Як дізнатися модель ноутбука – 10 способів

Windows

Щоб запобігти виникненню проблем із сумісністю при заміні комплектуючих або підключенні нового обладнання, вам потрібно знати модель лептопа. Нижче буде розглянуто кілька перевірених методів, завдяки яким питання, як дізнатися модель ноутбука, перестане бути для вас важким.

Корпус ноутбука, наклейки, батарея

На упаковку від ноутбука чи якісь документи надії мало – зазвичай все це викидається одразу після покупки лептопу. Але якщо у вас залишився посібник з експлуатації, то можете подивитися в ньому відомості про ноутбук.

Модель ноутбука на наклейці

Більш реальний спосіб знайти наклейки на лицьовій частині або днищі ноутбука. На них вказана повна інформація про пристрій, включаючи виробника, серію та модель. Наприклад, Acer Aspire 5745G.

Якщо наклейки з корпусу зірвані, спробуйте подивитися модель на батареї лептопа. Переверніть його і знайдіть дві клямки (може бути одна). Переведіть їх у відкрите положення та зніміть кришку, щоб витягнути акумулятор. На батареї буде написано виробник (наприклад, HP або DNS), а також серію та модель.

Використання програмних засобів

Якщо ні на корпусі, ні на батареї відомості, що вас цікавлять, не вказані, то можна вдатися до програмних способів визначення точної моделі лептопа. Спробуємо зробити це через командний рядок:

 • Натисніть Win+R.
 • Пропишіть запит cmd.
Запуск командного рядка
 • Введіть “wmic csproduct get name”.
Введення команди для визначення моделі ноутбука

У вікні інтерпретатора Windows з’явиться модель ноутбука – вам залишиться лише переписати її або запам’ятати. Якщо з командним рядком ви не дружите або просто хочете перевірити ще раз інформацію, подивіться модель свого ноутбука у вікні «Відомості про систему».

 1. Натисніть Win+R.
 2. Введіть msinfo32.
 3. Перегляньте рядки «Виробник» та «Модель».
Вікно відомості про систему

У рядку виробник вказано конкретний бренд – Sony Vaio, Dell, Lenovo. Модель же вказана цифрами та латинськими літерами. Тут слід бути уважним: у рамках серії моделі лептопів можуть відрізнятися одним знаком.

Раз вже ми пішли системними утилітами, не пройдемо повз засоби діагностики DirectX. Незважаючи на неявне ставлення до питання визначення моделі ноутбука, тут також можна знайти всі необхідні відомості:

 • Натисніть Win+R.
 • Введіть “dxdiag”.
Запуск dxdiag
 • Перегляньте рядки «Виробник» та «Модель».

Це перевірені варіанти, що діє на лептопах всіх виробників, чи це поширені Samsung або більш рідкісні MSI. Є й інші способи: наприклад, іноді відомості про ноутбук закріплені розділ «Властивості системи». Щоб відкрити його:

 1. Клацніть правою кнопкою по «Комп’ютері».
 2. Виберіть «Властивості».
 3. Знайдіть рядок “Модель”.

Цей спосіб діє не на всіх ноутбуках. Наприклад, Asus із встановленою Windows 10 у властивостях системи таку інформацію не містить.

Ще один варіант – переглянути відомості про лептоп в BIOS. Перезавантажте ноутбук і натискайте Del (можливо інша клавіша), доки не з’явиться вікно базової системи вводу/виводу. Тут має бути вкладка “Info”, всередині якої вказані основні відомості про пристрій.

Утиліти моніторингу стану комп’ютера

Відомості про ноутбук надають різні програми для вимірювання температури та інших показників роботи пристрою. Наприклад, можна використовувати утиліту HWMonitor.

 1. Завантажте та встановіть програму.
 2. Запустіть HWMonitor.
 3. Перегляньте перший рядок (відразу після DESKTOP).

У рядку буде прописано виробник ноутбука (HP, Lenovo) та його модель. Перевірити дані можна за допомогою програми AIDA64. Вона хоч і є платною утилітою, але має пробний період (на 30 днів) якого вистачить, щоб визначити модель ноутбука.

 1. Запустіть утиліту.
 2. Перейдіть на вкладку «Комп’ютер».
 3. Відкрийте пункт DMI.
 4. Перейдіть до розділу «Система».Виробник та модель ноутбука у AIDA64

Програм, що надають докладну інформацію про комп’ютер, досить багато; Ви можете переглянути модель ноутбука в будь-якій утиліті для моніторингу системи. До речі, після отримання необхідної інформації не варто видаляти ці програми — використовуйте їх, щоб постійно знати температуру процесора та відеокарти.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Volodymyr

  Туфта. Все эти методы, кроме этикетки, дают бредовый результат. Мой ноутбук Lenovo ideapad z510 они распознают как Lenovo 20287. Ха-ха-ха.

  Відповіcти