для підключення до бездротової мережі, клацніть «Розширені налаштування» і в розділі Wi-Fi виберіть «Установки безпеки». Вкажіть новий ключ шифрування та збережіть зміни.

У будь-якому десктопному браузері введіть 192.168.1.1 та натисніть «Введення». Після цього вкажіть запитані логін та пароль, щоб потрапити до меню маршрутизатора. Апарат повинен бути увімкнений та підключений до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, відкрийте розділ Maintenance → Administration, введіть новий пароль та збережіть його.

Як змінити пароль на роутері TP-Link TD-W8901N

Щоб змінити мережний ключ, натисніть Interface Setup → Wireless, перейдіть до розділу WPA2-PSK і введіть нову комбінацію в полі Pre-Shared Key. Після цього натисніть Save.

Як змінити пароль на роутері TP-Link (TD-W8901N)

3. Як змінити пароль на роутері ZyXEL (Keenetic Lite)

Відкрийте будь-який браузер, введіть 192.168.1.1 та натисніть Enter. Після цього вкажіть запитані логін та пароль, щоб потрапити до налаштувань роутера. Пристрій повинен бути увімкнений та підключений до комп’ютера.

Щоб змінити пароль адміністратора, відкрийте розділ «Система» та натисніть «Пароль». Вкажіть нові дані та збережіть їх.

Як змінити пароль на роутері ZyXEL (Keenetic Lite)

Щоб змінити мережний пароль, натисніть «Мережа Wi-Fi» → «Безпека». Потім вкажіть новий ключ та збережіть зміни.

Як змінити пароль на роутері ZyXEL (Keenetic Lite)
Оцініть статтю
Додати коментар