Поштові сервіси: де краще завести пошту

Програми

У цій статті я зібрав найкращі безкоштовні поштові сервіси, якими я користувався сам.

Я розповім про їхні відмінні риси, переваги і недоліки. Велику увагу приділю інтерфейсу та його продуманості – для пересічного користувача це найважливіший аспект, від якого залежить швидкість роботи з електронною поштою.

Якщо вам потрібно надсилати масові розсилки – поштовий сервіс у цьому випадку не підійде. Так, через них можна розсилати в середньому до 500 листів на день, але за умови, що вони некомерційні. 

Gmail

Що це . Поштовий сервіс Гугл.

Українська мова. Так.

Програма на смартфон. Є, встановлений на телефонах з Android.

Ціна. Повністю безкоштовна спочатку, немає платних опцій.

Сховище. 15 гігабайт на все.

Зареєструватись

? Що сподобалося. Найрадикальніша фіча, яка відрізняє Gmail від іншої електронної пошти — розумне сортування листів за трьома вкладками. Завдяки цьому важливі листи не губляться серед проморозсилок. Та й загалом простіше працювати з поштою – вона зрозуміло структурована.

Можна настроїти до п’яти вкладок, за якими Gmail автоматично розподілятиме листи в поштовій скриньці:

  • «Несортовані» — важливі технічні та інші листи, які не потрапили до інших вкладок.
  • «Соцмережі» — сповіщення із соцмереж, наприклад, зміна пароля Вконтакте, відповідь на ваш коментар у YouTube.
  • “Промоакції” – всі рекламні листи.
  • “Форуми” – повідомлення з форумів.
  • “Оповідання” – технічні листи. За досвідом, ця вкладка працює найгірше, до неї часто потрапляють сторонні листи.

Gmail уміє сортувати листи від одного відправника за різними вкладками. Наприклад, лист від маркетплейсу Ozon може потрапити до «Промоакцій» — якщо це реклама товарів, або до «Несортованих» — якщо це повідомлення на замовлення. Буває, система збоїть і неправильно розподіляє листи, але це рідкість.Вкладки Gmail зараз включені Промоакції. Їх можна відключити, але я не став би — так простіше орієнтуватися в ящику

З Gmail ви отримуєте доступ до всієї екосистеми Google: Календар, Диск, Документи. Насправді вам не потрібен Gmail, щоб користуватися цими продуктами, але в Gmail все це зосереджено в одному місці і часто рятує. Прямо з пошти можна надіслати в листі файл з Диска, перевірити календар і створити відеозустріч одним кліком у вікні пошти.Кнопка створення зустрічі захована в лівому меню.

У Gmail найбільше сховище серед інших поштовиків – 15 гігабайт. Його вистачить для більшості повсякденних завдань – перекинути фотографії чи відео на інший пристрій.

? Що не сподобалося. Застарілий дизайн та відсталий інтерфейс. Вигляд кнопок не змінювався більше 10 років, і вони нагадують старі програми. У кожному листі є кнопка «Роздрукувати» — це просто зайвий елемент, який перевантажує інтерфейс. А якщо ви хочете зробити якусь дію з листом, доведеться спрямовувати мишку на кожну кнопку, тому що незрозуміла їхня функція по іконці.Кнопки дії із листом. Зрозумієте, що означає кожна? Наприклад, друга це «архівувати, а третя – у спам».

Незрозуміло, навіщо потрібна функція архівації. Він видаляє лист із вхідних, але лист буде доступний у папці “Вся пошта” – сенс? І це при тому, що під видалення листа є окрема кнопка.

Якщо вдумуватись, спірних UX-рішень багато. Особисто мені це не заважає — просто коли дивишся на інші поштовики, розумієш, що могло бути краще.

Outlook

Що це . Поштовий сервіс Microsoft.

Українська мова. Так.

Програма на смартфон. Є.

Ціна. Повноцінна сама по собі, але є покращення під час підписки.

Сховище. 15 гб на зберігання пошти та 5 гб у хмарному сховищі для будь-яких файлів.

Зареєструватись

? Що сподобалося. Відмінний інтерфейс з великими порожніми просторами – у ньому приємно працювати і відчувається більше свободи. При цьому збереглися важливі кнопки-портали в інші сервіси Microsoft: щоб заглянути в календар або документи, не потрібно робити зайві рухи тіла.

Outlook має десктопну версію електронної пошти — це сервіс Microsoft і вона встановлена ​​на комп’ютерах з Windows, або її можна знайти в Microsoft Store на запит «пошта». Дизайн програми трохи відрізняється, але в цілому це все той же Outlook (але називається Hotmail). Просто для когось такий формат буде зручнішим, ніж веб-версія.

В іншому, інтерфейс успадковує основні переваги поштовиків, про які ми вже поговорили.Так виглядає десктопна версія Outlook. Microsoft перейменувала Hotmail на Outlook, але ця програма все одно чомусь називається Hotmail. Тут також є кнопки на інші десктопні програми – Календар і To Do List. Незручно, що вони запускаються як окремі програми, безшовний перехід був би кращим.

? Що не сподобалося. Невдалий експеримент із розумним сортуванням ящика. В Outlook вхідні листи поділені на вкладки «Відсортовані» та «Інші». Я не зрозумів, за яким критерієм лист вважається відсортованим – туди потрапляють особисті повідомлення, але проморозсилання там теж є. І що означає «Інші» і як дізнатися, за яким принципом листи розміщуються туди? У Gmail із цим все набагато зручніше, в Outlook це здається зайвим і відволікаючим – як мінімум, потрібно не тільки відкрити поштову скриньку, але й витратити зайвий клік на потрібну папку.

86ec0e3ec29a75575.gif

Вкладки «Відсортовані» та «Інші». В «Відсортовані» якимось дивом потрапив перший лист Reebok, але всі наступні такого щастя не пізнали

І спам-фільтри у Outlook дуже люті. Відомі відправники легко можуть потрапити до «Небажаної пошти»:У моїй Outlook перевірені відправники потрапили в спам. Такого я не бачив у інших поштовиках. Якщо ваша електронна пошта на Outlook, частіше перевіряйте спам

Чи не обійдемо стороною дивні найменування. В Outlook “Спам” називається “Небажана пошта”. Слово “Спам” знають усі – немає причин не називати речі не своїми іменами.

А ще мені не сподобалося, як Outlook мало не демонстративно заявляє, що йому байдужа безпека користувачів на безкоштовному тарифі. Безкоштовна версія позбавлена ​​тих запобіжних заходів, які по-хорошому в ній повинні бути:

  • Автоматичний захист небезпечних посилань.
  • Сканування та видалення небезпечних вкладень.
  • Захист OneDrive (онлайн-сховища) від програм-шантажистів.
  • Шифрування повідомлень.

Можливо, це просто питання невдалих формулювань: замість опису переваг платної версії складається враження, що на безкоштовному тарифі я відкритий усім шахрайським вітрам. Можна було просто об’єднати ці пункти в один під назвою «покращена безпека»

Докладніше про відмінності платної та безкоштовної версії Outlook І трохи лицемірства. Цінність бренду – найкраща безкоштовна пошта. «Краща» — напевно, включає безпеку, але тоді чому на безкоштовному тарифі моє сховище не захищають від програм-шантажистів?

Yahoo mail

Що це . Поштовий сервіс Yahoo.

Українська мова. Так.

Програма на смартфон. Є.

Ціна. Цілком безкоштовна.

Сховище. 1 Тб (!). Але лише на листи. Хмарного сховища немає.

Зареєструватись

? Що сподобалося. У Yahoo немає розвиненої екосистеми, як у електронних поштах вище. Тут залишилися стандартні функції на кшталт календаря та нотаток, але немає онлайн-дзвінків, сховища та документів. Я не вважаю це недоліком – не всім користувачам потрібні такі можливості.

Поштові послуги ускладнюються через свою екосистему – багато функцій, в інтерфейсі з’являється купа кнопок, все це відволікає від самої суті – пошти. Якщо ви рідко працюєте в документах і телефонуєте через Zoom або Skype, то Yahoo вам буде до душі.

В інтерфейсі немає нічого зайвого. Можна змінити режим відображення на дві області перегляду. При першій роботі в Yahoo спливають підказки – це однозначно плюс: я 10 років не знав про функції Mail.ru та Gmail, тому що там не було навчання.Поштовий інтерфейс. При розкритті вікна на весь екран з’являються порожні області та інтерфейс виглядає ще вільнішеПриклад навчального повідомлення

? Що не сподобалося. Реєстрацію слід підтвердити смс-кодом. Інші поштовики не просять вказувати свій номер.

AOL mail

Що це . Поштовий сервіс конгломерату AOL.

Українська мова. Ні.

Програма на смартфон. Є.

Ціна. Безкоштовно спочатку, немає платних опцій.

Сховище. Необмежено під листи, немає сховища для файлів.

Зареєструватись

? Що сподобалося. AOL – безкоштовний поштовий сервіс, аналог Yahoo. Він цікавий своїм мінімальним інтерфейсом. Коли працюєш у Gmail або інших поштовиках, не залишає відчуття бардаку з листів у скриньці та мотлоху кнопок. Тут елементи вікна розділені порожнім простором, а не особливо популярні функції заховані. У цій поштовику немає екосистеми, тільки календар та To Do list.

Сподобалося, що можна кнопками «Вгору» та «Вниз» перемикатися між листами. Для порівняння, у стандартній розкладці Gmail, щоб відкрити наступний лист, доведеться йти у Вхідні та вже звідти вибирати лист. Але в AOL не можна настроїти відображення скриньки та вмісту на дві області.

І незвичайна знахідка AOL, яка мене порадувала. Це налаштування відключення прехедера – ящик стає таким порожнім! Але й трохи божевільним. Подивіться самі:

13618e63ae0aa74d8e.gif

Вимикаємо прехедер! Чого варті повідомлення від Олі Морозової з темами «Ганьба» та «Летять ракети». Без прехедера листи навіть здаються більш заманливими

147d92c9970af86289.gif

Листую листи кнопками — не доводиться при відкритті нового листа відкривати «Вхідні»

? Що не сподобалося. Все сподобалося. Ну, хіба що немає російської мови інтерфейсу.

Mailfence

Що це . Поштовий сервіс компанії ContactOffice Group.

Українська мова. Ні

Програма на смартфон. Ні.

Ціна. У порівнянні з іншими поштовиками, різниця між платною та безкоштовною версіями відчутна. Якщо вам не потрібне хмарне сховище, безкоштовної версії має вистачити.

Сховище. 500 мегабайт на зберігання пошти та 500 мегабайт на хмарне сховище.

Зареєструватись

А тепер поговоримо про безпечні та надійні поштовики. Ця та наступна поштові служби вирізняються своєю високою конфіденційністю — мінімальні шанси, що влада може запросити ваші дані і поштовик їх буде зобов’язаний видати, як, наприклад, це можливо в Яндексі та Mail.ru. Якщо цінуєте безпеку та конфіденційність – ці варіанти вам підійдуть.

Сервери Mailfence знаходяться в Бельгії, де до питань конфіденційності ставляться суворо. Ця країна входить до топ-20 рейтингу конфіденційності в інтернеті . Недоторканність листування забезпечується наскрізним шифруванням – у самого Mailfence немає ключа для розшифровування ваших повідомлень. Подібна технологія працює в телеграмі.

Почитати про захист приватності Mailfence на їхньому сайті

? Що сподобалося. Mailfence має дуже легкий інтерфейс, який схожий на Яндекс. Верху розташувалося кнопки перемикання між поштою, сховищем та календарем. Ліворуч – папки листів. Кількість папок максимально скорочена: немає папок “З вкладеннями”, “Важливі”, “Непрочитані”. Особисто для мене це плюс – вважаю, що немає сенсу дробити “Вхідні” на підпапки. Але можна створити свої папки.Інтерфейс Mailfence. У лівому вікні лише необхідні папки: «Вхідні», «Відправлені», «Кошик», «Чернетки» та «Спам». Дивно, що вони не перекладені російською

? Що не сподобалося. Ймовірно, з міркувань безпеки, у кожному листі приховані зображення. Для їхнього показу потрібно натиснути кнопку «Так» у жовтому попередженні. І так – з кожним листом. Я не знайшов способу вимкнути цю функцію.

Немає об’єднання листів з однаковою темою в ланцюжку. Кожен новий лист співрозмовника буде окремим.

Без проксі або VPN на цю пошту не вийде зайти до РФ. Але це така особливість надзахищеної пошти – їх блокують у Росії за відмову надавати дані.

Пошта не має мобільної програми.

Не вистачає кнопки “Це не спам” у папці “Спам”. Листи можна перемістити у вхідні, але це не зовсім очевидно та реалізовано через кнопку «Перемістити».Повідомлення про те, що потрібно завантажити зображення у листі. Таке попередження є абсолютно у кожному листі. Якщо дивитеся багато пошти — це дратуватимеПереміщення спаму у «Вхідні». Однією кнопкою було б набагато простіше

Protonmail

Що це . Поштовий сервіс Proton Technologies AG.

Російська мова. Так.

Програма на смартфон. Так.

Ціна. Безкоштовної вистачить, але в платній є прикольні функції, наприклад, автовідповідач і фільтри, що настроюються. Платна версія від 360 рублів на місяць

Сховище. 500 мегабайт на сховище пошти. Немає хмарного сховища.

Зареєструватись

Protonmail – альтернатива Mailfence. Сервера Protonmail знаходяться у Швейцарії, а це означає, що вони не підкоряються юрисдикції США та Євросоюзу. Але рішення вищого суду Швейцарії все ж таки змусить їх видати дані.

У Protonmail наскрізне шифрування та відкритий вихідний код – якщо ви програміст, можете переконатися в безпеці сервісу. Сервіс прикладає й інші зусилля для кращої безпеки – вони мають цікаву статтю з цієї теми, почитайте .

? Що сподобалося. Режим відображення пошти, що настроюється. Інтерфейс трохи перевантажений кнопками, але в цілому виглядає охайно. Існує зручна функція об’єднання листів з однією темою в ланцюжки: листування з людиною буде відображатися одним листом, схожим на чат. У Mailfence такого немає і там кожен лист потрібно переглядати окремо.

Листити листи можна кнопками «Вліво» та «Вправо». Ну і нарешті, у Protonmail є своя програма. Якщо ви часто дивитеся пошту з телефону, Mailfence вам не підійде – у нього програми досі немає.

І теж важлива перевага в порівнянні з Mailfence – в налаштуваннях легко вимкнути функцію попередження про завантаження зображень з листа. Тобто картинки підвантажуватимуться при відкритті листа, а не після того, як ви клікнете на попередження.

18293edea44db0f8da.gif

Перемикання режимів інтерфейсу

? Що не сподобалося. Заплутані налаштування, в яких не хочеться розумітися. Немає швидкої кастомізації інтерфейсу, як у великих поштовиках. І, раптово, це єдина електронна пошта із представлених у статті без календаря.

Роскомнагляд заблокував Protonmail у РФ через відмову надати дані про користувачів. Отже, якщо хочете користуватися цією поштовиком у Росії, доведеться підключати VPN або проксі.

Яку ж пошту мені вибрати?

Для повсякденного користування. Добре підійдуть Yahoo та AOL. Ці поштовики — зразок стриманості та мінімалізму. Вони дуже схожі, але у Yahoo невеликий плюс – можливість зміни відображення на дві області. Якщо вам це критично, вибирайте Yahoo. В інших випадках – на любителя.

Потрібні інтегровані до пошти календар, онлайн-дзвінки, документи та сховище. За такого розкладу не обійтися без поштовиків-гігантів із розвиненою екосистемою: Gmail, Яндекс, Outlook. Що вибрати серед них – це ще завдання. Вибирайте серцем. Але якщо потрібен сервіс документів, то краще Gmail: більшість російських компаній працюють у Google Документах. На моєму досвіді не було такого, щоб хтось мені скинув текст із Яндекса або Word Online.Як створити електронну пошту на Gmail, Mail.ru та Яндекс.Пошті

Для конфіденційності та безпеки. Захищені закордонні пошти Mailfence та Protonmail. Я тут не звертав би уваги на інтерфейс, а вивчив би особливості цих поштовиків самостійно на їхніх сторінках. Вам точно потрібен Protonmail, якщо ви любитель подивитися пошту з телефону – Mailfence немає мобільного додатка. І вам точно потрібен Mailfence, якщо хочете свехбезпечне хмарне сховище – в Protonmail сховища немає.

Оцініть статтю
Додати коментар