Як зробити так, щоб батарея смартфона тримала заряд довше

Windows

Виробники смартфонів рекомендують виконувати калібрування акумулятора раз на 4 тижні або щонайменше кожні 3 місяці. Але техніка удосконалюється дуже швидко, тому у багатьох виникає питання: а чи потрібно калібрувати акумулятори нових пристроїв? До того ж не зовсім зрозуміло, як це робиться. Давайте розберемося!

Для чого потрібне калібрування акумулятора

Принцип роботи батареї полягає в наступному: кожен сучасний акумулятор вбудований смарт-чіп. Він потрібний для надсилання сигналу про поточний заряд. Смартфон його приймає, обробляє та відображає на екрані у вигляді спеціальної іконки.

Заряд акумулятора містить хімічну речовину (літій або нікель). Чіп, у свою чергу, зчитує обсяг заряду. Щоб результат був максимально точним, йому потрібно знати ємність акумулятора. Це необхідно, щоб Android або iPhone коректно працював, рівномірно розряджався і не вимикався за 5-10% заряду.

Чим довше ви користуєтесь пристроєм, тим більше заплутується чіп. Згодом ємність акумулятора знижується з природних причин, до того ж ви періодично заряджаєте пристрій. Наприклад, через годину потрібно вийти, а індикатор батареї показує 60%. Практично будь-яка людина вирішить трохи зарядити акумулятор. Це поступово збиває чіп з пантелику. В результаті ви помічаєте, що смартфон почав розряджатися швидше і вимикатися з незрозумілих причин. Цю проблему допомагає вирішити калібрування.

Як відкалібрувати акумулятор

Потрібно повністю зарядити а потім розрядити батарею. Але цей процес має деякі нюанси, тому калібруйте по кроках:

  1. Повністю розрядіть акумулятор, щоб смартфон вимкнувся.
  2. Увімкніть смартфон. У батареї залишається мінімальний заряд, важливо його витратити також.
  3. Коли пристрій знову вимкнеться, підключіть його до джерела живлення та не чіпайте, поки заряд не досягне 100%.
  4. Коли смартфон повністю зарядиться, відключіть його від живлення та перезавантажте.

Завдяки цьому виконується повний цикл перезаряджання акумулятора, що дозволяє чіпу точно визначити поточну ємність.

Зверніть увагу! Калібрування не чинить акумулятор. Тому якщо батарея погано тримає заряд через сильне зношування, єдиний спосіб вирішити проблему – заміна акумулятора.

Спеціальні програми для калібрування не потрібні. Незважаючи на те, що їх досить багато в офіційному каталозі Google Play, це так звані «сміттєві програми».

А як часто ви калібруєте акумулятор?

Оцініть статтю
Додати коментар