Аккаунт – що це таке простими словами

Соціальні Медіа

Аккаунт (Обліковий запис) — простими словами, це технологія для з’єднання користувача та інформаційного сервісу та/або комп’ютерної мережі.

Користувач створює обліковий запис (обліковий запис) , щоб виконувати безпечну та швидку автентифікацію з доступом до онлайн-сервісів, сайтів, додатків або операційних систем споживчих пристроїв або їх ресурсів. Це слово в ІТ-спільноті рідше згадується в сполучених формах: “акк” , “еккаунт” , “профіль” , “облік” , ще рідше (і помилково) “логін” , “особа” .

Для чого потрібний обліковий запис?

Щоб стати впізнаваним для інформаційного сервісу або комп’ютерної мережі , необхідно надати персональну інформацію. Зберегти її в безпеці та вберегти від інших користувачів допомагає технологія автентифікації через особистий обліковий запис. Ось, для чого потрібен обліковий запис – за його допомогою ви можете безпечно користуватися сучасними службами та системами, виконувати синхронізацію , передавати адресні повідомлення та отримувати їх від інших користувачів (наприклад, у месенджерах або електронною поштою ).

Що означає слово обліковий запис для звичайного користувача?

Якщо система (служба, програма або сайт) вимагає завести обліковий запис (обліковий запис) , це означає простою мовою, що вам необхідно зареєструватися. Безпосередньо процес і покрокова послідовність реєстрації залежить від розробника. Пропонуємо розглянути, які дані зазвичай необхідно вносити до облікового запису.

  1. ПерсоналізаціяУ державних службах («Держпослуги», особистий кабінет у ФНП і так далі), на транспорті («РЖД», авіаперевізники і так далі), або в структурах з документальним оформленням вам належить внести точні відомості про прізвище, ім’я та по батькові, створення профілю або електронного квитка не виникло помилок/невідповідностей.В інших випадках персоналізація складається із вказівки впізнаваного імені користувача, або його псевдоніма (нікнейму, логіну), які можна просто вигадати, нерідко потрібно вказати адресу email, що працює, і номер телефону.
  2. ПідтвердженняУ тих же державних службах або на транспорті буде потрібно документальне підтвердження внесених даних персоналізації, або особисте відвідування авторизуючої установи з наданням паспорта (так, наприклад, зроблено в розрахункових системах «Webmoney» або «Яндекс.Гроші», а також у багатофункціональних центрах підтвердження акаунту у сервісі «Держпослуги»).В інших випадках від користувача система просить підтвердження облікового запису через натискання посилання в листі, надісланому на електронну пошту або за допомогою вказівки коду SMS за вказаним номером телефону.
  3. ПарольВажлива складова приховування підтверджених персональних даних від інших користувачів та автоматизованих алгоритмів злому – парольний захист . Виберіть надійну комбінацію цифр, літер та символів для безпеки облікового запису.
  4. додаткові відомостіУ державних установах до облікового запису прив’язуються численні документальні відомості, у тому числі фотографії/скани паспорта, водійських прав, СНІЛЗ тощо. Ви можете розміщувати такі дані в інтернеті лише в тому випадку, якщо впевнені, що користуєтеся офіційним сервісом, таким як «Держпослуги» або особистий кабінет ФНП.В інших випадках ви можете поділитися своїми інтересами, фотографіями та іншим контентом, як, наприклад, це поширене у соціальних мережах («Вконтакті», Instagram, Facebook, «Однокласники», «Мій світ» тощо).
  5. ВідповідальністьОднак ви повинні пам’ятати, що матеріали, що розміщуються в Глобальній мережі (ріпости, фотографії, малюнки, повідомлення) можуть суперечити законодавству, за що ви несете персональну адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.Крім того, обліковий запис може скористатися зловмисниками з метою крадіжки коштів в інтернет-банку або маніпуляції з документами через онлайн-сервіси держструктур. Завжди пам’ятайте, що створений «акаунт» в інтернеті тісно пов’язаний з вашою особистістю в реальному житті.
Обліковий запис - що це таке простими словами

Простою мовою, обліковий запис допомагає користувачам ефективніше взаємодіяти з технологіями та ІТ-інфраструктурою. Наприклад, обліковий запис Google або Apple ID допомагає автоматично авторизуватися в онлайн-службах, на сайтах, додатках, заходити в соціальні мережі та месенджери без зайвих процедур реєстрації. У той же час важливо пам’ятати, що означає account для зловмисника. Не забувайте про ІТ-загрози та дбайте про безпеку персональних даних та конфіденційність.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Алёна Путин

    Да

    Відповіcти