Як розпізнати текст з картинки

Word

Уявіть собі функцію, яка дозволяє вийняти текст із зображення та швидко вставити його в інший документ. Насправді, це можливо. Вам більше не потрібно гаяти час, набираючи все, тому що є програми, які використовують оптичне розпізнавання символів (OCR) для аналізу літер та слів у зображенні, а потім конвертують їх у текст.

У наші дні існує так багато безкоштовних та ефективних опцій, що дозволяють витягнути текст із зображення, а не друкувати його вручну. Нижче представлені найзручніші та найефективніші програми та їх порівняння.

Відео — розпізнавання тексту з картинки у WORD

Вилучення тексту за допомогою OneNote

OneNote OCR вже протягом кількох років залишається однією з найкращих програм для розпізнавання тексту. Однак, розпізнавання це одна з тих менш відомих функцій, які користувачі рідко використовують, але як тільки ви почнете використовувати її, ви будете здивовані тим, наскільки швидкою і точною вона може бути. Справді, здатність витягувати текст — одна з особливостей, яка робить OneNote кращим за Evernote.

Це стандартна програма, швидше за все, вам не доведеться встановлювати її самостійно. Знайдіть її на комп’ютері в папці Microsoft Office або за допомогою пошуку на панелі «Пуск». Запустіть програму.

Інструкції щодо вилучення тексту:

 1. Крок 1. Відкрийте будь-яку сторінку OneNote, бажано порожню.Відкриваємо будь-яку сторінку в OneNoteВиберіть файл зображення
 2. Крок 3. Клацніть правою кнопкою миші на вставленому зображенні та виберіть «Копіювати текст із зображення». Він збережеться у буфері обміну.

Копіюємо текст із зображенняКопіюємо текст із зображення

Тепер ви можете вставити його будь-куди. Видаліть вставлене зображення, якщо воно більше не потрібне.Вставляємо текст куди завгодноВставляємо текст куди завгодно

На замітку! Це швидкий та зручний спосіб вилучення тексту з картинки, але є одне “але” – One Note працює подібним чином лише з латиницею. Він розпізнає російський текст.

Використання онлайн-сервісів

Онлайн-сервіси з розпізнавання тексту із зображення працюють приблизно за одним і тим же принципом. У прикладі нижче використовувався Free Online OCR. На цьому сайті стоїть обмеження. Реєстрація дасть вам доступ до додаткових функцій, недоступних для гостей: конвертувати багатосторінковий PDF (більше 15 сторінок) у текст, великі зображення та ZIP-архіви, вибирати мови розпізнавання, конвертувати в редаговані формати та багато іншого. Розпізнати короткий тест можна без реєстрації.

 1. Крок 1. Відкрийте веб-сайт безкоштовного OCR. Виберіть зображення за допомогою кнопки “Select File”. Це може бути PDF-файл.Відкриваємо сайт безкоштовного OCRВідкриваємо сайт безкоштовного OCR
 2. Крок 2. Виберіть мову та натисніть кнопку «CONVERT».Вибираємо мову та натискаємо на кнопку "CONVERT"Вибираємо мову та натискаємо на кнопку «CONVERT»

Текст з’явиться у полі нижче. Ви також можете завантажити у форматі Microsoft Word.

Цей спосіб має ряд переваг:

 1. Вам не доведеться завантажувати та встановлювати інше програмне забезпечення.
 2. Підсумок можна завантажити як текстового документа.
 3. Це швидко.
 4. Більше того на сайті можна розпізнавати текст однією з безлічі запропонованих мов.

Відео — Як розпізнавати текст із зображення, фотографії або PDF-файлу

Як отримати текст із зображень за допомогою ABBY FineReader

Існує дві версії цієї програми. Одна працює в автоматичному режимі онлайн, інша ж – десктопна, її доведеться завантажити та встановити на комп’ютер. Обидві – платні. Проте в онлайн-версії можна безкоштовно розпізнати текст з не більше 5 сторінок, а у встановленій програмі спочатку діє пробний безкоштовний період. На сьогодні це один із найкращих інструментів для розпізнавання тексту з картинки.

Онлайн версія

 1. Крок 1. Перейдіть на веб-сайт FineReader.Відкриваємо сайт FineReaderВідкриваємо сайт FineReader
 2. Крок 2. Завантажте зображення. Виберіть потрібну мову та натисніть на кнопку реєстрації. Виконуйте вказівки на сайті. Як тільки ви реєструєтеся, сайт перенаправить вас на іншу сторінку. Натисніть кнопку «Розпізнати» та дочекайтеся закінчення процесу.

Завантажуємо файл, вибираємо мову, вибираємо формат збереження

Завантажуємо файл, вибираємо мову, вибираємо формат збереження

Текст збережеться у форматі docs. Завантажте його.

Десктопна версія

 1. Крок 1. Запустіть FreeReader і натисніть «Сканувати зображення», щоб вибрати файл, який містить текст. Він завантажиться в програму, за потреби їх можна відредагувати, щоб покращити розпізнаваність тексту. Програма запропонує виділити область, текст з якої потрібно розпізнати.
 2. Крок 2. Вилучення тексту. Натисніть «Розпізнати», щоб вийняти текст із виділення. Вибраний текст відображатиметься у текстовому вікні за кілька секунд.Вилучаємо текстВилучаємо текст

Крок 3. Перевірка. У програмі є функція перевірки. Натиснувши на цю кнопку, користувач на екрані бачитиме некоректно розпізнані слова та фрагмент оригіналу. На цьому етапі можна швидко виправити майже всі помилки програми.

Крок 4. Збережіть текст будь-яким із запропонованих способів.

Зберігаємо текст

Зберігаємо текст

Зверніть увагу:

 1. По-перше, вам потрібно переконатися, що вихідне зображення чітке, гарної якості.
 2. По-друге, вибір правильного механізму OCR є важливим, і вам потрібно враховувати їх сильні та слабкі сторони.
 3. По-третє, переконайтеся, що зображення масштабовані до потрібного розміру (не менше 300 DPI).
 4. Низька контрастність призведе до поганого OCR, тому необхідно виправити це до розпізнавання.
 5. Видаліть шуми та дефекти.
 6. Якщо зображення перекошене, відредагуйте його .

Відео — Як розпізнати PDF у Word

Порівняння популярних інструментів розпізнавання тексту

Назва програмиOneNoteFineReader OCR OnlineFree Online OCR
Умови використанняСтандартна програма, що входить до пакета Microsoft Office. Як правило, є на всіх комп’ютерах ОС WindowsОнлайн версія програми. До 5 сторінок безкоштовно при реєстраціїБезкоштовний онлайн-сервіс. Не вимагає реєстрації
ШвидкістьМиттєве розпізнаванняПроцес відбувається на сервері. Час очікування не більше 5 хвилинМиттєве розпізнавання
ОсобливостіНе головна функція програми, лише побічна. Хоч вона і досить хороша, не чекайте від неї досконалостіСкорочена версія основної програми. У повній комп’ютерній версії набагато більше опцій, що підвищують якість розпізнавання.
Доступно розпізнавання тесту відразу кількома мовами, якщо текст має вставки іншою мовою.
Зберігає форматування
Швидкість. Доступність
Число доступних мовУ російськомовній версії програми доступно три мови: російська, англійська, німецькаБезліч мовБезліч мов
РезультатOneNoteFineReader OCR OnlineFree Online OCR

Хоча ринок заповнений програмним забезпеченням OCR, яке може витягувати текст із зображень, хороша програма OCR має робити більше, ніж просто розпізнавання тексту. Вона повинна підтримувати макет вмісту, текстові шрифти та графіку як у вихідному документі.

Оцініть статтю
Додати коментар