Температура процесора – параметр, від якого залежить стабільна робота всієї системи, а його перегрів може негативно впливати не тільки на комфорт під час використання комп’ютера, а й призвести до серйозних поломок. У цій статті ми поділимося з вами декількома простими способами, як дізнатися температуру процесора на комп’ютері.
Безперечно, перевіряти температуру процесора, коли комп’ютер повністю справний і не викликає проблем у користувача, не має жодного сенсу. Насамперед, контроль температури CPU може бути необхідний у тому випадку, коли робота комп’ютера супроводжується різними збоями, зависаннями системи або підвищеним шумом системи охолодження.
Крім того, проконтролювати температуру буде корисно і після таких процедур, як заміна термопасти або очищення системи охолодження від пилу, а також заміни деяких комплектуючих або розгону процесора.
Подивитися температуру процесора Windows 10, як і в більшості інших ОС, можна, не вдаючись до сторонніх програм. Найшвидше і найпростіше зробити це можна за допомогою командного рядка або вбудованого інструменту PowerShell. Даний спосіб всього за кілька секунд дозволяє вам пізнавати температуру процесора за будь-яких режимів роботи.
Однак перед тим як переглянути температуру процесора за допомогою командного рядка або PowerShell, пам’ятайте, що дані інструменти необхідно запускати тільки від імені адміністратора, інакше спосіб не спрацює.
- Як дізнатися температуру процесора за допомогою командного рядка
- Як дізнатися температуру процесора в Windows 7, Windows 10 за допомогою PowerShell
- Як дізнатися температуру процесора за допомогою Bios або UEFI
- Як дізнатися температуру процесора за допомогою сторонніх програм
- AIDA 64
- Core Temp
- CPUID HWMonitor
- Висновок
Як дізнатися температуру процесора за допомогою командного рядка
Для запуску командного рядка від імені адміністратора можна скористатися двома способами: або відшукати її в меню «Пуск» і вказати у меню на пункт «Запуск від імені адміністратора»,
або викликати системне меню «Виконати» (найшвидше це можна зробити, використовуючи клавіші WIN+R ) і ввести в його поле команду виклику Командного рядка «cmd», після чого натиснути клавіші CTRL+SHIFT+ENTER
Після відкриття командного рядка в полі після миготливого курсору введіть значення:
wmic /namespace:rootwmi PATH MSAcpi_ThermalZoneTemperature get CurrentTemperature та натисніть Enter
Перед вами з’явиться запитуваний параметр із поточною температурою вашого CPU. Не варто лякатися чотиризначних чисел. Дані температури вказані в Кельвінах і помножені на 10. Пов’язано це з тим, що датчикам для роботи з інформацією зручніше працювати з цілими числами
Щоб дізнатися точні дані і перевести показник в температуру Цельсія, необхідно спочатку розділити його на 10, а потім відібрати значення 272,15. На прикладі з скрин вище, це буде виглядати так:
(3462/10) – 272,15 = 74
Як дізнатися температуру процесора в Windows 7, Windows 10 за допомогою PowerShell
Ще один швидкий спосіб дізнатися температуру процесора – скористатися вбудованою програмною оболонкою PowerShell . Цей інструмент Windows дуже схожий на командний рядок, але дозволяє виконувати більш складні завдання та сценарії. Безумовно, до терміналу Лінукс йому далеко, але в порівнянні з CMD — це значно просунутіший інструмент. Втім, для нашого завдання однаково добре підходять обидві ці оболонки
Отже, для виклику PowerShell знайдіть цей інструмент у меню “Пуск” і запустіть його від імені адміністратора.
Поруч із миготливим курсором введіть команду:
get-wmiobject msacpi_thermalzonetemperature -namespace “root/wmi” та натисніть Enter . Після виконання команди знайдіть параметр CurrentTemperature і переведіть його значення в температуру Цельсія за аналогією з формулою, наведеною нами вище для командного рядка.
Як дізнатися температуру процесора за допомогою Bios або UEFI
Перед тим як перевірити температуру процесора за допомогою BIOS, слід пам’ятати, що цей спосіб має істотний недолік. По-перше, ви не зможете дізнатися, як змінюється температура в різних режимах роботи комп’ютера, а по-друге, під час роботи BIOS комп’ютер працює практично без навантаження
Залежно від конфігурації вашого комп’ютера, ви можете переглянути температуру процесора в BIOS або UEFI. Щоб увійти в BIOS, необхідно перезавантажити комп’ютер і під час перезапуску системи натиснути одну із клавіш Esc, F2, F8, Delete. Залежно від версії BIOS, інформація про температуру процесора може розташовуватися в наступних розділах:
- PS Health Status
- Monitor
- Hardware Monitor
- Power
Температура процесора з’явиться на наступному екрані меню.
Як дізнатися температуру процесора за допомогою сторонніх програм
Крім стандартних інструментів, існує безліч сторонніх програм для відстеження показників температур компонентів комп’ютера.
AIDA 64
Утиліта із простим інтерфейсом для тестування та ідентифікації компонентів комп’ютера – пряма послідовниця не менш популярної програми Everest.
Щоб дізнатися температуру вашого процесора, встановлюємо програму з офіційного сайту розробника (пробна версія на 30 днів) і запускаємо її на комп’ютері.
Після відкриття програми в бічному меню знаходимо пункт «Комп’ютер» → «Датчики», де буде знаходитись параметр.
Core Temp
Core Temp – невелика утиліта, спеціально розроблена для отримання інформації про температуру процесора, яка дозволяє бачити коливання температури в режимі реального часу за різних робочих навантажень. Завантажити версію для ПК можна безкоштовно на офіційному веб-сайті розробника.
Крім того, програма має і мобільну версію у вигляді програми для Андроїд, яка дозволить дізнатися температуру процесора на вашому смартфоні.
CPUID HWMonitor
Ще одна програма моніторингу всіх основних компонентів комп’ютера. Крім температури процесора, що нас цікавить, програма може зчитувати і такі параметри, як швидкість обертання вентиляторів, напруга, температуру жорстких дисків і відеокарти, а також інших елементів материнської плати. Крім того, програма дозволяє зберігати всі значення у вигляді окремого текстового файлу, що дає змогу відстежувати показники датчиків у динаміці.
Ще одна гідна функція утиліти – моніторинг параметрів акумулятора, яка, безсумнівно, стане в нагоді користувачам ноутбуків. Програма дозволяє відстежувати напругу, поточну та повну ємність акумулятора, а також рівень заряду у відсотках від максимального.
Висновок
Безсумнівно, кожен із даних способів перевірки заслуговує на увагу і може бути використаний вами залежно від обставин та особистих переваг. Однак пам’ятайте, що саме собою значення температури вам нічого не дасть. Тому, перед тим як дізнатися температуру процесора, також не полінуйтеся дізнатися , яка температура є нормальною конкретно для вашої моделі CPU.