Консолі мають свою схему управління та внутрішню комплектацію, що помітно відрізняється від комп’ютерних систем. З приставок весь ігровий світ розділився на дві частини. Одні, як і раніше, віддавали перевагу іграшкам для комп’ютера, а іншим сподобалася ігрова платформа. Переваги є у кожного з варіантів, все залежить від особистих уподобань користувачів.
Спочатку приставки мали власні унікальні параметри налаштувань, конфігурації та схем керування. Для роботи використовувалися джойстики, що поєднують у собі все необхідне для повного та якісного ігрового процесу: зручні клавіші, проста схема комбінацій та швидке з’єднання з консоллю.
Проте, з розвитком технологій наше життя стає простішим, і в нього впроваджуються передові розробки. Завдяки адаптованим системам джойстики можна підключати до комп’ютера. Тепер гравці можу відчути на собі задоволення від гри в приставки навіть на ПК. У нашій статті ми розповімо про можливі способи підключення та синхронізації пристроїв для забезпечення ігрового процесу, а також розглянемо можливі неполадки та проблеми у з’єднанні. Для зручності розберемо кожен із способів окремо та напишемо план для приєднання.
Чи можна підключити через USB?
Класичний метод взаємодії пристроїв, який забезпечує найкращий зв’язок, з усіх перерахованих варіантів – це провідний спосіб з’єднання за допомогою шнура USB. Для різних моделей може знадобитися різний роз’єм. Можна придбати відповідний провід з відповідним входом або купити перехідник для адаптації дроту під гніздо комп’ютера та джойстика.
Для виконання вам знадобиться працюючий геймпад, підходящий шнур та увімкнений комп’ютер для проведення налаштувань. Процес відрізняється своєю простотою та якістю синхронізації, тому він найбільш поширений серед користувачів.
Схема включення в роботу виконується поетапно за таким планом:
- Увімкніть комп’ютер у мережу та активуйте його натисканням кнопки живлення.
- Після цього з’єднайте техніку за допомогою відповідного дроту, або приєднайте перехідник. При цьому важливо зарядити пристрій. Якщо вона була розряджена, доведеться почекати кілька хвилин до активації роботи. Деякі моделі в розрядженому стані можуть не реагувати на дії користувача.
- Тепер комп’ютер повинен розпізнати обладнання та вивести його до списку підключених пристроїв.
- Для налаштування необхідно зайти у відповідний розділ на панелі керування та налагодити роботу контролера за своїми перевагами.
- У рядку обладнання знайдіть свій геймпад та відкрийте його властивості.
- У списку можливих характеристик спробуйте змінити значення параметрів і відрегулювати схему управління.
- Спробуйте різні режими функціонування та оцініть їх можливості у грі. Так ви зможете вибрати найкращий варіант.
Даним способом можна одночасно активувати до 8 контролерів, що дуже зручно для ігор з розрахованим на багато користувачів режимом. Також під час роботи система не дає збій і не зависає, оскільки кабель забезпечує гарний та якісний сигнал. У ряді випадків можуть виникнути проблеми із розпізнаванням техніки. Про способи їх виявлення та усунення ми розповімо трохи згодом.
ПОРАДА: Для кожної гри можна окремо підлаштовувати чутливість, схему керування та взаємне розташування комбінацій клавіш. Вибирайте зручну конфігурацію та насолоджуйтесь ігровим процесом у повному обсязі.
Як підключити через Wi-Fi?
Ще одним можливим варіантом є використання каналу зв’язку через локальний Wi-Fi. Бездротовий зв’язок зручний насамперед свободою рухів гравця за пультом управління, що буває дуже важливо у динамічних іграх. Але такий спосіб має мінус у періодичному гальмуванні і зависанні, оскільки синхронізація безпосередньо залежить від якості сигналу мережі. Поєднання пристроїв забезпечується шляхом виконання низки маніпуляцій. Для зручності рекомендуємо скористатися покроковою схемою включення:
- Запустіть комп’ютер та увімкніть живлення джойстика кнопкою запуску (розташована в центрі).
- Виберіть тип мережі «бездротовий» та підключіть Wi-Fi для роздачі сигналу. Введіть код та активуйте його.
- Зайдіть в головне меню натисканням клавіші пуск або клацанням миші у відповідному полі.
- Після цього увійдіть до панелі керування та виберіть рядок пристрою.
- Серед запропонованих варіантів виберіть функцію додати пристрої або Bluetooth, зі списку натисніть на рядок «решта».
- Активуйте з’єднання з джойстиком, натиснувши на відповідний розділ. Потім підтвердіть правильність вибору, натиснувши кнопку «ОК» або «ГОТОВО».
- Збережіть зміни, перезавантажте комп’ютер. Після цього перевірте функціонування техніки, при правильному підключенні всі системи повинні працювати.
ВАЖЛИВО: При першій спробі розпізнавання контролера тримайте його максимально близько до комп’ютера, щоб система швидше виявила його та синхронізувала роботу. Те саме правило слід застосовувати для підключення через Bluetooth.
Як ще можна підключити джойстик до комп’ютера?
Найпоширеніший останнім часом спосіб синхронізації різних типів техніки – це бездротова система Bluetooth. Геймпад не став винятком і розробники додали в нього цю опцію. Процес підключення не займає багато часу і його досить легко виконати, для цього знадобиться працююча техніка та оновлена система Bluetooth до останньої версії. Існують деякі відмінності в залежності від моделі пристрою, але в цілому план виглядає так:
- Увімкніть техніку, як описано в попередніх способах. Розташуйте геймпад на близькій відстані до ПК.
- Запустіть роботу джойстика, натиснувши кнопку активації, розташованої на корпусі техніки. У деяких версіях та типах контролерів кнопку активації слід утримувати кілька секунд до відповідного сигналу. Докладніше про це можна знайти в посібнику з експлуатації.
- Після цього зайдіть в меню Bluetooth для комп’ютерного обладнання.
- У рядку буде два положення роботи. Перетягніть повзунок у активне положення.
- Почніть пошук пристроїв, і через кілька хвилин система надасть вам список усіх опцій для сполучення.
- Виберіть пункт, який вас цікавить, і синхронізуйтеся з ним. Для зручності при наступних увімкненнях запам’ятайте обладнання як основне при активації роботи Bluetooth, система автоматично вибиратиме джойстик для сполучення з ним.
Крім цього існують спеціальні емулятори та адаптовані під комп’ютер версії контролерів, які використовуються на консолях. За наявності часу та бажання можна переналаштувати практично будь-який гаджет та змінити схему його керування відповідно до вимог програмного забезпечення.
ВАЖЛИВО: З’єднання через Bluetooth можливе не на всіх пристроях. У старих версіях ця схема ще не застосовувалася, тому з’єднати їх не вдасться.
За бажанням можна придбати спеціальні адаптери з вбудованим передавачем, які забезпечують бездротову синхронізацію, та вбудувати їх у техніку. Також можна завантажити оновлення системи та драйверів до неї для покращення параметрів зв’язку та підвищення продуктивності.
Чому не підключається джойстик до комп’ютера?
Бувають ситуації, коли контролери не розпізнаються та не підключаються. Це досить рідко, у разі необхідно точно знати причину, щоб своєчасно усунути її. Найчастіше проблема полягає в наступному:
- Відсутність драйверів на устаткуванні або застаріла версія програмного забезпечення.
- Поломка контролера або дроту, що використовується для з’єднання. Пошкодження роз’єму USB.
- У випадку бездротового зв’язку причина може бути в неправильній синхронізації.
- Поразка програмного забезпечення вірусними програмами.
Також можливе повільне функціонування техніки. Якщо ви все зробили правильно, і геймпад став видно комп’ютеру, але при цьому всі дії виробляються із затримкою, швидше за все, є неполадки такого характеру:
- Перевантаження системи при великій кількості запущених програм та програм.
- Застаріле програмне забезпечення та драйвера.
- Наявність шкідливої програми, що гальмує роботу системи.
- Геймпад не призначено для роботи на ПК.
Підключайте обладнання правильно та насолоджуйтесь ігровим процесом від комп’ютерних ігор із зручним керуванням, що використовується у приставках.