Хмарні сховища стали невід’ємною частиною більшості робочих процесів. Пандемія триває вже більше року, безліч людей працюють на віддаленні і хмарні сховища використовуються як важливий інструмент для вирішення великих і дрібних завдань.
Для особистого використання хмари теж використовуються багатьма. Передати кілька десятків фотографій, якийсь набір документів або ще щось. А ще потрібно, щоб був безкоштовний простір, щоб можна було користуватися і зрозуміти, чи подобається саме це сховище або краще пошукати інше. Нижче буде топ таких хмарних сховищ, усі вони рекомендовані для використання, а яке сподобається саме вам – питання переваг.
8. MediaFire
Один із довгожителів. Працює стабільно, але більше підходить для тих, хто використовує хмарне сховище, щоб щось залити та викласти посилання, а не для тих, хто регулярно працює та змінює файли в ньому. Є мобільні програми, а на комп’ютері можна скористатися веб-версією.
7. Box
Хмарне сховище, що спочатку орієнтувалося на бізнес-користувачів. Втім, ніхто не заважає користуватися ним і рештою. Є безліч додатків, навіть для операцій, що більше не розвиваються. Box інтегрований у безліч сервісів. З мінусу можна відзначити розмір файлу в 256 Мб для безкоштовних облікових записів, більшого розміру залити не можна, тільки розбивати на архіви.
6. Dropbox
Багато в чому завдяки Dropbox хмарні сховища стали такими, яким ми звикли бачити їх у сучасності. Хмарне сховище продовжує розвиватися, впроваджує нетипові, але корисні можливості, наприклад, дозволяє швидко створювати відеоінструкції та ділитися ними . Dropbox має найбільшу кількість інтеграцій з різними сервісами. Наприкінці року Dropbox анонсував розумне сортування файлів та автоматичне їх перейменування , що буде дуже корисно для тих, хто не хоче сортувати файли по папках вручну.
Dropbox для Windows/macOS/Linux
5. MEGA
Хмарне сховище колись давало 50 Гб безкоштовного місця і загалом було не лише зручним, а й давало підвищений рівень шифрування. Потім безплатний обсяг знизили до 15 Гб і в середині 2021 року підняли до 20 Гб. Один із головних недоліків сучасності – ліміт на трафік, при досягненні ліміту, швидкість дуже сильно знижується і доводиться чекати кілька годин, що часом дуже й дуже незручно.
4. pCloud
Ще одне непогане хмарне сховище. На відміну від багатьох інших, воно дозволяє придбати додаткове місце у хмарі не лише за передплатою, а й разово. Працює хмара стабільно, і за роки існування має відданих користувачів.
pCloud для Windows/macOS/Linux
3. iCloud
Хмарне сховище від Apple. У даному випадку ми говоримо про iCloud Drive, який дозволяє зберігати файли у хмарі та керувати їхньою файловою структурою. Сховище інтегровано з операційними системами від Apple. Працює швидко, є різні тарифи, щоб розширити простір, є веб-версія і версія для Windows. З мінусів – відсутність клієнта для Android, але найчастіше користувачі пристроїв від Apple не користуються пристроями на Android.
2. OneDrive
Хмарне сховище від Microsoft. Інтегровано з Windows 10 та 11 ( підтримка для 7, 8 та 8.1 припинена ). При підписці на Microsoft 365, ви отримуєте доступ не тільки до офісного пакета та сервісів, але й додатковий простір у сховище хмар. На додаток до всього є внутрішнє особисте сховище з підвищеним рівнем безпеки зберігання даних у ньому. За минулий рік OneDrive обзавівся розумними алгоритмами сортування фотографій та можливістю редагувати фотографії прямо у хмарі .
1. Google Drive
Хмарне сховище від Google. Якщо Google One відповідає за загальний простір в обліковому записі, який займає не тільки Google Drive, але й Google Photos, Gmail, Google Keep та інші сервіси, то Google Drive саме те саме хмарне сховище, до якого ми звикли і які люблять багато хто. Є вбудований магазин розширень, вбудований офісний пакет та глибока інтеграція з Android (якщо на пристрої встановлені сервіси Google Play. За останні роки у нас забрали можливість копіювання файлів між сховищами , замінивши їх ярликами, мотивувавши це зменшенням кількості дублікатів та неактуальних версій. Також почали більше активно блокувати зі спамом. У всьому іншому, Google Drive є своєрідним стандартом для хмарних сховищ, якого прагнуть багато, і яким зручно користуватися.