Як запустити комп’ютер у безпечному режимі та що робити далі

Windows

Якщо Windows або macOS гальмує, зависає або видає помилки, перевірте роботу операційної системи в безпечному режимі.

Збої в ОС найчастіше відбуваються після неправильного настроювання, встановлення недопрацьованих програм або зараження вірусами. Завантаження в безпечному режимі покаже, чи справді справа в цих проблемах, і якщо це так, допоможе їх усунути.

Як увімкнути безпечний режим у Windows

1. За допомогою гарячих клавіш

  • Підходить для Windows 7 та більш ранніх версій.
Як запустити безпечний режим у Windows за допомогою гарячих клавіш
Кадр: TeachVideo/YouTube

Перезапустіть комп’ютер і, як тільки система почне завантажуватися заново, натискайте клавішу F8 до появи меню додаткових варіантів завантаження. Коли воно з’явиться на екрані, виберіть “Безпечний режим” (або Safe Mode) і натисніть Enter.

Для виходу з безпечного режиму просто перезавантажте комп’ютер, і він запуститься як завжди.

2. Через конфігуратор системи

  • Підходить для Windows 11, 10, 8, 8.1, 7 та попередніх версій.
Як увімкнути безпечний режим у Windows через конфігуратор системи

Скористайтеся комбінацією клавіш Windows + R. У вікні, введіть команду msconfig і натисніть Enter. Коли відкриється вікно конфігуратора системи, перейдіть на вкладку «Завантаження» (або BOOT) та позначте пункт «Безпечний режим» (або SAFEBOOT). Клацніть OK та перезавантажте комп’ютер.

Щоб вимкнути завантаження в безпечному режимі, знову викличте вікно конфігуратора, приберіть галку з пункту «Безпечний режим» та перезапустіть пристрій.

3. Через особливі варіанти завантаження

  • Підходить для Windows 11, 10, 8 та 8.1.
Як зайти в безпечний режим у Windows через особливі варіанти завантаження

Відкрийте меню “Пуск”, зайдіть в “Параметри”, а потім у розділ “Система” → “Відновлення”. Під пунктом «Розширені параметри запуску» натисніть кнопку «Перезавантажити зараз».

Потрапивши в режим відновлення та побачивши екран «Вибір дії», перейдіть до «Пошук та усунення несправностей» (або «Діагностика») → «Додаткові параметри» → «Параметри завантаження» та клацніть «Перезавантажити».

Натисніть 4

На наступному екрані натисніть клавішу 4, щоб викликати опцію «Увімкнути безпечний режим». Для виходу з нього досить просто перезавантажити комп’ютер.

4. Через перезавантаження із клавішею Shift

  • Підходить для Windows 11, 10, 8 та 8.1.
Як увімкнути безпечний режим у Windows через перезавантаження із клавішею Shift

Це спрощений варіант попереднього способу. Затисніть клавішу Shift і натисніть на програмну кнопку перезавантаження, якою ви користуєтеся для звичайного перезапуску системи. Коли ви потрапите на екран «Вибір дії», виконайте кроки, вказані для цього вікна у третьому способі.

Через перезавантаження із клавішею Shift

Те саме можна зробити з екрану блокування , клацнувши по кнопці живлення, а потім по пункту «Перезавантаження», затиснувши клавішу Shift.

Щоб вийти з безпечного режиму, в обох випадках просто перезавантажте комп’ютер.

Як увімкнути безпечний режим у macOS

1. За допомогою комбінації клавіш

Залежно від використовуваного процесора, комбінації різняться. Якщо ви не знаєте, який саме встановлений у вашому комп’ютері, клацніть по значку яблука в рядку меню і виберіть “Про це Mac”. Якщо під назвою моделі написано “Чіп”, значить, у вас процесор Apple, якщо ж “Процесор”, то ваш Mac працює на платформі Intel.

Для чипів Apple

Повністю вимкніть Mac, після чого натисніть і утримуйте кнопку живлення, доки не побачите на екрані напис «Завантаження параметрів запуску». Виберіть завантажувальний том (скоріше за все, він буде єдиним), а потім натисніть та утримуйте клавішу Shift та вкажіть «Продовжити в безпечному режимі».

Для процесорів Intel

Вимкніть комп’ютер, потім увімкніть і одразу ж натисніть і утримуйте Shift, доки не побачите вікно входу. Увійдіть до системи та виберіть «Завантаження в безпечному режимі».

Щоб вийти з безпечного режиму, просто перезавантажте Mac, не використовуючи жодних додаткових клавіш.

2. За допомогою командного рядка

Запустіть ” Термінал ” з папки “Програми” → “Утиліти” або через Spotlight. Скопіюйте та вставте команду sudo nvram boot‑args=»-x» , введіть пароль адміністратора та натисніть Enter. Після цього перезавантажте комп’ютер.

Як увімкнути безпечний режим у macOS за допомогою командного рядка

Щоб вимкнути безпечний режим, знову викличте «Термінал», введіть команду sudo nvram boot‑args=»» , натисніть клавішу Enter і перезапустіть Mac.

Що робити далі

У безпечному режимі разом із системою завантажується лише стандартний набір служб, драйверів, налаштувань та програм. Якщо при цьому все працює нормально, значить, напевно, щось не так із сторонніми програмами або нещодавно зміненими параметрами ОС.

У такому випадку потрібно перевірити комп’ютер антивірусом і видалити підозріле програмне забезпечення прямо в безпечному режимі. Якщо це не допоможе, варто подумати про відновлення Windows або macOS до нормального стану.

Якщо проблеми виникають і в безпечному режимі і ситуацію не змінює навіть відновлення ОС, швидше за все щось не так з апаратною частиною пристрою. Насамперед переконайтеся , що комплектуючі не перегріваються, і при необхідності почистіть комп’ютер. Якщо з температурою все нормально, зверніться до сервісного центру.

Оцініть статтю
Додати коментар