Зараз уже всі звикли до того, що смартфон треба періодично оновлювати, але не всі знають не лише, як це робити, а й навіщо це взагалі потрібно. Багато хто просто думає, що пристрій працює і навіщо треба його взагалі чіпати. Колись такий підхід справді працював, але зараз так уже не можна і оновлення смартфона переросло з розкоші у потребу. Давайте розберемося, як правильно оновлювати смартфон так, щоб все пройшло гладко, а ви отримали нові функції, які вас радуватимуть. А заразом відповімо на запитання, чому смартфон перестав оновлюватися через рік-два.
Як оновити Android
Насправді немає нічого простіше, ніж оновити сучасний телефон. Це раніше треба було завантажувати програми на комп’ютер, підключатися дротом, а потім чекати довгий час, перш ніж оновитися. Нині все набагато простіше і робиться ”по повітрю” в один клік.
Як дізнатися версію Android
Для того, щоб дізнатися версію Android , треба відкрити «Налаштування», переглянути до пункту ”Система” та всередині знайти ”Додаткові налаштування”. Відкриваємо їх, далі натискаємо ”Оновлення системи”. Тут можна перевірити версію Android та ознайомитися із системою безпеки. Тут уже можна буде дійти невтішного висновку, чи треба щось оновлювати.
Як встановити оновлення Андроїд
Оновити версію Android ви можете у пункті, шлях до якого написано вище. Якщо ви хочете оновити систему безпеки, потрібно відкрити налаштування та знайти пункт ”Безпека”. Далі перевірити наявність оновлень. Потрібно натиснути відповідно ” Оновлення системи безпеки ” або ” Системне оновлення Google Play ”.
Щоб ви не оновлювали, потрібно просто вибрати відповідний пункт, після чого слідувати інструкції на екрані. Система оновлень зараз спеціально робиться так, щоб усе було максимально просто та не викликало жодних зайвих питань.
Чи потрібно оновлювати телефон
Телефон оновлювати треба і точка! Насамперед через те, що встановлений на телефон софт вже перестав бути просто прошивкою і є повноцінною операційною системою. Він складається з десятків тисяч рядків коду, які природно могли зафарбуватися помилки. Саме над цим і працює виробник після випуску смартфона у продаж.
Користувачі в процесі експлуатації знаходять ці помилки, а виробник набирає базу та випускає оновлення. Іноді помилки бувають невинними і зводяться до того, що, наприклад, іконка стоятиме на два пікселі ліворуч або меню відкриватиметься трохи довше.
Але іноді помилки бувають критичними і призводять до того, що певна послідовність дій може просто описати телефон. А ще бувають помилки безпеки, які залишають величезні дірки у захисті телефону, та помилки, що призводять до некоректної роботи камери або екрану, що погіршує їхню якість.
Можна було б сказати, що оновлення прошивки не зробить смартфон кращим і не дасть йому крутішої камери або можливості передачі даних, але це не так — дасть! Часто виробники, випускаючи смартфон, анонсують якусь функцію, на кшталт режиму Боке або можливості знімати відео в 4K. Потім вони допрацьовують програмне забезпечення і надсилають оновлення, яке і змусить ”залізо” працювати продуктивніше.
А ще оновлення ПЗ може збільшити продуктивність, збільшити час автономної роботи, покращити роботу в мережі або мережі Wi-Fi та багато іншого. Загалом оновлення на телефон не просто можна, але і потрібно встановлювати.
Чому перестав оновлюватись телефон
Чим старший телефон, тим неохоче виробник випускає для нього оновлення. Для Android термін складає приблизно 1-3 роки. Для iPhone термін оновлення сягає 5 років. Ці терміни відраховуються від презентації телефону, а не від моменту покупки. Саме в цьому мінус покупки пристрою, випущеного рік-два тому.
З часом куди простіше працювати над програмним забезпеченням для нових смартфонів , наповнюючи його функціями, ніж нескінченно латати дірки в старих. Втім, іноді бувають винятки, і у разі виявлення справді критичної помилки виробники можуть випустити оновлення і для старого пристрою, але це велика рідкість. Зрештою за два-три роки справді критичні помилки вже встигають знайтись.
Оновлення старого телефону
Обновити старий смартфон теоретично теж можна, але це вже складніший процес і мало хто з простих користувачів захоче цим займатися, а професіонали і так знають, як це зробити.
Наразі двох-трьох років підтримки достатньо, але раніше люди взагалі не оновлювали свої телефони. Згадайте ті апарати, які впускалися на початку та в середині нульових. Вони просто випускалися і оновлення програмного забезпечення було чимось із розряду фантастики. Іноді вони, звичайно, виходили, але процес установки був надто складним, та й інформації про нове ПЗ майже ніколи не було.
Просто функціональність тих телефонів була такою, що випустити прошивку та ”вилизати” її до надходження у продаж було набагато простіше. А ще тоді не було перегонів за випуск телефону першим. Вони просто якось там виходили, і всіх це влаштовувало. Це зараз треба випустити смартфон строго раз на рік. У таких умовах ймовірність помилки, звичайно, суттєво вища.
А ще тоді телефонам не потрібно постійно змінювати дизайн і функціональність меню, та й вимоги користувачів були не такими строгими. Чого тільки варте, що вхідні та вихідні СМС зберігалися у різних папках, і всіх це влаштовувало — ми всі могли знайти, не те, що зараз.