Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн

Технології

У цій статті розглянемо як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн, які є для цього варіанти і що потрібно зробити для здійснення можливості віддаленого перегляду в принципі.

Є кілька варіантів для перегляду камери відеоспостереження через інтернет, перше, що потрібно розуміти: ip камера – це повністю самостійний пристрій оснащений вбудованим веб-сервером, потужним процесором, мережевим інтерфейсом, здатний працювати як у зв’язці з відеореєстратором або персональним комп’ютером, так і автономно.

Першим варіантом перегляду відео онлайн або відеоархіву є використання спеціалізованого програмного забезпечення . У світі існує ціла маса виробників систем відеоспостереження і різних ПЗ. Ми розглянемо найрозвиненіші і найчастіше використовувані, а саме Dahua і Hikvision .

У системах відеоспостереження Dahua використовується програмне забезпечення SmartPSS . Цей софт дозволяє провести конфігурацію обладнання, здійснити перегляд відео онлайн, перегляд відеоархіву, більш тонкі налаштування та багато іншого – загалом повне керування системою відеоспостереження.

Для того, щоб переглянути камеру відеоспостереження через інтернет онлайн, спочатку необхідно в програмі SmartPSS відкрити вкладку «DEVICES» , в цій вкладці додати ваші пристрої, NVR або PC server, використовуйте кнопку «+add».

Як переглянути камеру відеоспостереження через інтернет онлайн Мал.1
Як переглянути камеру відеоспостереження через інтернет онлайн Мал.2

У вікні заповнюємо всі поля, а саме:

 • Ім’я пристрою;
 • Метод підключення;
 • IP-адреса;
 • Порт;
 • Ім’я користувача (логін);
 • Пароль для підключення;
Як переглянути камеру відеоспостереження через інтернет онлайн Мал.3

Після завершення конфігурації системи можна перейти до перегляду відео онлайн або відеоархіву. Для перегляду відео онлайн потрібно вибрати закладку під назвою «Live View» , у вікні, в лівій частині екрана Ви бачите всі доступні пристрої. Тобто. Ви можете вибрати та подивитися потрібну камеру відеоспостереження через інтернет онлайн або вибрати кілька з них.

Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн
Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн Мал. 4

Якщо потрібно подивитися відеоархів, тоді Вам потрібно в головному меню натиснути на картинку з написом «Playback» . У вікні, ви можете вибрати одну або кілька IP відеокамер, запис з яких ви хочете переглянути. Також внизу екрана передбачена тимчасова шкала, за допомогою якої Ви можете регулювати в який саме час Ви хочете переглянути архів.

Як переглянути камеру відеоспостереження через інтернет онлайн Мал. 5

У системах відеоспостереження Hikvision в основному використовується програмне забезпечення iVMS 4500 – версії існують різні, але сенс той самий. Функціонал та призначення дуже наближені до розглянутого вище SmartPSS.

Тут потрібно спочатку додати всі пристрої і провести конфігурацію. Відкрийте в головному меню вкладку «Device management» , потім виберіть «Add Device» і заповніть необхідні дані.

Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн
Мал.6

Для перегляду відео онлайн необхідно увійти у вкладку Main View . У лівій частині вікна Ви також побачите всі доступні пристрої, з яких можемо подивитися відео онлайн.


Мал.7
Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн
Мал.8

Якщо потрібно подивитися відеоархів, потрібно перейти у вкладку «Remote Playback» — тут так само можна вибирати камери відеоспостереження, що цікавлять, і тимчасовий період перегляду відеоархіву. 

Інший варіант: підключення до IP відеокамери через Web-браузер , для перегляду відео краще використовувати Internet Explorer(IE), для підключення необхідно знати:

 • IP-адреса відеокамери;
 • Порт;
 • Логін;
 • Пароль;

Потрібно просто ввести в рядок Web-браузера IP адресу відеокамери та порт, наприклад: 192.168.1.10:84. Якщо пристрій доступний і з ним є зв’язок, то відкриється віконце, в якому необхідно ввести логін і пароль до пристрою.

Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн

Перекидання портів

Увага!!! У більшості випадків, для віддаленого підключення до IP камери необхідно прокинути порти в маршрутизаторі, до якого підключена камера. Часто зустрічається ситуація, коли користувач має можливість дивитися відео онлайн локально, але при спробі підключитися до камери з іншого місця через інтернет – нічого не відбувається. Це через те, що порт, який використовує IP відеокамера закритий .

Як приклад розглянемо як відкрити порти, якщо у Вас один із найпоширеніших маршрутизаторів, TP-Link .

Потрібно відкрити маршрутизатор через Web браузер – введіть його IP-адресу і порт. Всі ці дані можна знайти на звороті маршрутизатора, там їх зазвичай відображають. Після входу в маршрутизатор перейдіть до advanced settings — forwarding — virtual servers . У вікні додаємо нове правило «add new»

Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн

У наступному вікні заповнюємо такі дані:

 • Port – вводимо порт IP відеокамери
 • IP — вводимо IP-адресу відеокамери
 • Protocol – вибираємо TCP
 • Status – enabled (що означає відкритий)
Як подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн

Це і всі необхідні дії, після чого можна знову спробувати зайти на IP відеокамеру через Web-браузер.

Для того щоб подивитися камеру відеоспостереження через інтернет онлайн за допомогою мобільного гаджета , необхідно завантажити програму в App store (для смартфонів) або Play market (для андроїдів). Власникам системи відеоспостереження Dahua достатньо ввести в пошук «Smart PSS» для любителів Hivision — «iVMS» , за даними запитами Ви знайдете безкоштовні програми під андроїди та смартфони, призначені для роботи з системою відеоспостереження. Принцип роботи з додатками так само як і з програмними забезпеченнями про які йшлося вище.

Сподіваємося, що ця стаття хоча б частково змогла Вам допомогти

Оцініть статтю
Додати коментар