Як зарядити iPhone без зарядки: працюючі способи!

IOS

Не турбуйтеся, якщо зарядний пристрій від iPhone вийшов з ладу. Існує багато способів, як зарядити телефон без використання адаптера живлення. Технічні фахівці Ерік Вінклер, Дейв Джонсон та Джек Ллойд розповіли, як зарядити iPhone без зарядного адаптера.

Wireless та MagSafe

Компанія Apple розробила спеціальну технологію бездротового заряджання. Доступна вона в моделях iPhone 8 та новіші. Мобільний пристрій працює з сертифікованими Qi зарядними пристроями, які доступні як аксесуари в автомобілях, кафе, готелях, аеропортах та меблях. Qi – це відкритий універсальний стандарт заряджання, створений консорціумом Wireless Power Consortium (WPC).

Багато Qi-сертифікованих зарядних пристроїв заряджають iPhone з останньою версією iOS зі швидкістю до 7,5 Вт. Ці зарядні пристрої називаються MagSafe і доступні Apple Online Store і Apple Store. Бездротова зарядка використовує магнітну індукцію для заряджання iPhone. Не кладіть нічого між iPhone та зарядним пристроєм.

Бездротова зарядка виконується так:

 1. Підключіть зарядний пристрій MagSafe до джерела живлення. Використовуйте адаптер живлення, що додається до аксесуару, або рекомендований виробником адаптер живлення.
 2. Поставте зарядний пристрій на рівну поверхню або в інше місце, рекомендоване виробником.
 3. Покладіть iPhone на зарядний пристрій дисплеєм. Для кращої продуктивності помістіть його в центр зарядного пристрою або в місце, рекомендоване виробником.
 4. iPhone повинен почати заряджатися через кілька секунд після того, як помістіть його на бездротовий зарядний пристрій.

Зарядні пристрої MagSafe підключаються до адаптера живлення через роз’єм USB-C. Також його можна підключити до комп’ютера або Mac через той самий роз’єм.

MagSafe
Зарядка iPhone за допомогою MagSafe: Pexels

Через USB

Такий принцип заряджання досить простий. Головне мати працюючий кабель. Все, що потрібно зробити, підключити iPhone до комп’ютера через USB. При підключенні мобільного девайса до ПК або ноутбука відразу починається процес заряджання.

Якщо використовується непідключений до мережі ноутбук, такий спосіб заряджання телефону швидко розрядить акумулятор лептопа.

Автомобіль

Інженер Ерік Вінклер пише, що машини – відмінний варіант для заряджання пристроїв, якщо зникла електрика в будинку чи офісі. Якщо телефон ось-ось розрядиться, заведіть свою машину, підключіть iPhone і зарядіть його.

У багатьох сучасних автомобілях вже є USB зарядні пристрої, що дозволяє легко підключити кабель і включити живлення. Якщо маєте старий автомобіль без портів USB, купіть зарядний пристрій, який підключається до гнізда прикурювача автомобіля.

Портативні батареї (Powerbank)

Портативні акумулятори – популярний варіант заряджання. Це особливо зручно, якщо знаєте, що деякий час не знаходитиметеся поруч із розеткою, особливо під час подорожі.

Перевага портативних зарядних пристроїв у тому, що їх можна брати із собою. Використовуючи Powerbank, користувачі не прив’язані до розетки в стіні, комп’ютері або автомобільній розетці. Можете гуляти торговим центром, пляжем, навіть у горах, і телефон все одно буде заряджатися. Щоб скористатися ним, використовуйте кабель. Хоча більшість із них йдуть у комплекті з пауербанком, але вони переважно короткі.

Такі акумулятори бувають різних форм та розмірів. Зазвичай вони досить малі, поміщаються у кишені чи долоні. Деякі навіть вбудовані в чохол для телефону. Зарядні пристрої у чохлах можна легко підключити до телефону, при цьому вони не будуть звисати з кабелю.

Зустрічаються рюкзаки із вбудованими акумуляторами. Існує чимало моделей з різним об’ємом батареї та додатковими функціями. Деякі варіанти мають ємність понад 10 тисяч мАг, а інші мають елементи для додаткової зарядки від сонця. Спосіб з’єднання аналогічний powerbank: підключіть iPhone через кабель USB.

Дейв Джонсон пропонує скористатися портативним зарядним пристроєм із ручним приводом. Принцип роботи простий – зарядіть iPhone, обертаючи невелику ручку кількох хвилин.

Розетки з USB-портом

Існують спеціальні розетки із роз’ємами USB. Ними можна замінити звичайні настінні розетки. Для заряджання телефону більше не потрібно адаптер живлення, просто підключіть смартфон через кабель.

Необов’язково замінювати ними звичайні розетки. Деякі версії можуть підключатися безпосередньо до наявної настінної розетки та давати USB-порти, а також додаткові вилки змінного струму. Ці варіанти прості в установці та аналогічні розширювачам розеток.

Також є розгалужувачі живлення з портами USB, такі як ті, які використовуються для комп’ютерів і аудіовізуальних пристроїв. Багато хто з них забезпечує додаткову функцію захисту від перенапруги.

Зарядний пристрій з сонячними батареями та вітрогенератор

Це просунута версія портативних акумуляторів, оскільки їх не потрібно заряджати від мережі. Процес заряджання телефону аналогічний powerbank: підключіть USB і зарядіть iPhone.

Такі портативні сонячні пристрої на корпусі мають панелі, на які повинні потрапляти сонячні промені. Деякі моделі необхідно розгортати, оскільки вони мають кілька таких панелей.

Альтернатива сонячним батареям – вітрогенератори. Це невеликий портативний акумулятор із встановленим вентилятором. Коли вона обертається, виробляє енергію. Підключіть iPhone до вітрогенератора USB і поставте його проти вітру або вийдіть з ним на пробіжку або прогулянку. Головне, щоб крутився вентилятор.

Зарядний пристрій із сонячною панеллю
Зарядний пристрій із сонячною панеллю: Wikimedia

Фруктова батарея

Це найнеординарніший спосіб зарядити iPhone. Джек Ллойд зазначає, що користуватися цим способом необхідно обережно, бо це може нашкодити iPhone. Для його реалізації підготуйте наступне:

 • близько 12 штук кислих фруктів (цитрусові, яблука чи груші);
 • мідний шуруп або мідну монету для кожного фрукта (якщо монета покрита якимось сплавом, відшліфуйте її);
 • цинковий цвях для кожного фрукта;
 • ізольований мідний провід;
 • гумові рукавички (працюйте весь час у них, щоб не вдарило струмом).

Тепер приступайте до роботи:

 1. Вставте цвях цинкового в перший фрукт. Залишіть невелику частину цвяха, щоб можна було підключити до нього провід.
 2. Вставте у фрукт мідний шуруп (монету). Не дозволяйте їм стикатися, інакше батарею закоротить. Якщо використовуєте цитрусові фрукти, постарайтеся вставити два об’єкти в той самий сегмент фрукта.
 3. Повторіть процес для всіх фруктів. Вставте об’єкти в плоди, що залишилися. Будьте обережні, щоб під час встановлення металеві частини не торкалися.
 4. З’єднайте фрукти мідним дротом. Підключіть провід від мідної деталі одного фрукта до цинкового іншого. Від мідної іншої — до цинкової третьої тощо.
 5. Розріжте великий кінець кабелю USB для заряджання, щоб розкрити проводки всередині кабелю. Підключіть дроти живлення до фруктового ланцюжка, який створили.
 6. Підключіть iPhone до зарядного пристрою. Кожен фрукт виробляє близько половини вольта, що в сумі має дати близько п’яти вольт, достатніх для заряджання пристрою.

За допомогою цього способу навряд чи вдасться заряджати телефон тривалий час. Застосовний він лише у надзвичайних ситуаціях. Цинк розпадається у фруктах, що звільняє іони цинку, які, своєю чергою, дають енергію. Іони цинку також розщеплюють іони міді, що звільняє ще більше енергії. При з’єднанні в ланцюг вони виробляють достатньо енергії для заряджання пристрою.

Для кожного способу необхідно мати кабель USB від адаптера живлення. Запропоновані рішення відмінно підходять, коли вийшов з ладу адаптер, а не кабель. Якщо кабель несправний, придбайте новий.

Оцініть статтю
Додати коментар