Як підключити телевізор до Інтернету, якщо немає Smart TV, Wi-Fi, LAN?

Windows

У цій статті я дам докладну та просту відповідь на дуже популярне запитання. Звучить він приблизно так: “У мене звичайний телевізор без Smart TV, як підключити його до інтернету?”. Або так: “У моєму телевізорі немає Wi-Fi та LAN-порту, чи можна підключити його до інтернету?”. Питання начебто різні, але дуже пов’язані між собою. У статті я поясню чому. Так само розповім, чи можна старий телевізор, на якому немає функції Smart TV перетворити на “розумне” ТБ і виходити з нього в інтернет, дивитися онлайн відео, YouTube, телевізійні канали через інтернет і т.д.

Вся ця тема із Smart TV дуже популярна. Зараз вже напевно складно знайти новий телевізор без функції Smart TV. Це зрозуміло, оскільки такий телевізор дає набагато більше можливостей для розваг та перегляду різного контенту. Нам не потрібні якісь флешки, програвачі, приставки тощо, просто підключаємо телевізор до інтернету , відкриваємо на телевізорі програму та дивимося відео. Можна дивитися YouTube (я свій телевізор тільки для цього і використовую) , фільми, серіали, навіть ТБ-канали через якийсь онлайн кінотеатр. За передплатою, або навіть безкоштовно.

Що робити, якщо телевізор без Smart TV?

ТБ без Smart TV до інтернету ніяк не підключити. У цьому немає потреби і жодного сенсу. Саме функція Smart TV забезпечує вихід в інтернет та роботу всіх цих програм на телевізорі. Якщо немає Smart TV – немає виходу до інтернету. Підключення до інтернету такого телевізора просто не потрібне.

Якщо ви знаєте, що у вас телевізор без Смарта – добре. Якщо сумніваєтеся – перевірте. 

Якщо немає Smart TV, значить немає Wi-Fi та LAN?

Не завжди так. Пояснюю. Якщо телевізор без Смарт-функцій, то в ньому точно немає вбудованого Wi-Fi (такі телевізори, де б він був, я не бачив) . 

Але на такому телевізорі може бути LAN-порт. Навіщо він потрібен? Він потрібний для підключення до локальної мережі (не до Інтернету!) . По локальній мережі працює технологія DLNA , і цей телевізор швидше за все її підтримує (дивіться характеристики) . 

Коротко про DLNA: технологія, яка дозволяє транслювати на телевізор відео, фото та музику з інших пристроїв, підключених до однієї локальної мережі. Наприклад: ПК та телевізор підключено до одного роутера. Ви можете з ПК вивести фільм на телевізор (не онлайн, а запустити перегляд файлу) . 

Буває, що телевізор із Smart TV, але без Wi-Fi. Це означає, що його можна підключити до інтернету тільки кабелем (або через зовнішній Wi-Fi адаптер, якщо він їх підтримує) . 

Як зробити Smart TV на звичайному телевізорі?

Рішення – купити та підключити до телевізора Smart TV приставку. Це універсальне рішення. Підходить як для звичайних старих і не дуже старих телевізорів без Smart TV, так і для застарілих телевізорів із функцією Smart TV (коли не працює більшість програм, все дуже повільно завантажується, зависає тощо) .

Таких приставок (ще одна назва – медіаплеєри) на ринку є дуже багато. Як їх вибирати, які краще тощо – це тема для окремої статті.

Практично всі Смарт приставки працюють на звичайній операційній системі Android (яка встановлюється на телефони та планшети) або на Android TV (це той же Android, але він оптимізований спеціально для телевізорів і Смарт ТБ приставок) . Є ще приставка Apple TV від компанії Apple. Вона працює на операційній системі tvOS.

Найпопулярніші приставки: Xiaomi Mi Box S, Xiaomi Mi TV Stick, MAG 425, DUNE HD RealBox, Rombica Smart Box, X96 Android TV Box. Їх дуже багато. Вибір величезний. В мене, наприклад, Xiaomi Mi Box S.

Пристрій за допомогою якого телевізор без Смарт приставка для телевізора без Smart TV, Wi-Fi, LAN можна підключити до інтернету

Смарт приставка підключається до телевізора HDMI. Навіть на старих телевізорах зазвичай є HDMI-вхід. Якщо телевізор дуже старий, можна підключити через RCA роз’єм (тюльпан) . Є приставки з таким виходом або можна використовувати перехідник.

Смарт приставка для підключення до Інтернету звичайного телевізора без Smart TV

Меню (початковий екран) Смарт приставки виглядає приблизно так (на Android TV) :

Програми та інтернет на телевізорі без Smart TV та Wi-Fi

Підключивши таку приставку до простого телевізора (у якому спочатку немає вбудованої функції Smart TV) ми отримуємо можливість підключення до інтернету по Wi-Fi та LAN (для підключення по кабелю на деяких приставках потрібен фартух, а на деяких моделях можливе підключення тільки по Wi- Fi) .

Будуть доступні всі програми та можливості, які є на Smart телевізорах. Можна дивитися Ютуб, фільми та серіали через різні програми, встановлювати програми та ігри з магазину програм. Також можна встановити браузер для перегляду веб-сайтів.

На більшості таких приставок є Bluetooth, що дозволяє підключати бездротові навушники, колонки, мишки, клавіатури тощо.  Також можна дублювати екран телефону на телевізор.

Висновки

Якщо у вас телевізор без Smart TV та можливості підключення до інтернету (немає Wi-Fi та LAN) , тобто як мінімум три варіанти:

  1. Упокоритися з цим і дивитися фільми, серіали, Ютуб на іншому пристрої.
  2. Купити новий телевізор із Smart TV.
  3. Купити та підключити Smart TV приставку.

Ваші питання, доповнення та пропозиції чекаю у коментарях. Всього найкращого!

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Андрій

    Якщо в моєму телевізор вихід RCA так званий тюльпан чи можна підключити приставку смарт тв

    Відповіcти