Чому не відкривається Skype на комп’ютері

Windows

У двадцять першому столітті важко уявити життя без спілкування з навколишнім світом. Для того, щоб можна було підтримувати контакт зі своїми друзями, близькими в будь-який час та в будь-якому місці, було створено програму Skype. У цій статті ми дізнаємося що робити, якщо Skype не відкривається на комп’ютері.

Опис програми

Skype – це програмне забезпечення, створене для зв’язку користувачів, що знаходяться далеко один від одного. Програма забезпечує обмін текстовими повідомленнями, голосовий та відеозв’язок через інтернет. Також користувачам доступний обмін файлами.

Slype можна встановити на різні операційні системи:

 • комп’ютер чи ноутбук;
 • телефон;
 • планшет.

Програма Skype доступна для безкоштовного скачування та проста у використанні. За невелику плату можна отримати доступ до телефонних дзвінків та надсилання SMS-повідомлень. Зважаючи на всі ці нюанси, програма на сьогоднішній день є дуже популярною у сфері комунікації.

Причини несправності

Розглянемо основні причини, чому не відкривається Skype на комп’ютері:

 1. Проблеми головного сервера.
  Можливо, проблема запуску програми пов’язана зі збоєм працездатності основного сервера, проте цю неприємність розробники вирішують дуже швидко. Якщо після цього у вас Skype не відновив нормальну роботу протягом доби, то проблема не з серверами.
 2. Блокування антивірусами чи брандмауерами.
  Також роботу програми можуть блокувати брандмауер, який контролює всі дані, що передаються через мережу між комп’ютерами, або антивірус. Вони вважають Skype за шкідливу програму. Відповідно, необхідно відключити на час firewall і перевірити, чи запускається програма.
 3. Зараження вірусами файлів програми.
  Щоб дізнатися, чи впливають зловреди на роботу програми, скористайтесь антивірусом для сканування та видалення заражених файлів.
 4. Автоматичне оновлення.
  У момент встановлення оновлень програма не запускатиметься, необхідно дочекатися її повного оновлення, після чого перезапустити.

Виправлення

Якщо Skype не запускається, спочатку запустіть комп’ютер. Якщо проблема не усунулася, то переходимо до подальших дій.

Видалення файлу

Збій може викликати файл, який знаходиться в папці програми. Для відновлення роботи його потрібно видалити.

 1. Завершуємо роботу програми Skype, що зависла. Для цього запускаємо диспетчер завдань комбінацією клавіш «Ctrl+Alt+Del» та переходимо у вкладку «Процеси», в якій шукаємо рядок під назвою «Skype.exe». Клікаємо по ній ПКМ та вибираємо пункт «Завершити процес».
  Завершити процес skype
 2. Натискаємо ПКМ за кнопкою «Пуск» і вибираємо в меню пункт «Виконати». Відкриється вікно, в якому необхідно ввести команду  %appdata%skype та натискаємо “ОК”.Введення команди у виконати
 3. У папці, що відкрилася, необхідно знайти файл із назвою «shared.xml» та видалити його.
  видаляємо файл shared.xml
 4.  При повторному запуску програма відновить свою роботу.

Цей спосіб відновлення програми Skype підходить для операційних систем Windows 7, 8, 10.

Переустановка

Повне видалення та подальше встановлення останньої версії допоможе вирішити проблему в 70% випадків.

Зайдіть до «Цей комп’ютер» («Мій комп’ютер») → «Видалити або змінити програму».

Видалити або змінити

Натисніть Skype → Видалити.

Видалити Скайп

Завантажте останню версію програми → Встановіть та запустіть програму.

Якщо ці дії не допомогли, спробуйте вимкнути запущений антивірус та брандмауер на комп’ютері. Після цього перевірте, чи запускається Skype. Якщо ні, то відкотіть систему за допомогою точки відновлення до того моменту, коли програма працювала.Порада! Вчасно інсталюйте оновлення для Skype.

Якщо після всіх вищезгаданих дій Skype не відкривається на комп’ютері, потрібно завантажити останню версію програми з офіційного сайту за цим посиланням і перевстановити його на вашому пристрої.

Оцініть статтю
Додати коментар