ГРОШІ ТА YOUTUBE: ЯК ЗАРОБЛЯТИ

YouTube

Сучасний світ дивовижний: сьогодні існує чимало оригінальних (і при цьому законних) способів здобути популярність і справжню валюту з, начебто, нічого. Яскравим прикладом є блогери: вони знімають на відео найрізноманітнішу нісенітницю і заробляють мільйони переглядів. Не менш значні суми реальних грошей і статус «зірок» додаються. Наочні приклади в особі Івана Гая, Саші Спілберг, Каті Клеп та інших теж.

Серед затребуваних відеоблогерів окремо стоять діти та різноманітний контент для найменших. Як відомо, YouTube з дитячою метою використовують неймовірно часто. Це дає хороший шанс заробити тим, хто мріє стати зіркою, але в телевізор чомусь не беруть, впливових родичів та великих стартових бюджетів довкола не спостерігається, а слушні ідеї разом із гарячим ентузіазмом прилаштувати кудись треба.

Смартік розповість, як можна заробити на YouTube. 

Як це взагалі працює

Ви публікуєте відеоролики, в яких показується реклама (яка саме вирішить сам YouTube. Вам просто потрібно в налаштуваннях вказати, про що ваш канал і підключити монетизацію). Люди дивляться ваші відеошедеври, а разом із ними й ці набридливі рекламні ролики, оголошення та інше. Реклама здалася — отримайте свою «копієчку». Користувач ще й клацнув на рекламу? — ось вам дві «копієчки».
Розмір «копієчки» залежить від багатьох факторів: тематики вашого каналу, пори року (наприклад, січень найчастіше провальний місяць за доходами, оскільки рекламодавці витратили все перед Новим роком).

12 ПРОСТИХ ПОРАД ПРО ТЕМ, ЯК ІНТЕГРУВАТИ ГАДЖЕТИ В ДОСЛУГ ДИТИНИ

Вибираємо тему та формат

Це дуже важливо визначитися з тематикою та формою викладу матеріалу. Чим можна привабити глядачів? Ми підкинемо ідеї, а ви обирайте ту, яка вам справді до вподоби.

Якщо у вас є діти

1. Ставте дитину в кадр, вийде маленький блогер

Іноді трапляється так, що діти і самі починають свою відеоблогерську справу, але без допомоги дорослої уважної руки такі канали зазвичай зникають у надрах відеосервісу, зібравши не більше кількох десятків переглядів. Так що сподіватися тільки на самостійність дитини не варто, від вас також знадобиться багато роботи. Якщо коротко — батькові доведеться стати продюсером, режисером, оператором, сценаристом, редактором, костюмером та монтажером.

26 мільйонів переглядів гри з паровозиком на відкритому повітрі

Приймайте взаємне рішення і дійте спільно. Збоку це може здатися експлуатацією дитини, але це не так. По суті це спільне та цікаве дозвілля, яке подарує вам обом як новий досвід, так і трохи грошенят. Якими, ми сподіваємося, ви все ж таки поділитеся зі своїм маленьким протеже.

ДІТИ І ГРОШІ

Що можна знімати з дитиною?

  • Різні ігри з іграшками. Чим брендовіші і популярніші вони будуть — тим краще.
  • Розпакування цих самих іграшок, кіндер-сюрпризів та інших світ-боксів.
  • Купання з іграшками, дегустацію смаколиків (чим брендовіший і популярніший, тим краще), рольові ігри в персонажів відомих франшиз (чим брендовіше… ну ви зрозуміли). При цьому добре «вистрілюють» кросовери: про те, як у Крижаного Джека та принцеси Ельзи народиться дитина та інші дивні речі. Чим екстремальніша — тим яскравіша реакція.
  • Модні «челенджі». Це виклики-випробування, що вірусно гуляють по YouTube. Приймаєте «виклик» та знімаєте разом із дітьми свою версію його подолання.
  • Дитячі «летсплеї» — дитина грає в комп’ютерні ігри, активно коментує, всі розчулюються. Наочний приклад — чарівний школяр Едвін , який заробляє на таких відео зарплату цілком дорослої людини. Тому, якщо у вас росте затятий “геймер”, ви можете спробувати звернути його захоплення у фінансове благо.
  • І пара лайфхаків: гелеві кульки «орбіз» та ляльки Baby Born. Як показує практика, це зараз просто хіт: просто погуляйте по дитячих каналах у YouTube, і ви зрозумієте, про що йдеться.

2. Просто знімайте свого малюка та публікуйте найвдаліші ролики.

Якщо дитина не горить бажанням долучатися до ведення каналу, не турбуйтеся, ви все одно можете націлити на нього об’єктив камери. Ні-ні, та й станеться щось таке, що потім «підірве» Інтернет. Причому в цьому випадку чим менше малюк, тим краще. Ваш однорічний карапуз став на ніжки, зробив три кроки, спіткнувся об кота і смішно впав на собаку, що лежала поряд? Це буде хіт! І, так, маленька дитина і вихованець – це комбо!

Загалом, публікація наймиліших/зворушливих/веселих роликів, знятих «як є», це ще один варіант ведення дитячого каналу на YouTube.


Якщо у вас немає дітей

1. Самі станьте дитячим блогером

За відсутності власних дітей можна спробувати зачарувати чужих і заробити на цьому. Тут теж є приклади, наприклад, канал Капукі . Що потрібно: оригінальний костюм, що викликає розчулення, а краще багато, макіяж і мінімальне вміння вести себе перед камерою. Премію «Оскар» за найкращу роль можна і не мати, головне, щоб це подобалося дітям.

Відео про те, як доросла жінка грає на пляжі з іграшками. 83 мільйони переглядів.

Про що знімати відео?

  • Робити огляди різноманітного дитячого контенту. Ваша думка про новий мультсеріал, ваш погляд на лінійку ляльок, що тільки що вийшла, або інші цінні факти про дитячу індустрію можуть допомогти вам стати шановним блогером. Особливо шановні знаходять «пасхалки» в модних серіалах, проводять паралелі між різними мультфільмами (іноді дивні та неочевидні) і всіляко висвітлюють все те, що актуальне і в тренді.
  • Вчити дітей чогось корисного. Бажано, щоб батьки потенційних глядачів поділяли вашу думку на «корисність».
  • Вигадувати історії та розігрувати їх з іграшками, такий собі мультсеріал про те, як ви граєте. Чим брендовіші і популярніші іграшки, тим краще.

Огляд настільної гри. 1.3 мільйони переглядів

2. Створюйте прості мультфільми

І тому зовсім необов’язково вміти малювати. Навпаки, пожвавлення мальованої анімації — складніший і трудомісткіший процес, ніж створення мультфільмів у 3D. Сьогодні існує велика кількість програмного забезпечення, що дозволяє знімати примітивні мультики на домашньому комп’ютері. Особливим захопленням і переглядами користуються навчальні ролики на кшталт «вчимо кольору», «вчимося рахувати» тощо. Не дуже зрозуміло чому, але в російському ютубі надпопулярні мультики з будівельною технікою.

Можна і не зациклюватись на самостійному створенні мультфільмів, робити замовлення на сайтах фрілансу. Так, спочатку доведеться вкластися, проте потенційний прибуток окупить ті порівняно скромні суми, які оцінюють роботу над маленьким простим мультфільмом.

Дуже важливе та затребуване відео (16 мільйонів переглядів) з «дуже важливого каналу»

Основні правила та принципи

Як ми вже попереджали, ведення свого “влогу” на YouTube не така проста справа, як може здатися спочатку. Ось 10 найважливіших факторів, які початківцю відеоблогеру рекомендується врахувати, усвідомити та застосовувати на практиці.

  • Вибрана тема дійсно має бути вам цікавою. Це дуже, дуже важливо. Наслідувати інших блогерів і навмисно шукати найпопулярніші теми, які вам самим не подобаються, не варто: навряд чи в результаті вийде справді гарне відео. Займайтеся тільки тим, що приносить вам і вашій дитині веселощі та позитив. При цьому варто не зациклюватись на одному форматі і робити контент у міру різноманітним.
  • Публікації на каналі обов’язково мають бути регулярними. Чим більше роликів, тим краще за умови збереження якості. Уявіть, що ваш канал дивляться як телесеріал. Немає нової серії – немає інтересу.
  • Публікуйте лише свій, унікальний контент. У процесі монетизації йде перевірка авторства (вас навіть можуть попросити вказати додаткову інформацію), і піратство карається блокуванням. До речі, під авторське право потрапляє навіть музика до відео — ставтеся до неї уважніше та доповнюйте відеодоріжку лише треками, які офіційно дозволені до вільного розповсюдження.
  • Не шкодуйте сил та коштів на оформлення каналу. Шапка, прев’ю, описи до відео – все має бути виконане на якісному рівні та залучати глядачів. Подивіться, наприклад, як оформлені канали знаменитих «піонерів» дитячого YouTube – Кеті та Макса . Власний відомий бренд – важлива частина успішності каналу.
  • Якщо ви хочете почати використовувати власну дитину як актора — шукайте підхід до цього процесу насамперед як до веселого дозвілля, а вже потім способу заробітку. Дитина при цьому має бути привабливою і сміливо поводитися в кадрі. Якщо він від природи тихоня – доведеться попрацювати над акторською майстерністю.
  • Не бійтеся негативної реакції! Пам’ятайте, що не критикують лише того, хто нічого не робить.
  • Пам’ятайте про технічну частину: відео має бути акуратно змонтовано та оптимізовано. Якщо навичок відеомонатажу у вас поки що немає, важливо приділити час і освоїти цей процес. Якщо ж ви вирішили робити прості ролики типу «дитина смішно гикає», переконайтеся, що якості відео вистачить, щоб цього малюка розглянути.
  • Плейлисти – великий винахід. Не забувайте зводити всі ролики в єдиний або тематичні плейлисти: це спрацьовує, коли дитині запускають канал і вона сидить дивиться одне відео за іншим.
  • Не намагайтеся обдурити YouTube, натискаючи на рекламні оголошення, які з’являються у вашому відео! Це називається клікфорд і карається блокуванням.
  • Найголовніше: пам’ятайте, що перегляди не з’являться третього дня. На результат доведеться чекати досить довго. Тому поставте собі за мету, запасіться терпінням і не відволікайтеся на невдачі. І впевнені, згодом про ваш канал ми напишемо
Оцініть статтю
Додати коментар