Як встановити Windows 10?

Windows

Детальна покрокова інструкція з інсталяції Windows 10, драйверів до операційної системи. Налаштування Windows 10 з флешки на комп’ютер або ноутбук.

 цій статті ми познайомимося з усіма способами встановлення. Також розповім, де взяти дистрибутив і як створити завантажувальну флешку з Windows 10 за допомогою програми Rufus.

Перед інсталяцією Windows 10 переконайтеся, що ваш комп’ютер або ноутбук відповідає мінімальним технічним вимогам. Згідно з даними Microsoft:

Системні вимоги для встановлення Windows 10

❗️ПроцесорПроцесор із частотою 1 гігагерц (ГГц)  або швидше або система на кристалі  SoC
ОЗУ:1 гігабайт (ГБ) для 32-розрядних систем або 2 ГБ для 64-розрядних систем 
❤️Місце на жорсткому диску:16 ГБ для 32-розрядних систем або 32 ГБ для 64-розрядних систем
❤️ВідеоадаптерDirectX 9 або пізнішої версії з драйвером WDDM 1.0
?Дисплей800 x 600
Інтернет-з’єднання:Для виконання оновлень та роботи певних функцій потрібне підключення до Інтернету. Windows 10 Pro у S mode, Windows 10 Pro для освітніх закладів у S mode, Windows 10 Education у S mode та Windows 10 Корпоративна у S mode вимагають наявності інтернет-з’єднання під час процедури початкового налаштування пристрою (OOBE) поряд з обліковим записом Microsoft ( MSA) або обліковий запис Azure Activity Directory (AAD). Вимкнення на пристрої Windows 10 у S mode також потребує наявності інтернет-з’єднання.

Редакція Windows 10.

Home

Home (Домашня) – базовий набір можливостей «Десятки» з урізаними функціями редакції Pro як: групова політика, BitLocker, Hyper-V, засоби віддаленого підключення, підключення до Azure AD і т.п. Home також обмежена можливості відкласти системні оновлення на певний термін, як це можна робити в редакціях вище. Це бюджетний варіант законного використання системи, але не найдешевший.

Pro

Pro (Професійна) – редакція з оптимальною добіркою функціоналу для сучасних користувачів. В основному Windows 10 Pro орієнтована на малі підприємства. Найбільш помітними відмінностями є можливість приєднатися до домену, підтримка шифрування BitLocker і підтримка групової політики для налаштувань, що легко змінюються в масштабах всієї компанії.

Pro for Workstations

(Професійна для робочих станцій) – просунута підредакція потужних комп’ютерів, зокрема, для серверного устаткування. З’явилася зовсім недавно, разом із осіннім великим апдейтом Fall Creators Update. Її ключовою особливістю є покращена надійність зберігання даних, зокрема робота з файловою системою ReFS.

Enterprise (E3 та E5)

Enterprise (Корпоративна) – редакція для організацій, що передбачає поверх можливостей Pro посилені технології безпеки та функціонал, призначений для системників-професіоналів.

Enterprise  LTSB

«Корпоративна» має урізану функціонально і з довгостроковою затримкою постачання оновлень підредакцію LTSB для підприємств та сервісів, яким потрібне стабільне середовище для функціонування техніки. Microsoft не продає Enterprise звичайним користувачам, лише юридичним особам за підпискою. Компанія заявляє, що купівля цієї редакції приватними особами неможлива в принципі, проте в інтернеті купити ліцензію для Enterprise можна часто-густо. І, звичайно, далеко не всі точки продажу цифрових ключів вимагатимуть від нас підтвердження про причетність до сфери господарювання.

Education

Education (Освітня) – це, по суті, та сама редакція Enterprise, тільки з відсутньою Кортаною та неможливістю переходу на LTSB. Головна відмінність Education – її орієнтація ринку освітніх установ і у зв’язку з цим поширення за ціною, у рази меншою, ніж Enterprise. Придбати редакцію можуть ВНЗ, ПТУ, бібліотеки, музеї, благодійні організації, викладацький склад навчальних закладів та самі студенти, якщо вони не заочники. Умовою придбання редакції є право Microsoft вимагати документального підтвердження відповідного статусу покупця.

Windows 10 Mobile

Версія Windows 10, призначена для мобільних пристроїв з діагоналлю екрана до дев’яти дюймів. Покликана забезпечити велику синхронізацію з версією Windows для персональних комп’ютерів ширшою синхронізацією контенту, новими «універсальними» програмами, а також можливістю підключення пристроїв до зовнішнього дисплея та використовувати смартфон як ПК з інтерфейсом з підтримкою миші та клавіатури. Смартфони Windows Phone 8.1 можуть бути оновлені до Windows 10 Mobile. Деякі функції можуть відрізнятися залежно від сумісності апарату.

Windows 10 Mobile Enterprise

Ця редакція ОС призначена для корпоративних клієнтів. Від версії для споживачів вона відрізняється хіба що підтримкою Магазину для бізнесу та наявністю кількох додаткових варіантів у розділі оновлень, адресованих корпоративному світу. Windows 10 Mobile Enterprise створена для того, щоб донести до корпоративних клієнтів найкращі відчуття та враження від використання смартфонів та компактних планшетів. Операційна система забезпечує високу продуктивність, безпеку та можливості керування мобільним пристроєм, які є у Windows 10 Mobile, та додає для бізнесу гнучкі можливості керування оновленнями. Крім того, ОС приймає останні функції безпеки та інновації відразу ж, як тільки вони стають доступними.

Підготовка до встановлення або переустановки .

Якщо ви перевстановлюєте операційну систему, перед установкою переконайтеся, що на жорсткому диску не залишилося потрібної вам інформації. Рекомендую як мінімум скопіювати дані профілю на розділ D жорсткого диска (за наявності), або на зовнішній носій інформації.

Залежно від того, яка операційна система встановлена ​​на вашому комп’ютері, залежатиме і те, як називається папка з профілями користувачів. Так у Windows XP ця папка називається ” Documents and Settings “. У Windows 7 і вище папка з профілями користувачів називається або ” Users ” для англійської версії операційної системи, або ” Користувачі ” – у російськомовному варіанті.

Якщо ви зайдете в папку профілів користувачів, то ви побачите папки, назва яких збігається з назвою облікових записів, створених раніше на даному комп’ютері. В даному випадку необхідно скопіювати папку Sasha – це і є мій профіль користувача (у вас буде за аналогією).

Завантаження ISO образу Windows 10. Створення завантажувальної флешки.

1. Офіційний спосіб завантажити ISO образ та створити завантажувальну флешку

Windows 10 x64 та x86 за допомогою Installation Media Creation Tool.

Встановіть у комп’ютер флешку не менше 8 ГБ , на яку будете записувати дистрибутив Windows 10. На флешці не повинні бути файли, так як при записі вони будуть стерті. Флешку бажано відформатувати. Щоб завантажити оригінальний образ ISO Windows 10, Microsoft пропонує використовувати власну утиліту Media Creation Tool – засіб створення настановних накопичувачів, який дозволяє зробити і просте скачування образу системи. При цьому завантажується остання версія Windows 10 з можливістю вибору 64-біт та 32-біт систем, а образ ISO містить як Домашню (Home) так і Професійну (Pro) версію системи. Порядок дій складається з наступних кроків:

  1. Переходимо на сторінку https://www.microsoft.com/ua-ru/software-download/windows10  і натисніть «Завантажити засіб зараз», після того, як буде завантажена утиліта Media Creation Tool, запустіть її.
Завантажити Windows 10

2. Після деякого періоду підготовки утиліти прийміть умови ліцензії.


Потім — виберіть «Створити інсталяційний носій (USB флеш-пам’ять, DVD-диск або ISO-файл) і натисніть «Далі».

Створити інсталяційний носій Windows 10

3. На наступному етапі ви можете вибрати, яку саме Windows 10 завантажити – для цього зніміть позначку “Використовувати рекомендовані параметри для цього комп’ютера” і виберіть мову, випуск (вибираємо Windows 10 – в ній містяться всі доступні редакції системи для користувачів) і розрядність пункті «Архітектура». Натискаємо “Далі”.

Створити інсталяційний носій Windows 10

4. У випадку, якщо ви зняли позначку «Використовувати рекомендовані параметри для цього комп’ютера» та вибрали іншу розрядність або мову, ви побачите попередження: «Переконайтеся, що випуск інсталяційного носія відповідає випуску Windows на комп’ютері, на якому його використовуватимете». Враховуючи, що на даний момент часу в образі містяться відразу всі випуски Windows 10, зазвичай це попередження не слід звертати уваги. Іноді це попередження зовсім не з’являється.

5. Виберіть пункт «USB-пристрій флеш-пам’яті», якщо потрібно, щоб програма сама записала завантажувальну флешку, або, за бажання, ви можете вибрати пункт «ISO-файл», щоб завантажити оригінальний образ Windows 10 і записати його на USB або DVD самостійно.

Створити інсталяційний носій Windows 10

6. Виберіть накопичувач, який використовуватиметься зі списку. Важливо: всі дані з флешки або зовнішнього жорсткого диска (з усіх розділів) будуть видалені.

Створити інсталяційний носій Windows 10

7. Почнеться скачування файлів інсталяції Windows 10, а потім їх запис на флешку: Створення інсталяційного накопичувача. Ці етапи можуть зайняти тривалий час. У мене це зайняло 1 годину 15 хвилин.

Створити інсталяційний носій Windows 10

8. Після завершення ви отримаєте повідомлення «USB-пристрій флеш-пам’яті готове», можна закрити утиліту та використовувати створений накопичувач.

Створити інсталяційний носій Windows 10

По закінченні у вас буде готовий накопичувач з оригінальною Windows 10 останньої версії, який стане в нагоді не тільки для чистої установки системи на системах UEFI і Legacy (CSM), але і для її відновлення у разі збоїв.

2. Неофіційний метод. Створення завантажувальної флешки Windows 10 за допомогою Rufus.

Для початку потрібно завантажити програму Rufus . Я порекомендував би версію Portable (переносну). Завантажуємо, запускаємо, якщо програма запропонує оновитися, то це обов’язково робимо.

Далі вам знадобиться образ ISO і накопичувач, на який буде здійснюватися запис (усі наявні на ньому дані в процесі будуть видалені), причому тепер можна скачати прямо в програмі Rufus безпосередньо під час створення завантажувальної флешки:

  1. Після запуску Rufus, у полі «Пристрій» оберіть накопичувач (флешку), на який будемо записувати Windows 10.
  2. Натисніть кнопку «Вибрати» і вкажіть образ ISO з Windows 10, якщо він є, якщо ні — дивимось пункт 3.

3. Остання версія програми дозволяє не тільки вибрати образ ISO на комп’ютері, але й завантажити офіційні образи з сайту Майкрософт. Для цього натисніть за стрілкою поряд із кнопкою «Вибрати» та виберіть «Завантажити». Потім натисніть на кнопку «Завантажити» і виберіть конкретний образ для завантаження

Вкажіть шлях для збереження ISO образу Windows 10 на комп’ютері. Далі ми бачимо відображення ходу завантаження образу.

4. У полі «Параметри образу» можна вибрати створення накопичувача Windows To Go, тобто. такого накопичувача, з якого провадиться не установка системи, а її запуск без установки.

5. У полі “Схема розділів” виберіть схему розділів цільового диска (на який буде встановлюватися система) – MBR (для систем із Legacy/CSM завантаженням) або GPT (для систем UEFI). Налаштування у розділі «Цільова система» автоматично перемикаються.

6. У розділі «Параметри форматування» за бажанням вкажіть мітку флешки.

7. Ви можете вказати файлову систему для завантажувальної флешки, у тому числі можливе використання NTFS для флешки UEFI, проте в цьому випадку для того, щоб комп’ютер завантажився з неї, потрібно відключити Secure Boot.

8. Після цього можна натиснути “Старт”, підтвердити, що ви розумієте, що дані з флешки будуть видалені, а потім дочекатися завершення копіювання файлів з образу на USB-накопичувач.

9. Після завершення процесу натисніть кнопку «Закрити», щоб вийти з Rufus.

Можливі помилки в Rufus при створенні завантажувальної флешки:
  • 0x00000005 – з якоїсь причини, через антивірус, контрольований доступ до папок або інших зовнішніх факторів, Rufus заборонено доступ до накопичувача.
  • 0x00000015 – відключено автоматичне підключення томів у Windows. Запустіть командний рядок від імені адміністратора, введіть команду  mountvol /e  та перепідключіть флешку. Також помилка може виникати при підключенні флешки через USB-хаб, знову підключіть безпосередньо до комп’ютера або ноутбука.

Підготовка до встановлення. Завантаження із флешки.

Встановіть в Usb порт комп’ютера/ноутбука флешку з  Windows 10 . Підключаємо відразу USB порт 3.0. Якщо завантаження не пішла, або з’явилися помилки спробуйте перепідключити в USB 2.0 (якщо такий є). Далі змінимо порядок завантаження пристроїв. У сучасних комп’ютерах і ноутбуках можна вибрати «швидке завантаження» при включенні, натискаючи зазвичай F8 на компах, і F11 або F12 або Esc на ноутбуках. Вибираємо нашу флешку з UEFI зі списку, натискаємо Enter.

Вибір пріоритету завантаження Windows 10
Якщо цей варіант не підійшов, то зайдемо в BIOS розділ BOOT. У Біос ви зможете потрапити під час перезавантаження комп’ютера, або коли вмикаєте комп’ютер, натискаючи на кнопку DEL або F2.

Далі вибираємо меню завантаження F8 та нашу флешку.

Приклад налаштувань AMI BIOS версії 1107 – материнська плата: Asus Z87M-PLUS.

BIOS Windows 10

Параметр завантаження №1 — вибираємо флешку зі значенням UEFI. Зберігаємо зміни зазвичай клавішею F10 та перезавантажуємо комп’ютер.

Процес встановлення.

Якщо запуск із завантажувальної флешки вдався, то ПК розпочне роботу з установника, і ви побачите таке вікно:

Створити інсталяційний носій Windows 10

Якщо ви в момент створення завантажувального носія вибрали російську мову та Single Language, то на цьому етапі змінити налаштування вже не вдасться. Клацаємо на кнопку далі і опиняємось на новому екрані, де розташована лише одна кнопка – “ВСТАНОВИТИ”. Нижче є окремий пункт – Відновлення, але нам не цікавий. Клацаємо на встановлення.

Windows 10

На цьому етапі ОС вже запитає ключ. У деяких він автоматично визначиться, оскільки є вбудованим у BIOS. Якщо він не визначився, введіть його вручну. Тим, хто не має ключа, можна клацнути на кнопку «Пропустити», і повернутися до питання активації пізніше.

Введення ключа Windows 10

Перед вами з’явиться Ліцензійна угода. Ознайомтеся з ним, поставте галочку напроти фрази, що ви приймаєте правила та натисніть кнопку «Далі».

Windows 10

Від початку установки вас відокремлюють останні кроки. На новому вікні вам потрібно вибрати пункт «Вибіркова».

Windows 10

У цьому випадку ви зможете вибрати жорсткий диск, на який встановиться операційна система. Якщо на диску зберігається інформація, його доведеться форматувати. Все це можна зробити в рамках одного вікна, воно показано нижче.

Встановлення в режимі Legacy

Тим, хто має кілька розділів, уточнимо, що з ОС потрібно щонайменше 50 Гб. Навіть з тим урахуванням, що вона сама займає лише 4 Гб на флешці, після розпакування потрібно більше місця, в тому числі і для нормальної роботи. І не варто чіпати, видаляти, об’єднувати та проводити будь-які інші дії з іншими розділами, особливо невеликими – 100-500 Мб. Вони технічні та потрібні для коректної роботи.
Якщо ви операційну систему встановлюєте повторно, то у вашому випадку потрібно дивитися індивідуально. У випадку, якщо вам інформація на розділах, наприклад C і D, не потрібна, видаляйте повністю розділи і створюйте 2 нових, перший розділ рекомендую 100 ГБ, другий – Гігабайти, що залишилися (залишаєте ті цифри, які запропонує установник ОС). Якщо ви, наприклад, вже перекинули необхідну інформацію на розділ D жорсткого диска, його не чіпаємо, видаляємо лише розділ З, чи його форматуємо, попередньо зберігши необхідні дані, створюємо новий розділ, і встановлюємо нього нашу операційну систему.

Після цього Windows 10 почне встановлюватися.

Встановлення в режимі UEFI

Видаліть всі розділи на цільовому диску. Після цього натисніть кнопку Створити та виберіть весь доступний простір для створення розділу.

При цьому будуть створені 4 розділи на диску:

Розділ 1: Середовище відновлення . Містить середовище відновлення

Розділ 2: Системний розділ (EFI) . Містить сховище конфігурації завантаження (BCD) та файли, необхідні для завантаження операційної системи.

Розділ 3: MSR (зарезервовано системою) . Необхідний для службових операцій вбудованого та стороннього програмного забезпечення (наприклад, конвертування простого диска в динамічний).

Розділ 4: Система . У цьому розділі буде розташована встановлена ​​система.


Якщо ви операційну систему встановлюєте повторно, то у вашому випадку потрібно дивитися індивідуально. У випадку, якщо вам інформація на розділах, наприклад C і D, не потрібна, видаляйте повністю розділи і створюйте 2 нових, перший розділ рекомендую 100 ГБ, другий – Гігабайти, що залишилися (залишаєте ті цифри, які запропонує установник ОС). Якщо ви, наприклад, вже перекинули необхідну інформацію на розділ D жорсткого диска, його не чіпаємо, видаляємо лише розділ З, чи його форматуємо, попередньо зберігши необхідні дані, створюємо новий розділ, і встановлюємо нього нашу операційну систему.

Після вибору диска почнеться процес інсталяції Windows 10. Під час інсталяції екран може ненадовго гаснути, а комп’ютер буде кілька разів перезавантажений для завершення деяких етапів інсталяції.

Windows 10

На наступному етапі вам потрібно вибрати базові параметри персоналізації та розташування, а також підключення та звіти про помилки. Тут можна вибрати варіант Використовувати стандартні параметри (за замовчуванням) або вказати налаштування вручну. Навіть якщо ви не хочете розбиратися з ними, я рекомендую не використовувати стандартні. ОС збирає важливу інформацію, якою необов’язково ділитися. Все це можна відключити на цьому етапі.

Windows 10

На наступному етапі виберіть режим використання комп’ютера у мережі. Якщо це домашній комп’ютер, виберіть « Я володію цим комп’ютером» . Якщо комп’ютер слід підключити до доменної мережі, виберіть ” Моя організація “.

Облікові записи

  • Вхід до облікового запису Microsoft : введіть адресу електронної пошти та пароль облікового запису Microsoft. Тут же ви можете створити новий обліковий запис Microsoft якщо у вас його ще немає. Для цього необхідно, щоб у цей момент ПК було підключено до Інтернету.


Якщо ви використовуєте двоступінчасту авторизацію в обліковому записі Microsoft, вам потрібно буде вибрати варіант отримання коду перевірки: на телефон або додаткову адресу електронної пошти, зазначену в обліковому записі Microsoft.

2. Створення локального облікового запису .
Цей варіант може стати в нагоді в першу чергу за відсутності підключення до інтернету. Ви можете натиснути посилання Пропустити цей крок і перейти до майстра створення локального облікового запису.

У подальшому ви зможете здійснити вхід до облікового запису Microsoft з локального облікового запису. Всі ваші налаштування та дані користувача при цьому залишаться недоторканими.

Якщо ви здійснили вхід за допомогою облікового запису Microsoft, вам буде доступна авторизація у Windows за допомогою ПІН-коду. Ви можете скористатися такою можливістю, натиснувши кнопку Використати ПІН-код або пропустити цей крок.

Якщо ви хочете використовувати синхронізацію з One Drive, на наступному кроці натисніть кнопку Далі . В іншому випадку виберіть параметр За промовчанням зберігати нові файли лише на цьому ПК .

Залежно від складання Windows 10 може вийти і таке вікно, я рекомендую у всіх пунктах встановити ” Ні “.

Після всіх формальностей ПК потрібно кілька хвилин провести останні маніпуляції. І потім завантажиться звичний робочий стіл Windows 10.

Якщо пропустили момент з активацією, то вже за 24 години ОС нагадає вам про це і зажадає ключа. Його можна ввести в розділі Параметри , хоча деякі користувачі воліють користуватися спеціальними активаторами, але я намагаюся використовувати офіційну політику ліцензування вендора. Переглянути стан ліцензування можна так само, відкривши параметри — Цей комп’ютер — Властивості

Встановлення драйверів

Драйвер  —  це програмне забезпечення, призначене для керування апаратними пристроями комп’ютера/ноутбука. Драйвер є посередником між комп’ютерним “залізом” та операційною системою. Працює лише на рівні ядра операційної системи.
Інсталяція драйверів є невід’ємною частиною процесу налаштування ПК після встановлення операційної системи. Як правило, після підключення до інтернету Windows 10 встановлює всі необхідні драйвери самостійно протягом 1 години. Якщо у вас встановлена ​​дискретна відеокарта, то краще для неї завантажити і встановити драйвер з офіційного сайту виробника обладнання.
Для Radeon із сайту AMD. Вибираєте зі списку свою відеокарту, вказуєте Windows 10 64/32 і завантажуєте драйвер, потім встановлюєте.

Для Geforce із сайту NVidia . Скачування та встановлення за аналогією з Radeon.

Перевірити встановлення всіх драйверів .
Перевіряємо. Потрібно зайти до диспетчера пристроїв ( Цей комп’ютер — Властивості — Диспетчер пристроїв ). Якщо всі драйвери встановлені, це виглядає так:

Найчастіше проходить все без збоїв і ваші драйвери будуть встановлені.

Оцініть статтю
Додати коментар