Як підключити бездротові навушники до телефону

Технології

Не знаєте як підключити бездротові навушники до телефону або, можливо, проблема виникла пізніше під час використання? Smartik допоможе у всьому розібратися, адже процес не набагато складніший, ніж підключення дротових навушників!

Існує кілька типів бездротового з’єднання, але для навушників (а також портативних колонок) сьогодні актуальне лише Bluetooth з’єднання, тому далі йтиметься про те, як підключити Bluetooth навушники/гарнітуру до телефону (смартфону або планшета).

Підключення бездротових навушників до телефону

 1. Увімкніть навушники / переведіть їх у режим сполучення
 2. Відкрийте налаштування Bluetooth на смартфоні, увімкніть Bluetooth
 3. Виберіть навушники зі списку і натисніть на них для з’єднання

Це загальна схема підключення, яка підходить для переважної більшості випадків (як для гаджетів з Android, так і для iOS), та все ж, різних навушників сотні і навіть тисячі, кожну можливу дрібницю/відмінну особливість згадати не вийде, тому посібник користувача/інформація від виробника саме по вашій моделі – це найкраще, що можна порадити. 

Підключення бездротових навушників Sony WH-1000XM4-2

Якщо інструкції немає під рукою, спробуйте знайти її на сайті виробника або за запитом “бренд і модель навушників + manual”.

Розберемо цю коротку схему докладніше, а також розглянемо деякі проблеми, які можуть виникнути при підключенні до бездротових навушників гарнітурі або акустиці (далі для простоти ми говоритимемо просто “навушники”).

Перше підключення / сполучення (Pairing)

 1. Увімкніть навушники / переведіть їх у режим сполучення
  • Натисніть або затисніть на кілька секунд кнопку включення. Це може бути кнопка ON/OFF, кнопка відтворення або кнопка зі світловою індикацією. 
  • Якщо у вас є повністю бездротові навушники, зазвичай їх потрібно помістити в зарядний кейс на кілька секунд, а потім витягти. Інший поширений варіант для TWS навушників – потрібно затиснути на кілька секунд основну кнопку/сенсор на головному або навушниках.Підключення True Wireless навушників Sony WF-1000XM3
  • Кнопки включення може і не бути, наприклад, Sennheiser Momentum Wireless 3 включаються автоматично, як тільки ви розкриєте їх зі складеного стану.
  • Якщо навушники не вмикаються, спробуйте їх зарядити, для деяких моделей це обов’язкова вимога перед першим увімкненням. Для повного заряджання може знадобитися від одного до декількох годин, залежно від моделі. 
  • Після першого включення частина навушників автоматично переходить у режим сполучення, зазвичай, це супроводжується світловою індикацією (найчастіше — мерехтіння блакитним) і/або голосовими підказками (Pairing). 
  • Якщо цього не сталося, вам потрібно ініціювати пару вручну: затиснути на навушниках виділену кнопку сполучення з іконкою Bluetooth або специфічну для вашої моделі схему. Часто режим сполучення запускається тими самими кнопками, що увімк./вимк. навушників, але для нього необхідно затиснути їх не на секунду-дві, а на 3-8 секунд.Підключення бездротових навушників Bowers & Wilkins PX7
 2. Відкрийте налаштування Bluetooth на смартфоні, увімкніть Bluetooth
  • Для швидкого доступу до налаштувань Bluetooth відкрийте шторку свайпом зверху або знизу екрана (залежно від Вашого пристрою) і затисніть Bluetooth. 
  • Одиночний тап за іконкою включає/вимикає Bluetooth.
 3. Телефон виконає пошук доступних пристроїв, виберіть навушники, які підключаються, зі списку та натисніть на них для з’єднання
 • Якщо навушники не з’являються у списку, спробуйте оновити доступні пристрої, вимкнути/увімкнути Bluetooth на телефоні та/або перезапустити процес сполучення на навушниках.
 • Деякі навушники після пошуку можуть ініціювати підключення самі, достатньо буде натиснути кнопку з’єднання/Рair у спливаючому повідомленні на екрані телефону.  
 • Деякі телефони можуть запросити введення PIN-коду, спробуйте стандартний “0000” або код, вказаний у посібнику користувача.
Підключення бездротових навушників Sennheiser HD 4.хх

Якщо обидва з’єднані пристрої підтримують технологію NFC, то замість описаного процесу вам буде достатньо додати включені навушники або їх зарядний кейс до телефону в області з датчиком NFC, і пристрій запропонує з’єднатися. 

Пристрої від Apple не підтримують NFC, але сучасні AirPods та Beats можуть автоматично з’єднуватися, якщо відкрити кришку зарядного кейсу поруч із iOS-девайсом.

Повторне підключення 

Коли пара вже створена, повторне з’єднання в більшості випадків відбувається автоматично, достатньо увімкнути навушники при увімкненому Bluetooth на телефоні.

Вирішення проблем із підключенням блютуз навушників до телефону

Якщо навушники (або один із навушників True Wireless) більше не з’єднуються з телефоном, спробуйте наступні стандартні кроки або перегляньте запропоновані в інструкції до моделі методи вирішення проблеми:

 • Переконайтеся, що навушники заряджені 
 • Перезавантажте Bluetooth на телефоні.
 • Перезавантажте навушники (вимк./увімк.).
 • Перезавантажте телефон.
 • Скасуйте пару на телефоні (Unpair у налаштуваннях навушників, всередині меню Bluetooth на телефоні) і проведіть його знову.
 • Зробіть скидання навушників до заводських налаштувань (Hard Reset) — якщо навушники мають таку функцію, вона повинна бути вказана в посібнику користувача або на сайті виробника.
Оцініть статтю
Додати коментар