Як виправити помилку з відсутністю XINPUT1_3.dll?

Windows

Багато хто з вас найімовірніше зустрічався з подібною помилкою. Найчастіше ви могли бачити її під час запуску різноманітних відеоігор. Так що ж все-таки являє собою файл XINPUT1_3.dll ?

Файл XINPUT1_3.dll – це бібліотека, що динамічно підключається, яка є частиною програмного забезпечення DirectX. Якщо бути точнішим, то XINPUT1_3.dll є контролером для інтерфейсу, але здебільшого він відомий у мережі, як файл без якого не обходиться робота пристроїв введення. Як всі ми знаємо, DirectX використовується практично всіма відеоіграми та графічними утилітами на операційній системі Windows.

Так що не дивно, якщо з якоюсь складовою DirectX відбувається щось негаразд, то це може призвести до безлічі проблем під час запуску додатків, які повністю покладаються на цей софт.

XINPUT1_3.dll

Бачити помилку з відсутністю XINPUT1_3.dll ви можете через те, що з ним щось сталося. Це означає, що Windows, запускаючи утиліти, не може отримати доступ до цього файлу або вона зовсім не може його знайти.

Крім запуску відеоігор та графічних утиліт, ця помилка може з’являтися під час встановлення програм, під час завантаження або завершення роботи операційної системи. Вона може проявляти себе навіть під час установки ОС, але у дуже поодиноких випадках.

Тепер, коли ми розібралися з приналежністю до цього файлу, давайте подивимося на причини появи помилки з відсутністю файлу XINPUT1_3.dll . Оскільки цей файл є DLL-бібліотекою, то причини неполадок у нього будуть типовими для файлів такого розширення.

Причини появи помилки з файлом XINPUT1_3.dll

Причин того, що могло статися з цих файлів купа. Давайте розглянемо найпоширеніші з них.

 • Є ймовірність, хоч і невелика, що якась утиліта на вашому комп’ютері могла видалити файл XINPUT1_3.dll . Зробити це вона могла або помилково, або ж зловмисно.
 • Могла відбутися зміна файлу або його версії, зусиллями іншої програми. Як і в першому пункті – помилково або зловмисно.
 • Записи Реєстру Windows можуть бути пошкоджені діями утиліти або вашими власними, необережними діями.
 • Різні віруси та шкідливе програмне забезпечення цілком могли видалити, пошкодити чи модифікувати файл XINPUT1_3.dll.
 • У гіршому випадку, ваш жорсткий диск, який знаходиться в не кращому стані, міг пошкодити файл XINPUT1_3.dll.

Методи виправлення помилки з файлом XINPUT1_3.dll

Перезавантаження ПК

Просто спробуйте перезавантажити систему. Можливо, що в ній стався збій, який і спричинив це повідомлення про помилку.

Установка DirectX

Можливо, гра/утиліта, що запускається, вимагає свіжішої версії DirectX. При встановленні нової версії софту DirectX, файл XINPUT1_3.dll повинен буде замінений на іншу версію, що і вирішить ситуацію. Можете скористатися цим посиланням для завантаження Веб-установника. Він завантажить та встановить на ваш ПК останні бібліотеки DirectX.

Установка DirectX із папки з грою

Є можливість, що навіть після оновлення DirectX до останньої версії не вирішить проблему. У цьому випадку, вам варто спробувати встановити бібліотеки DirectX з папки Redist, яка швидше за все повинна перебувати в папці з грою або на диску (тут вона просто повинна бути). Можливо, що гра або утиліта вимагає саме ту версію файлу XINPUT1_3.dll , що йде разом із нею.

Переустановка програми/ігри

Іноді вся справа полягає в грі або програмі, яку ви намагаєтеся запустити. Можливо, щось пішло не так при її встановленні або щось на вашій системі пошкодило її. Через це вона не може тепер правильно працювати з необхідним файлом. Так що спробуйте перевстановити гру/утиліту, що запускається, і подивіться, чи виправить це помилку з відсутністю файлу XINPUT1_3.dll.

Встановлення драйверів відеокарти

Хоч це і може здатися дивним, але деяким користувачам у цій ситуації допомагає оновлення або повторна інсталяція драйверів для відеокарти. Просто зайдіть на офіційний сайт виробника свого графічного прискорювача та скачайте пачку драйверів звідти. Потім виберіть чисте встановлення драйверів. Таким чином, ви видалите попередню версію драйвером і поставте на їхнє місце нові, щоб унеможливити конфлікти. Можете скористатися нижче доданими посиланнями:

Запуск утиліти SFC

SFC – це досить корисна системна утиліта Windows, яка сканує вашу файлову систему на наявність помилок у ній. У разі знаходження помилок вона спробує виправити їх. Під час виконання цього процесу, може бути вирішена помилка з потрібним файлом. Для запуску утиліти SFC зробіть такі кроки:

 • Натисніть комбінацію клавіш Win+X (або просто натисніть правою кнопкою миші Пуск) і виберіть з контекстного меню “Командний рядок (адміністратор)”.
 • Далі впишіть у неї команду sfc/scannow та натисніть Enter.
 • Процес може зайняти досить тривалий час. Після завершення перевірки файлової системи вам буде надано список виправлених файлів. Можливо, що файл XINPUT1_3.dll буде знаходитись у цьому списку.

Заміна та реєстрація XINPUT1_3.dll

Цей спосіб не рекомендується виконувати, але якщо ви знаходитесь у відчайдушному становищі і готові ризикнути, то можете спробувати. В даному методі вам потрібно буде завантажити файл XINPUT1_3.dll з будь-якого джерела на ваш смак. Головне, щоб ви довіряли сайту/комп’ютеру та не набралися звідти вірусів.

 • Відкрийте командний рядок від імені Адміністратора.
 • Впишіть команду regsvr32 /u xinput1_3.dll для скасування реєстрації старого файлу.
 • Після завантаження файлу XINPUT1_3.dll , закиньте його в папку в папки CWindowsSystem32 і CWindowsSysWOW64.
 • Потім впишіть regsvr32 /i xinput1_3.dll  для реєстрації нового файлу.

Перевірка ПК на віруси та шкідливе ПЗ

Як вже було сказано в причинах, віруси та шкідливе програмне забезпечення цілком могли зробити свій внесок у створення проблем з файлом XINPUT1_3.dll. Проскануйте систему за допомогою сканера вашого антивірусу. Видаліть знайдені файли, заражені. Після видалення заражених елементів, установіть найновішу версію DirectX.

Оцініть статтю
Додати коментар