Chrome flags: 10 функцій браузера, які потрібно налаштувати вже зараз

chrome flags Програми

Браузер Google Chrome є найпопулярнішим серед користувачів. Проте більшість із них не знають про приховані функції, які значно спрощують роботу в інтернеті.

Браузер Google Chrome має цілий набір інструментів, які полегшують взаємодію з інтерфейсом, захищають від потенційно небезпечного контенту та роблять роботу в інтернеті простішим. Багато з цих функцій приховані за так званими прапорами. Ми розібралися, які прапори варто встановити у своєму Chrome та чому.

Прапори Chrome (Chrome flags) – це розширений функціонал браузера, що дозволяє скористатися експериментальними опціями до того, як їх додали офіційно до інтерфейсу. Прапори доступні за посиланням “chrome://flags” у пошуковому рядку браузера.

Налаштування прапорів виконується дуже просто. Після переходу на посилання «chrome://flags» з’являється список доступних прапорів. Перш ніж встановлювати один з них, потрібно подивитися, чи він сумісний з ОС на пристрої. До речі, прапори працюють не лише на десктопних версіях браузера, а й на смартфонах з ОС Android.

Потім необхідно клацнути на меню, що випадає, поруч із описом функції і у спливаючій панелі вибрати параметр «Enabled» (Увімкнути). Після вибору одного або кількох прапорів потрібно перезапустити браузер за допомогою кнопки “Relaunch” внизу сторінки.

1. Кнопка “Play/Pause” для музики та відео

Прапорець «Global Media Controls» робить перегляд роликів та прослуховування музики у браузері зручнішими. Він дозволяє встановити додаткову кнопку “Play/Pause”, яка при натисканні відображає панель із відтворюваним контентом і дає можливість регулювати гучність, запускати та зупиняти програвання. Це особливо зручно, коли на пристрої відкрито багато вкладок, і знайти активну не так просто.

Посилання для активації:

chrome://flags/#global-media-controls-cast-start-stop

2. Примусовий чорний режим

Ця функція включає темний режим на всіх сайтах навіть там, де він не передбачений.

Посилання для активації:

chrome://flags/#enable-force-dark

3. Паралельне завантаження

Chrome встановлює кілька з’єднань одночасно, щоб завантажувати один файл частинами і підвищити швидкість завантаження. Ця технологія вже давно використовується програмами-завантажувачами. Тоді як вбудовані в браузери звичайні завантажувачі завантажують файли в один потік, ці програми можуть створювати кілька паралельних підключень до сервера і одночасно завантажувати різні частини файлу.

Посилання для активації:

chrome://flags/#enable-parallel-downloading

4. Надсилання сторінок за допомогою QR-коду

Така опція дозволяє поділитись веб-сторінками за допомогою QR-коду з динозавром, відправивши їх на телефон.

Посилання для активації:

chrome://flags/#sharing-qr-code-generator

5. Режим читання

Ця функція дозволяє очистити сторінки від стороннього візуального контенту, який заважає читанню.

Посилання для активації:

chrome://flags/#enable-reader-mode

6. Функція плавного прокручування

Цей прапор забезпечує плавне прокручування при перегляді за допомогою миші та клавіатури, особливо на більш довгих сторінках.

Посилання для активації:

chrome://flags/#smooth-scrolling

7. Блокування реклами

Ця опція приховує нав’язливі повідомлення від рекламодавців. Йдеться про «важку» контекстну рекламу та банери, які вимагають великої обчислювальної потужності пристрою, використовують основний потік понад 15 секунд завантажують на пристрій понад 4 Мб. Замість них браузер показуватиме сірі квадрати.

Посилання для активації:

chrome://flags/#enable-heavy-ad-intervention

8. Протокол QUIC

Ця функція працює як швидка альтернатива основному протоколу передачі даних TCP/IP і робить обмін даними між браузерами та серверами оперативним. Крім того, протокол має більшу стійкість до помилок і працює з безпечним шифруванням TLS 1.3. Однак багато брандмауерів досі не підтримують протокол QUIC.

Посилання для активації:

chrome://flags/#enable-quic

9. Список читання на Android

Опція давно працює на iOS, але нещодавно стала доступною і на Android. Вона дозволяє зберігати в браузері непрочитані сторінки, щоб ознайомитися з ними у зручний час в автономному режимі.

Посилання для активації:

chrome://flags/#read-later

10. Угруповання вкладок та її відключення на Android

На початку 2021 року з релізом Chrome 88 для Android-користувачів стала доступна опція групування вкладок. Новий інтерфейс відображає відкриті сторінки у вигляді сітки, а вкладки можна скинути ліворуч або праворуч для закриття. Комусь нововведення здалося зручним, але в деяких користувачів виникли проблеми зі швидкістю роботи смартфонів, тому що браузер вимагає тримати всі вкладки відкритими.

Функцію можна вимкнути за допомогою деактивації прапорів. Для цього на сторінці прапорів у пошуковому рядку потрібно ввести «Tab» і знайти три позиції, що стоять поруч: «Tab Grid Layout», «Tab Groups» і «Tab Groups UI Improvements». Потім їх потрібно деактивувати.

Розробники радять встановлювати по одному прапору за раз, щоб уникнути проблем їхньої сумісності та відразу зрозуміти, з якою саме опцією є проблема.

Оскільки прапори є експериментальними, вони завжди працюють стабільно.

Крім того, потрібно бути готовим до того, що деякі прапори зникнуть або їх замінять на нові.

Оцініть статтю
Додати коментар