Під час створення відео іноді виникає потреба додати субтитри. Це можна зробити під час монтажу відео на комп’ютері або на телефоні.
У цій статті розберемо програми для додавання субтитрів до відео на Android та iPhone та їх основні можливості.
- Навіщо додавати субтитри на відео
- 5 додатків для створення субтитрів на Android
- 1. Kaptioned – Automatic Subtitles for Videos
- 2. FilmoraGo – Відеоредактор
- 3. Film Maker Pro
- 4.Voicella
- 5. Написати текст на відео та обрізати відео. Редактор від Oddyssey Apps Ltd.
- 5 додатків для додавання субтитрів до відео на iPhone
- 1. Clips
- 2. iMovie
- 3. Clipomatic
- 4. MixCaptions: Субтитри для відео
- 5. Overvideo
- Висновок
Навіщо додавати субтитри на відео
Деякі автори взагалі не замислюються про субтитри під час створення відеоконтенту. Або вважають, що вони непотрібні. Але іноді люди дивляться відео без звуку (найчастіше з телефону). Наприклад, коли їдуть до метро. Ще звук може бути вимкнений на майданчику за замовчуванням або користувач сам відключив його в налаштуваннях програми. Щоб користувач захотів спеціально увімкнути звук під час перегляду конкретної сторіс, його повинен зацікавити відеоряд. А це не завжди виходить.
Без звуку та титрів аудиторія може пропустити важливу інформацію. А ще є люди з патологіями слуху, і вони також можуть бути глядачами вашого контенту.
Окей, YouTube і VK Відео мають автоматичні субтитри і для їх генерації сторонні програми не потрібні. Штучний інтелект розпізнає мову, яка використовується у відео та перетворює голос на текст. Змінити мову субтитрів, а також відредагувати текст можна у Творчій студії у розділі редагування відео. Це важливо, тому що ІІ часто помиляється і виходить біліберда. Особливо буває помітно у відео російською. Також можна завантажити на Ютуб свої заздалегідь підготовлені субтитри.
Крім звичайних відео та Shorts на YouTube, користувачі дивляться багато відеоконтенту та на інших платформах. І для них все ж таки варто додавати субтитри окремо.
Розповідаємо, які програми використовувати. Є програми, які працюють за принципом автоматичних субтитрів на YouTube (тобто самі перетворюють голос на текст), а є такі, де можна просто вручну додати текст поверх відео. Розглянемо обидва варіанти.
5 додатків для створення субтитрів на Android
Що використовувати власникам пристроїв на Андроїд:
1. Kaptioned – Automatic Subtitles for Videos
Як відомо з назви, програма Kaptioned створює автоматичні субтитри. Шляхом перетворення голосу на текст. Можна змінити шрифт, колір тексту, додати кольорове тло для субтитрів. З недоліків — не можна змінити горизонтальне вирівнювання тексту, тобто субтитри розміщуються лише центром.
2. FilmoraGo – Відеоредактор
FilmoraGo – мобільний відеоредактор від творців Wondershare Filmora (програми для монтажу відео на комп’ютері). Додавання тексту поверх відео — лише одна з функцій, так що програму можна використовувати для повноцінного монтажу. Для субтитрів є кілька шрифтів. Крім додавання тексту, є ефекти, стікери, своя бібліотека музики, оверлеї, сучасні переходи. Можна експортувати відео в HD якості та роздільній здатності 1080p.
3. Film Maker Pro
Film Maker Pro – аналог FilmoraGo. Це також відеоредактор, але менш відомий. Для тексту є більше 100 шрифтів + є окремі шаблони для субтитрів. Крім тексту в редакторі є понад 50 фільтрів та понад 100 додаткових ефектів. А також музика та переходи. У Film Maker Pro можна навіть працювати з вбудованим інструментом для заміни фону. Безкоштовний експорт відео у форматі 720p, 1080p, 4K.
4.Voicella
Voicella – додаток для автоматичного створення субтитрів. Крім них підтримується переклад тексту більш ніж на 40 мов. Відповідно, є дві функції: «Додати субтитри» та «Перекласти та додати субтитри». Автовідповідь можна відредагувати, щоб виправити або видалити деякі слова. Також є редактор тексту — можна поміняти шрифт, змінити колір і додати плашку з фоном.
5. Написати текст на відео та обрізати відео. Редактор від Oddyssey Apps Ltd.
Даний редактор дозволяє додати текст поверх відео та встановити його тривалість. Є шрифти та палітра кольорів. Це міні програма для монтажу та окрім тексту в ній можна додавати стікери, малювати олівцем поверх відео та обрізати відеоролик.
5 додатків для додавання субтитрів до відео на iPhone
Що використовувати власникам Айфонів та Айпадів:
1. Clips
Clips – це мобільний редактор, створений Apple. Випущений ще 2017 року, але продовжує користуватися популярністю. Ідеальний для створення субтитрів, тому що автоматично генерує анімовані титри на основі спікера. Вони відображаються на екрані синхронно із голосом користувача під ритм його мови. Тобто не потрібно спеціально анімувати текст або встановлювати його тривалість. Крім додавання субтитрів у додатку є ефекти, стікери, емодзи, музика. Також у Clips можна знайти ефекти доповненої реальності. Є можливість знімати селфі-сцени всередині 360-градусних відеопанорам. Для використання останньої версії програми потрібна iOS 14.5 або нова.
2. iMovie
iMovie – один із найпопулярніших відеоредакторів на iOS, і створений він також корпорацією Apple. Тут є готові шаблони сцен для відео з титрами, переходами, фільтрами та музикою. У тексті можна змінювати шрифт, колір, розмір, розташування. Можна зберігати відео з роздільною здатністю до 4K та частотою 60 кадр/с. Або одразу експортувати ролик у соцмережі.
3. Clipomatic
Clipomatic – додаток для створення субтитрів. Як і Clips, він розпізнає мову та створює автоматичні титри. У ньому є клавіша запису голосу. Для тексту є кілька стилів. Додаток розпізнає понад 40 найпопулярніших мов. Також є фільтри та емоди для додаткового редагування. Для запису відео та додавання субтитрів доступно 3 головні інструменти: «Камера», «Мікрофон» та «Розпізнавання мовлення».
4. MixCaptions: Субтитри для відео
MixCaptions – ще одна програма для автоматичного додавання субтитрів. Воно простіше за попередні, у ньому створюється мінімалістичний білий текст на напівпрозорій плашці. Але це не назвеш мінусом, тому що отримані субтитри не перетягують на себе увагу. Отже, не будуть відволікати глядачів від перегляду відео. Є й інші шрифти, а за бажанням можна зробити текст кольоровим. Субтитри додаються до готового відео тривалістю до 10 хвилин. Можна змінити розташування тексту (внизу, вгорі або в центрі відео). Програма розпізнає 23 мови.
5. Overvideo
Overvideo – це міні-редактор для швидкого створення відео. Працює просто – вибираємо ролик на телефоні, пишемо вручну текст, додаємо музику, зберігаємо. Для редагування субтитрів доступно більше 100 стильних шрифтів, можна налаштувати розмір тексту та додати ефекти.
Висновок
Використовуйте титри там, де це доречно — у розмовних відео, інтерв’ю, у роликах із закадровим озвученням, для обробки репортажів, там, де є переклад іноземних відео. Особливо це стосується роликів для соціальних мереж. Для створення автоматичних субтитрів підходять програми Kaptioned, Voicella (обидва для Android), Clips, Clipomatic, MixCaptions (3 програми для iOS). Але не варто повністю сподіватися на автогенератори субтитрів – здебільшого текст у них потрібно додатково редагувати.
Для відео, де є складна термінологія, слова вимовляються нечітко або у ролика тихий звук краще використовувати редактори, де можна вручну додати заздалегідь підготовлений текст. Це програми FilmoraGo, iMovie та аналоги.