Назви наведені для чистого Android. У сторонніх прошивках, таких як MIUI, Flyme, OxygenOS, шукайте щось схоже.
- Крок 1. Підготуйтеся до перенесення даних
- Крок 2. Синхронізуйте дані старого смартфона з обліковим записом
- Крок 3. Створіть резервну копію даних старого смартфона в обліковому записі Google
- Крок 4. Відновіть дані на новому смартфоні
- Якщо новий смартфон не активовано
- Якщо ваш новий смартфон активовано
- Крок 5. Перенесіть на новий смартфон фото та відео
- Крок 6. Скопіюйте музику та інші файли
Крок 1. Підготуйтеся до перенесення даних
Переконайтеся, що обидва смартфони заряджені. Підключіть старий до Wi-Fi. Інакше ризикуєте витратити багато мобільного трафіку.
Напевно, ваш старий смартфон вже прив’язаний до облікового запису Google. Якщо не впевнені, відкрийте «Параметри» → «Акаунти» та знайдіть там ваше.
Якщо обліковий запис немає, ви можете додати його. Натисніть кнопку «Додати обліковий запис» у нижній частині екрана та виберіть Google. Якщо потрібно, введіть пароль до смартфону та дотримуйтесь інструкцій на екрані.
Крок 2. Синхронізуйте дані старого смартфона з обліковим записом
На старому смартфоні відкрийте «Параметри» → «Акаунти» та виберіть там ваш обліковий запис Google. Натисніть на нього.
Переконайтеся, що напроти всіх необхідних типів даних стоять галочки. Якщо їх десь нема, проставте.
Натисніть кнопку «Ще» → «Синхронізувати». Зачекайте, доки процес не завершиться.
Крок 3. Створіть резервну копію даних старого смартфона в обліковому записі Google
Зазвичай резервне копіювання включено до Android за замовчуванням, але не завжди. Отже, переконаємося, що вся інформація – контакти, календар, пошта, налаштування, дані додатків – надійно збережена в обліковому записі Google.
Відкрийте на старому смартфоні «Установки» → «Система» → «Додаткові налаштування» → «Резервне копіювання». Переконайтеся, що перемикач “Завантажити на Google Диск” активовано, а в розділі “Акаунт” вказана потрібна адреса. Потім натисніть «Почати копіювання» → «Продовжити».
Почнеться процес резервного копіювання. Воно збереже дані на ваш Google Диск. Ця операція може затягнутися, особливо якщо ви користувалися смартфоном довго і там накопичилося багато даних.
Коли процес завершиться, ви можете відкласти старий смартфон.
До речі, потрапити в панель резервного копіювання можна не лише з налаштувань телефону, але і з Google Диску. Для цього відкрийте програму та натисніть на значок із трьома горизонтальними лініями зліва зверху. Потім увійдіть до «Параметри» → «Резервне копіювання та скидання». Далі все ідентично.
Крок 4. Відновіть дані на новому смартфоні
Якщо новий смартфон не активовано
Увімкніть новий смартфон і виконуйте вказівки майстра налаштування. Виберіть мову та регіон та підключіться до мережі.
Майстер запропонує перенести на новий смартфон ваші дані. Натисніть «Далі» та виберіть «Скопіювати з хмарного сховища».
Введіть логін та пароль від облікового запису Google та прийміть умови ліцензійної угоди.
Виберіть потрібну резервну копію зі списку та, якщо потрібно, введіть пароль від старого смартфона. Вкажіть, що потрібно переносити, і натисніть «Відновити».
Продовжуйте дотримуватися вказівок майстра. Відновлення буде виконано у фоновому режимі.
Коли налаштування нового смартфона завершиться, зачекайте 10 хвилин: Android встановить всі програми зі старого апарата.
Якщо ваш новий смартфон активовано
Допустимо, ваш смартфон вже включали. Наприклад, консультант у магазині показував вам його роботу. У такому разі є два варіанти.
Варіант 1
Відкрийте «Установки» → «Система» → «Додаткові налаштування» → «Скинути установки». Якщо пункту «Додаткові налаштування» немає, оберіть «Скинути налаштування» у меню «Система».
Виберіть «Видалити всі дані» → «Скинути телефон». Зачекайте, поки пристрій перезавантажиться.
Тепер виконуйте всі пункти попередньої інструкції з майстром налаштувань.
Варіант 2
Якщо не хочете нічого скидати, відкрийте «Параметри» → «Акаунти» (або «Користувачі та облікові записи» або «Синхронізація»). Натисніть кнопку «Додати обліковий запис» у нижній частині екрана. Виберіть тип облікового запису Google.
Якщо потрібно, введіть пароль до смартфону та дотримуйтесь інструкцій на екрані. Ви повинні будете ввести вашу електронну адресу та пароль від облікового запису Google.
У меню «Установки» → «Акаунти» виберіть доданий обліковий запис Google. Натисніть на нього.
Переконайтеся, що напроти всіх необхідних типів даних стоять галочки. Якщо їх десь нема, проставте.
Натисніть кнопку «Ще» → «Синхронізувати». Дочекайтеся закінчення синхронізації. Так ви перенесете на новий смартфон контакти, пошту, календар, але не програми.
Щоб скопіювати їх, відкрийте Google Play та натисніть на значок із трьома горизонтальними лініями зліва зверху. Відкрийте «Мої програми та ігри».
Перейдіть на вкладку «Бібліотека» та встановіть ваші програми вручну.
Крок 5. Перенесіть на новий смартфон фото та відео
Найпростіше це зробити з додатком “Google Фото”. Запустіть його на старий смартфон. Зайдіть у «Параметри» → «Автозавантаження та синхронізація» та переконайтеся, що опцію увімкнено. Потім зачекайте, поки завантаження закінчиться.
Тепер усі ваші знімки та зняті відео будуть завантажені у хмару, і ви зможете переглядати їх на новому смартфоні через Google Фото.
Якщо ви не проти, що знімки будуть зберігатися в стислому (але все ще досить якісному) вигляді, то за їх зберігання навіть не доведеться платити: вам буде надано необмежений обсяг у хмарі. А якщо ні, то доведеться придбати підписку на сервіс.
Крок 6. Скопіюйте музику та інші файли
Якщо у вас багато чого зберігається в пам’яті старого смартфона (наприклад, колекція музики в MP3 або документи), все це можна перенести і вручну, через USB-кабель.
Підключіть старий смартфон кабелем USB до комп’ютера. Виберіть «Передача файлів» та скопіюйте все, що потрібно. Потім вимкніть старий смартфон.
Підключіть новий телефон і перенесіть на нього всі ваші дані через Провідник або Finder.
У деяких випадках комп’ютер не може розпізнати підключений смартфон. Особливо цим грішать Mac, до яких приєднують старі Android.