Як поставити апостроф в Ворді / Word

Програми

У документах Microsoft Word не завжди потрібно працювати з текстом російською мовою. І, наприклад, в англійській чи українській мовах часто з’являється необхідність поставити апостроф у словах. І тут виникають запитання у користувачів: як це зробити, які кнопки натискати? Давайте розберемося з цим у цій статті.

Якщо при включеній англійській розкладці клавіатури все більш-менш зрозуміло, тоді друкуючи українською мовою все не так просто – тут не вдасться натиснути кілька кнопок. Тому зараз розповім, які комбінації можна використовувати в Ворді для вставки апострофа, і як її призначити свою, щоб швидко вставляти необхідний знак у документ.

Як зробити у Ворді апостроф за допомогою клавіатури

Увімкніть англійську розкладку клавіатури та поставте курсив після тієї літери, де він має стояти.

Встановіть курсив

Далі натисніть на клавіатурі кнопку з літерою  “е” . Потрібний знак буде додано.

Такий спосіб добре використовувати, якщо ви друкуєте документ англійською мовою. Якщо у Вас документ українською, то постійно перемикати розкладку клавіатури не зовсім зручно. Тому давайте перейдемо до таких способів.

Розкладка клавіатури

Використовуємо сполучення клавіш

Для вставки в слово комою вгорі можна використовувати різні поєднання кнопок. Оскільки в ASCII таблиці, кожному символу відповідає певне число, то апострофа це  «39» .

Натисніть та утримуйте на клавіатурі  Alt  та наберіть на цифровій клавіатурі  39 . Ось такий результат.

Введення коду за таблицею ASCII

Оскільки комбінація  «Alt+39»  додає в Ворд лапки, то якщо перед курсивом замість літери стоятиме пробіл, після натискання комбінації вставиться лапка, повторне натискання додасть лапку, що закриває – а саме це нам і потрібно.

Якщо курсив встановити відразу після літери в слові і натиснути комбінацію, то відразу буде додана підходяща, у нашому випадку, лапка, що закриває.

Вставка лапки, що закриває

Є ще поєднання  “Alt + 0146” . Затискаємо та утримуємо кнопку  «Alt»  і по черзі натисніть на цифровій клавіатурі, що розташована праворуч,  «0146» .

Комбінація Alt+0146

Можна використовувати і таку комбінацію –  “Alt +8217” . Набирається так само, як і дві попередні цифри використовуйте з цифрової клавіатури.

З її допомогою потрібний нам знак виходить різного виду. Якщо встановити курсив після літери – вийде більш м’який, якщо курсив стоятиме після пробілу – виглядатиме як крапка з хвостиком унизу.

Комбінація Alt+8217

Використовуючи наведені вище поєднання, апостроф в текст додасться при будь-якій включеній розкладці клавіатури.

Вставка через таблицю Символів

Додати апостроф у потрібне слово можна за допомогою готової таблиці Символів.

Встановіть курсив у потрібному слові, перейдіть на вкладку  «Вставка»  та у групі  «Символи»  натисніть на відповідну кнопку.

Відкриється список, що випадає, в ньому можна буде вибрати знак апострофа, але тільки після першої вставки його в документ. А зараз натисніть пункт  «Інші символи» .

Відкрийте весь перелік

Відкриється таке вікно. У полі  “Шрифт”  встановіть  “(звичайний текст)” , у полі  “Набір”  –  “знаки пунктуації” . Знайдіть у списку те, що потрібно, виділіть, натиснувши на нього мишкою і натисніть  «Вставити» . Символ апострофа в документ буде додано, а це вікно можна закрити, натиснувши відповідну кнопку внизу праворуч.

У цьому вікні, вибравши необхідний символ у списку, можна переглянути, які гарячі клавіші відповідають. Це  “Alt+0146” , про них ми вже говорили.

Вибір у списку

Також знайти потрібний знак вийде, якщо вибрати  “Шрифт”  –  “(звичайний текст)” , а  “Набір”  –  “літери зміни пробілів” . Виділіть потрібний знак кліком мишки та натисніть кнопку  «Вставити» для додавання його в документ. Потім  “Закрити” , щоб закрити вікно.

Тут теж для виділеного символу є поєднання –  «02BC, Alt+X» , але воно працює лише за обраної англійської розкладки клавіатури, оскільки в ньому використовуються літери. Наберіть на клавіатурі  02BC , а потім натисніть  Alt+X  і вийде потрібний знак.

Інший Набір символів

Призначення клавіш.

Якщо Ви звикли використовувати в роботі з різними програмами гарячі комбінації, і з якоїсь причини, наведені вище поєднання, Вам не підходять, можна самостійно їх задати.

Для цього відкрийте вікно  «Символ» , як було описано вище, та виберіть потрібний знак у наведеному списку. Потім натисніть кнопку  «Поєднання клавіш» .

Потрібна кнопка

Відкриється вікно  “Налаштування клавіатури” . Подивіться, щоб у полі  “Команди”  була обрана потрібна. Потім натисніть  “Нове поєднання клавіш”  і натисніть на клавіатурі ті кнопки, які хочете використовувати. Увага! Саме натисніть їх не потрібно друкувати – у прикладі я натиснула комбінацію  «Alt+Z» .

Потім переконайтеся, що в полі  “Поточне призначення”  стоїть  “[ні]” . Якщо там вказано іншу команду, тоді потрібно придумати інше поєднання. У полі  «Зберегти зміни в»  виберіть  «Normal» , щоб цю комбінацію можна було використовувати у всіх інших документах Ворд. Потім натисніть кнопку  “Призначити” . Закрийте вікно.

Призначення комбінації

Тепер у Вас при виборі апострофа у списку внизу буде вказано, які кнопки для вставки використовувати.

Вказана комбінація

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Юлія

    дякую!

    Відповіcти