Який браузер надає максимальну конфіденційність користувачу

Технології

Безпечний браузер із захистом конфіденційності є критично важливим інструментом для роботи в інтернеті та збереження своїх даних від сторонніх. У цій статті розглянуто найбільш надійні браузери, які забезпечують максимальну конфіденційність у глобальній мережі.

Попередження : багато сучасних браузери збирають дані для рекламних компаній. Так можна сказати про Google Chrome, який є найпопулярнішим браузером. За допомогою збору даних із браузера ці компанії можуть заробляти разом зі своїми партнерами за рахунок поширення контекстної реклами .

Якщо не налаштувати їх як слід, більшість браузерів містять багато інформації, яку можуть отримати сторонні.

  • Історія браузера містить адреси всіх відвідуваних веб-сторінок.
  • Дані на вхід містять логіни та паролі від ваших облікових записів.
  • Куки та трекери розміщуються на вашому пристрої сайтами, на які ви заходили.
  • Інформація автозаповнення містить імена, адреси, номери телефонів та інші відомості.

Як буде сказано нижче, використання режимів Інкогніто та приватного перегляду в браузері не захистить вас. IP-адреса, як і раніше, буде видна сайтам і різні сторонні сервіси зможуть відстежувати вашу активність. Нещодавно з’явилася новина , що на Google подали до суду за відстеження в режимі «Інкогніто».

На Google подали до суду

Навіть у самому закритому та захищеному браузері можуть бути лазівки, які дозволять виявити ваші дані та навіть вашу особистість. Наприклад, у Google Chrome було знайдено серйозну вразливість, яка дозволяє хакерам дистанційно виконувати код на порушених системах.

Нехай це вас не лякає. Існують ефективні методи та інструменти захисту, про які буде розказано у цій статті. Ось про що саме йтиметься:

  • Найкращі захищені браузери з акцентом на конфіденційність.
  • Проблеми інших браузерів.
  • Поділ браузерів для конфіденційності.
  • Розширення захищених браузерів.
  • Режим приватного перегляду не дуже приватний і чому вам потрібний VPN.

Примітка : коли в браузері використовуються режими приватного перегляду та «Інкогніто», ваша реальна IP-адреса та місцезнаходження видно кожному сайту, рекламі та трекеру, які завантажуються в браузер. Найкращий спосіб домогтися справжньої конфіденційності полягає в прихованні IP-адреси та розташування за допомогою сервісу VPN разом із гарним захищеним браузером. 

Тепер давайте розглянемо найзахищеніші браузери, які можна поєднувати з VPN для отримання максимальної конфіденційності.

Надійні браузери із захистом конфіденційності

У цьому розділі ми розглянемо найкращі браузери, які вибираються на підставі двох основних факторів:

  • Безпека . Наскільки добре браузер захищає користувачів від хакерів, уразливостей та мережевих експлойтів.
  • Конфіденційність. Скільки даних сам браузер збирає про користувачів і скільки цих даних він віддає стороннім. Наскільки добре браузер захищає конфіденційність користувача.

Примітка : думки щодо конфіденційності та захищеності браузера можуть бути суперечливими та прямо протилежними.

Firefox (модифікований та налаштований на конфіденційність)

Firefox

Firefox є відмінним у цілому браузер з хорошим рівнем конфіденційності та захисту. Він пропонує серйозні функції конфіденційності, безліч варіантів налаштувань, відмінну безпеку та регулярні оновлення завдяки активній команді розробників. Останні версії Firefox швидкі та досить легкі, з численними налаштуваннями.

За промовчанням Firefox забезпечує не максимальну конфіденційність, але його можна налаштувати та зробити надійнішим. Не забудьте відключити телеметрію, яка збирає технічні дані та відомості про взаємодію з браузером, а також проводить дослідження.

У розділі « Приватність та захист » є багато корисних опцій для забезпечення різних рівнів конфіденційності: «Стандартна», «Строга», «Персональна».

Установки Firefox

Ще однією перевагою Firefox є можливість встановлювати розширення, які можуть посилити конфіденційність та безпеку.

Відмінні риси Firefox:

  • Відкритий вихідний код, який перевіряють незалежні експерти.
  • Активна технологія забезпечує регулярні оновлення.
  • Відмінні функції конфіденційності та численні варіанти налаштувань.
  • Підтримка множини розширень.
  • Телеметрію та відстеження потрібно відключити вручну.
  • Потрібні модифікації для посилення конфіденційності та безпеки.

Якщо ви хочете використовувати старі розширення, які не підтримуються в останніх версіях Firefox, можна використовувати версію Firefox Extended Support Release (ESR). Якщо ви бажаєте конфіденційну версію Firefox на Android , скачайте Firefox Focus.

Brave

Brave

Brave є одним із найкращих захищених браузерів з високою конфіденційністю за умовчанням. Це браузер на основі Chromium, тобто швидкий, надійний та конфіденційний. Тут є вбудований блокувальник реклами та захист від зняття цифрових відбитків із вашого пристрою. Головним розробником браузера є раніше працював у компанії Mozilla Брендон Ейх.

Це не перший браузер на основі Chromium, але спочатку він налаштований під максимальну конфіденційність. Ось перелік його переваг:

  • Блокування реклами та трекерів за замовчуванням.
  • Захист від видалення цифрових відбитків вашого пристрою.
  • Вбудоване блокування скриптів.
  • Автоматичні оновлення до HTTPS (HTTPS Everywhere).

Незважаючи на блокування реклами у браузері, Brave у квітні 2019 року офіційно запустив власну рекламну програму. Цю рекламу мають схвалювати автори браузера та існує модель виплат учасникам програми. Деякі критикують цю рекламу, але вона допомагає продовжувати розвивати та вдосконалювати браузер.

Однією з переваг Brave є висока конфіденційність за умовчанням. Це відмінний варіант для тих, у кого немає часу, терпіння та навичок для налаштувань браузера та розширень. Підтримуються розширення від Chrome. Можна завантажити браузер та приступати до роботи.

Браузер Tor

Tor

Далі в нашому списку знаходиться Tor. Це посилена версія Firefox, що призначається для роботи в мережі Тор. За замовчуванням браузер Tor захищає користувачів від зняття цифрових відбитків, але має деякі недоліки.

Оскільки використовується мережа Tor, де трафік спрямовується по трьох різних вузлах, швидкість вхідного з’єднання дуже повільна. Крім того, версія браузера за замовчуванням може неправильно відображати деякі сайти через блокування скриптів. Сама мережа Tor теж має недоліки, включаючи шкідливі вихідні вузли, високу затримку, залежність від фінансування з боку уряду США. Деякі вважають, що мережа загалом перебуває під наглядом. Багато сайтів блокують IP-адреси із мережі Tor.

Інший варіант полягає у використанні браузера Tor з відключеною мережею Tor. У такому разі він працює як будь-який інший браузер. При цьому можна увімкнути VPN. Як і мережа Tor, VPN шифрує ваш трафік і приховує IP-адресу, але працює значно швидше.

З обережністю змінюйте налаштування браузера Tor, оскільки це може погіршити конфіденційність та безпеку.

Ungoogled Chromium

Ungoogled Chromium

Ungoogled Chromium є проектом з відкритим вихідним кодом і без проблем Google з конфіденційністю:

  • Ungoogled Chromium є Google Chromium незалежно від веб-сервісів Google. Тут є зміни для покращення конфіденційності, контролю, прозорості. Майже все це потребує ручної активації.
  • Ungoogled Chromium зберігає звичний образ Chromium максимально близько до оригіналу. На відміну від інших форків Chromium, де є бачення браузера, Ungoogled Chromium намагається звести зміни до мінімуму.

Bromite (тільки Android)

Bromite

Bromite також є браузер на основі Chromium, але тільки для Android. Версії для комп’ютерів немає. Тут є цікава функціональність за замовчуванням, включаючи блокування реклами та різні покращення конфіденційності.

Нижче наведено список особливостей цього браузера:

  • Його основна мета полягає у забезпеченні зручної роботи без нав’язливих у плані конфіденційності функцій та з додаванням блокувальника реклами.
  • Мінімальні зміни в інтерфейсі користувача допомагають протистояти концепції «браузер як рекламна платформа».
  • Усі патчі публікуються під GNU/GPL v3, щоб забезпечити використання інших відкритих проектів.
  • Bromite доступний на версіях від Android Lollipop (v5.0, API 21) та вище.

Іншою цікавою можливістю браузера є використання кастомних фільтрів блокування реклами. Браузер активно розробляється і залишається чудовим варіантом для Android.

Проблеми з іншими браузерами

Хоча деякі браузери обіцяють захист від уразливостей, вони можуть бути не найкращим вибором з точки зору конфіденційності.

Google Chrome

Google Chrome з великим відривом є найпопулярнішим браузером. На жаль, це інструмент збору даних у промислових масштабах і не найкращий вибір для тих, хто переймається своєю конфіденційністю.

Можна бути впевненим, що всі ваші дії в браузері відстежуються, зберігаються у файлі профілю і використовуються для цілеспрямованої реклами.

Microsoft Internet Explorer/Edge

Як і у випадку з Windows, прихильники конфіденційності можуть уникати браузера виробництва старого або нового. Internet Explorer і Edge мають закритий вихідний код, тому ніхто не може сказати, що відбувається всередині. Вже тільки з цієї причини це не найкращий вибір щодо забезпечення конфіденційності.

Opera

Opera спочатку був хорошим браузером, які розробили в Норвегії. У 2016 році його продали китайському консорціуму за $600 млн і з того часу багато що змінилося. Політика конфіденційності Opera визначає, скільки даних збираються і є доступними стороннім компаніям. Витримки цієї політики наведено на зображенні нижче:

Opera

Opera обіцяє безкоштовний сервіс VPN усередині браузера. Насправді це не зовсім VPN і тут немає повноцінного системного шифрування . При використанні цього сервісу дані користувача також збираються.

Epic

Ще один браузер на основі Chromium від індійських розробників Hidden Reflex. З 2014 року вони обіцяють зробити вихідний код відкритим і досі не зробили. Що в ньому відбувається, як розробники змінили Chromium, невідомо.

Як і у випадку з Opera VPN, Epic дає помилкову обіцянку про безкоштовний VPN усередині браузера. Браузер перенаправляє трафік через проксі-сервер у США. Як відомо з вивчення Opera та багатьох інших безкоштовних проксі-серверів, вони часто використовуються для збору даних і часто вони небезпечні. Політика конфіденційності Epic повідомляє, що збираються дані про завантаження відео та використання сервісів проксі.

Один з фахівців, що вивчали Epic, виявив підключення до Google при завантаженні браузера. Можна сказати, що існує багато цікавіших браузерів на основі Chromium.

Safari

За замовчуванням в операційних системах Apple iOS і macOS. Його можна вважати непоганим вибором у плані конфіденційності та захисту від стеження, але порекомендувати його не можна з кількох причин:

  • Apple є партнером програми стеження PRISM .
  • Apple викрили в зборі історії відвіданих сторінок Safari навіть після видалення даних.
  • Збір історії відвіданих сторінок відбувається навіть у режимі приватного перегляду.

З іншого боку, Apple забезпечує конфіденційність краще, ніж інші технологічні гіганти. Браузер за замовчуванням блокує сторонні куки та використовує захист від міжмережевого відстеження.

Vivaldi

Браузер на основі Chromium з модифікаціями вихідного коду, які може переглянути будь-хто. Він менш популярний у порівнянні з іншими браузерами, розробляється не так активно, як Firefox.

Політика конфіденційності містить інформацію, що викликає занепокоєння, щодо збору даних та використання унікальних ідентифікаторів:

Якщо ви встановите браузер Vivaldi, кожен профіль установки отримує унікальний ідентифікатор користувача, що зберігається на комп’ютері. Vivaldi надсилає повідомлення з цим ідентифікатором через HTTPS безпосередньо на наші сервери в Ісландії кожні 24 години з номером версії, архітектурою процесора, роздільною здатністю екрану та часом з моменту останнього повідомлення. Ми анонімізуємо IP-адресу користувачів Vivaldi, потім зберігаємо приблизно місце після використання локального пошуку по гео-індексу. Мета збору полягає у визначенні загальної кількості активних користувачів та їх географічного розподілу.

В результаті браузер Vivaldi не рекомендується з причин конфіденційності.

Waterfox

Waterfox є форком Firefox, який вже багато років підтримує всього одна людина. У лютому 2020 року з’явилася новина, що браузер продали рекламній компанії System1.

Проблема полягає у прямо протилежних цілях рекламних компаній та орієнтованих на конфіденційність браузерів. System1 також придбала частку у приватній пошуковій системі Startpage із Нідерландів. Якщо вивчити історію цієї компанії, стає зрозуміло, що System1 займається головним чином збором даних користувача:

У нашій справі, якщо ми можемо зібрати максимально можливий обсяг даних, передати нашим інженерам та спеціалістам з обробки даних, а потім ефективно керувати ними, обсяг бізнесу може швидко зрости.

Чи можна Waterfox довіряти після того, як браузер став належати до рекламної кампанії зі збором великого обсягу даних?

Pale Moon

Ще один форк Firefox з відкритим вихідним кодом, який робить ставку на ефективність та налаштування. Тут є підтримка старих розширень для Firefox та власні розширення. Дизайн виглядає трохи застарілим, зате він не перевантажений, легкий і швидкий.

Pale Moon зараз є на Windows та Linux, ведеться робота над версіями для інших операційних систем. На відміну від інших форків Firefox, цей використовує власний двигун Goanna, який є форком використовуваного Firefox двигуна Gecko. Це старий двигун Firefox, який вже давно замінили. Багато хто вважає, що він є загрозою для безпеки. Варто зауважити, що команда розробників дуже мала в порівнянні з іншими популярними браузерами.

GNU IceCat

Ще один форк Firefox із проекту безкоштовного програмного забезпечення GNU . Тут є різні розширення для забезпечення конфіденційності. Сторінка розробників описує такі функціональні можливості для конфіденційності:

  • LibreJS
  • HTTPS-Everywhere
  • SpyBlock
  • AboutIceCat
  • Захист від зняття цифрових відбитків

Повільні оновлення – головна проблема GNU IceCat, вони можуть запізнюватися на кілька років. Через це користувачі можуть постраждати від уразливостей, тому цей браузер не рекомендується.

Iridium

Як і Brave, Iridium є захищеним браузером на основі Chromium з налаштуваннями під конфіденційність за замовчуванням. Цитата з сайту розробників описує його так:

Iridium Browser базується на коді Chromium. Всі зміни покликані підвищити конфіденційність користувачів та переконатися, що застосовуються найпередовіші технології безпеки. Автоматична передача часткових запитів, ключових слів та метрик на центральні сервери заборонена та відбувається лише з дозволу користувача. Усі збірки можна відтворити, а зміни проконтролювати, що надає перевагу над іншими захищеними браузерами.

На жаль, поновлення випускають рідко.

Захищені та конфіденційні браузери на мобільних пристроях

Багато з рекомендованих вище браузерів мають версії для iOS і Android. Також для них є інші браузери:

  • Firefox Focus. Версія Firefox з прицілом на конфіденційність для користувачів мобільних пристроїв на iOS та Android.
  • Brave. Відмінний браузер для комп’ютерів та мобільних пристроїв.
  • Броміт. Браузер на основі Chromium для Android 4.4 та новіший.

Також на мобільних пристроях можна користуватися звичайним Firefox із налаштуваннями для підвищення конфіденційності.

Конфіденційність браузерів та поділ між ними

Одна з проблем із конфіденційністю браузерів полягає в тому, що люди хочуть залишатися у своїх облікових записах під час роботи в інтернеті. Це може стати проблемою. Коли ви знаходитесь у своєму обліковому записі Gmail або Facebook, трекери на них можуть відстежувати вашу активність в інтернеті.

Одним із можливих рішень цієї проблеми є поділ браузерів. Це означає використання різних браузерів для різних видів активності.

  • Наприклад, перший браузер використовується лише для доступу до облікових записів, де потрібно вводити пароль. Можна залишатися в облікових записах тільки в цьому браузері і не використовувати його для відвідування інших сайтів.
  • Інший браузер буде використовуватися для інших сайтів, використовуючи різні налаштування конфіденційності без збереження cookie та історії відвіданих сторінок.
  • Третій браузер може бути повністю закритим для отримання максимальної конфіденційності та безпеки. Можна також використовувати різні браузери, налаштувавши їх на свій розсуд, залежно від потреб та загроз. Головне суворо дотримуватись поділу і не порушувати правила використання кожного браузера.

Розширення для конфіденційності та безпеки у браузерах

Крім зміни налаштувань усередині браузера можна додати до них розширення, створені спеціально для підвищення конфіденційності та безпеки.

Існують різні варіанти, але не всі вони можуть підтримуватися вашим браузером.

  • uBlock Origin. Це один із найкращих браузерних блокувальників реклами, який також захищає від стеження.
  • HTTPS Everywhere. Розширення виробництва Electronic Frontier Foundation. Він змушує сайти користуватися зашифрованим з’єднанням HTTPS, якщо таке з’єднання підтримується.
  • Cookie Autodelete. Автоматично видаляє з браузера непотрібні куки.
  • NoScript. Дозволяє налаштовувати, які скрипти можна запускати на відвідуваних сайтах. Як і uMatrix, це варіант для сучасних користувачів, які зможуть зробити численні налаштування.

Попередження : використовуйте сторонні розширення браузерів з обережністю. Спочатку шукайте інформацію про них, оскільки розширення можуть шпигувати та збирати дані для сторонніх. Це особливо актуально в тих випадках, коли ви користуєтеся безкоштовними сервісами VPN або розширеннями проксі для браузерів, навіть якщо вони мають високі оцінки в магазинах Google і Apple.

Режим приватного перегляду насправді не конфіденційний, чому і потрібно використовувати VPN

Деякі користувачі помилково вважають, що в приватному режимі або в режимі Інкогніто браузер забезпечує конфіденційність, але це не так.

Використання приватного режиму перегляду забороняє браузеру зберігати куки, історію та паролі. Для зовнішнього світу користувач залишається видимим. У приватному режимі та «Інкогніто» ви, як і раніше, видно:

  • Провайдер бачить відвідувані сайти. Провайдери зараз змушені записувати мережну активність користувачів і на запит передавати її владі.
  • Реальна IP-адреса та місцезнаходження видно всім сайтам, рекламі та трекерам. Це полегшує відстеження, оскільки IP-адреса пристрою пов’язана з конкретним користувачем через його провайдера.

Щоб легко усунути ці проблеми, рекомендується користуватися якісним сервісом VPN. Робиться це просто. Необхідно придбати підписку на сервіс, завантажити програму на пристрій, підключитися до сервера VPN і як завжди працювати в інтернеті. У цього підходу безліч плюсів:

  • VPN надійно шифрує трафік, тому провайдер не бачить чим ви займаєтеся в інтернеті. Провайдер бачить зашифровані дані, але не що ви робите.
  • Коли ви підключаєтеся до сервера VPN, його IP-адреса та місцезнаходження замінюють вашу справжню IP-адресу та місцезнаходження. Сайти рахуватимуть, що ви прийшли з іншої країни.
  • Це дає можливість отримати доступ до контенту, який заблокований для вашої країни. Наприклад, це можуть бути потокові трансляції сервісу Netflix.
VPN

Висновок

  • Правильно налаштований браузер є критично важливим аспектом захисту даних користувача при роботі в інтернеті.
  • Пошук кращого захищеного браузера залежить від того, що вам потрібно в інтернеті. Оскільки вирішити можете лише ви, порекомендувати певний браузер всім неможливо.
  • Крім використання захищеного браузера з налаштуваннями для конфіденційності, потрібно задіяти якісний блокувальник реклами. Реклама функціонує ще як інструмент стеження для збору даних з браузера. Якщо не блокувати рекламу, ваша мережева активність може відстежуватися сторонніми рекламними мережами будь-якому сайті.
  • Для забезпечення більшої конфіденційності не завадить захиститись від зняття цифрових відбитків у браузері або пристрої та витоків WebRTC, які можуть вказати на вашу особистість навіть при використанні хорошого сервісу VPN.
Оцініть статтю
Додати коментар